General

Altın İçin Bu Seviyeler Geliyor !

Altın fiyatları 1.800 doların altın kısa süreliğine test ettikten sonra mücadele etmeye devam ediyor. ANZ Bank ekonomistleri, altının mevcut seviyelerde taban bularak, 1.900 dolar hedefine ilerleyeceğini tahmin ediyor. Öte yandan piyasa analisti Pablo Piovano, daha fazla yükselişi olası görmüyor

“Altın fiyatı 1.900 dolar seviyesine doğru yükselecek”

Spot altın, yazı sırasında günlük %0,27 düşüşle 1.806,06 dolardan işlem görüyordu. Altın vadeli işlemleri ise %,034 artışla 1.807,6 dolara yükseldi. Sarı métal, enflasyonla mücadele için şahinleşen Fed’in faiz artışları ile ciddi darbe aldı. Bununla birlikte, yüksek kalmaya devam eden enflasyon ve jeopolitik risklerden destek alıyor. Bu yüzden uzun süredir 1.800 dolar ile 1.850 dolar arasında aralık trade’i yaptı. Ancak geçen Cuma günü, 1.780 dolar seviyelerine kadar aşağı sarktı.

Piyasa şu anda Fed’in Temmuz ayında da Haziran’a benzer 75 baz puanlık bir artış bekliyor. Kriptokoin.com‘Dan da takip ettiğiniz üzere Fed Başkanı Jerome Powell, en fils konuşmasında enflasyon konusunda gerekeni yapacaklarını söyledi. Bu da Fed’in enflasyonu kontrol altına almak için kararlı olduğunu gösteriyor. Öte yandan, yükselen faizler nedeniyle piyasalarda resesyon söylentileri yayılıyor.

READ ALSO:   Bugün BTC, SHIB ve Altın İçin Önemli Gün : Gözler O 2 Gelişmede !
Altın

ANZ Bank ekonomistleri, sarı metalin mevcut seviyelerde destek bulmasını ve 1.900 dolara doğru hareket etmesini bekliyor. Ekonomistler, hisse senedi piyasası zayıflığının ve devam eden jeopolitik belirsizliğin yatırımcı talebini destekleyeceğini söylüyor. Bu bağlamda ekonomistler, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Agresif faiz artışlarına ilişkin artan beklentiler ve daha güçlü bir dolar, altın için ters rüzgarlar. Yine de, hisse senedi piyasası zayıflığının ve devam eden jeopolitik belirsizliğin yatırımcı talebini desteklemesi mümkün. Altının, mevcut seviyelerin yakınında taban bulmasını ve 1.900 dolarlık yukarı yönlü potansiyel hedefi bekliyoruz.

Pablo Piovano: Daha fazla yükseliş olası değil

Altın vadeli islem piyasalarındaki açık pozisyon, CME Group’un ön verilerine göre şimdi sadece 330 sözleşme ile Cuma günü arka arkaya ikinci günlük düşüşü kaydetti. Bunun yerine hacim, art arda üçüncü seansta bu sefer yaklaşık 68,4 bin kontrat arttı.

Altın

Altın, Cuma günü 2022’nin en düşük seviyesi olan 1.780 dolara düştü. Piyasa analisti Pablo Piovano’ya göre altının düşüşü ve müteakip toparlanma, açık faizdeki küçük bir düşüşün arkasındaydı. Bununla birlikte analist, şu an için daha ciddi bir sıçrama tercih edilmezken, şimdiye kadarki en düşük 1.780 dolar (28 Ocak) YTD’nin şu an için aşağı yönlü kalmasını bekliyor.

READ ALSO:   Altın Fiyatı İçin Hafta İçinde Bu Seviyelere Dikkat!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button