Altın İçin Bunlara Hazır Olun !

Doların ve Hazine faizlerinin rallisinin duraklaması altın için bir miktar rahatlama sağladı. Altın fiyatları, Salı günü dört haftanın en düşük seviyesinden yükseldi. Ancak Federal Rezerv’in agresif para politikası sıkılaştırmasına yönelik artan bahisler kazançları sınırladı.

Stephen Innes : Bu nedenle, kazançlar altın için sınırlı olacak

Spot altın seansın başında 19 Mayıs’tan bu yana en düşük seviyesi olan 1.810,90 dolara düştü. Sarı metal daha sonra toparlandı ve yazı sırasında %0,45 artışla 1.827,41 yükseldi. ABD altın vadeli işlemleri ise %0,13 düşüşle 1.829,4 dolara geriledi. SPI Asset Management’ın yönetici ortağı Stephen Innes, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Altın, eğri boyunca daha erken faiz indirimleriyle önden yüklenen artışlardan bir miktar destek aldı. Ancak hiç kimse Fed toplantısına giderken dolarda yetersiz kalmak istemiyor. Bu nedenle, kazançlar altın için sınırlı olacak.

Altın

“Bu yüzden, altın satış baskısı ile karşı karşıya kaldı”

City Index kıdemli piyasa analisti Matt Simpson, ise piyasalardaki gelişmeleri şu şekilde yorumluyor :

Yatırımcılar diğer piyasalarda marj tamamlama çağrılarına katılmak için nakde gitmeye tercih ediyor. Buna ek olarak altını boşaltmaya karar veriyor. Bu yüzden, altın satış baskısı ile karşı karşıya kaldı.

Analiste göre, 75 baz puanlık bir artışın, daha sonra enflasyonist bir hedge olarak statüsünü geri kazanması mümkün. Buna rağmen, altının daha fazla baskı altına girebileceğini de sözlerine ekledi.

Wang Tao : Altının sıçramasını sonlandırması muhtemel

Pazartesi günü geç saatlerde, CME’nin Fedwatch Tool’una gore, Çarşamba günü Fed’in 75 baz puanlık bir artış beklentisi günün erken saatlerinde %30’dan %96’ya yükseldi. 75 baz puanlık bir artış 1994’ten bu yana en büyük artış olacak.

Daha yüksek kısa vadeli ABD faiz oranları ve tahvil getirileri, faiz getirmeyen külçeyi elde tutmanın fırsat maliyetini artırır. Reuters teknik analisti Wang Tao’ya göre spot altının, 1.832 dollars bir direnç etrafındaki sıçramasını sonlandırması muhtemel. Analist, ardından altının 1.808 dolara doğru düşüşe devam etmesinin olası olduğunu söylüyor.

READ ALSO:   Haftalık Altın Fiyatı Tahmini : Bu Seviyelere Hazırlanın !
Altın

“Yükselen faizler ve yükselen getiriler altın için ters rüzgar oluyor”

BullionVault araştırma direktörü Adrian Ash, verdiği demeçte, altın piyasasını yorumladı. Ash, şu değerlendirmeyi yaptı :

Yükselen faizler ve yükselen getiriler, kısa vadede sarı metal için ciddi bir ters rüzgar oluşturuyor. Çünkü değerli métal hiçbir gelir getirmiyor. Böylesine kapsamlı bir finansal düşüşte, altının bir aşamada kısa vadeli bir satış dalgasına yakalanmaması nadir görülen bir durum.

sari métal

Adrian Ash, şimdi, altının bir krizden korunma aracı olarak cazibesinin kendisini ne zaman yeniden ortaya koyacağını soruyor. Analist ayrıca, şu hususun da önemli olduğunu belirtiyor :

Piyasada stagflasyon, günümüzün kötüleşen jeopolitik gerilimleri ve risk varlıklarındaki ani ayı piyasasına karşı sigortalama söz konusu. Bu ortamda altın, daha fazla yatırımcının yeni uzun vadeli akışları ne zaman çekecek ?

Altın

« Sarı metal, güvenliğe kaçıştan destek bulacak, ancak… »

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Pazartesi günü ABD doların güçlendi. Bu arada, küresel hisse senetleri düşmeye devam etti. Bunlar da dolar cinsinden altın fiyatları üzerinde baskı yarattı. Hazine faizleri de yükselişteydi. Bu nedenle altın gibi getirisi olmayan varlıkları elde tutmanın fırsat maliyetini yükseldi. ActivTrades analisti Ricardo Evangelista, şu yorumu yapıyor :

Bazı analistler bu Çarşamba günkü faiz kararının daha önce beklenen 50 baz puan yerine 75 baz puanlık bir artış olacağını söylüyor. Bununla birlikte, merkez bankasının yaz eylemini ikiden üçe çıkarması mümkün. Böyle bir arka plana karşı, yatırımcılar daha riskli varlıkları terk ediyor. Bu nedenle altın, güvenliğe kaçıştan destek bulacak. Ancak bu tür kazançlar, güçlenen dolar ve hazine getirilerindeki artışlarla sınırlanacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Altın Tahminleriyle Nam Salan İsim Uyardı : Acele Edin !

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Leave a Comment