General

Altın Haftaya Bu Seviyeleri Görebilir!

Altındaki duygu karıştı, bu nedenle analistlere göre, direnç 2.000 dolarda tutulurken fiyat herhangi bir yere gidebilir. Son Kitco News Haftalık Altın Anketi’nin sonuçlarına göre altın piyasası, yakın vadede fiyatlar için net bir yön sağlamadığı için tarafsız kalabilir.

Analistlerin altın beklentileri hangi yönde?

Bu hafta 18 Wall Street analisti Kitco News’in altın anketine katıldı. Katılımcılar arasında, yedi analist veya %39’u, altın fiyatlarının önümüzdeki hafta yükseleceği tahmininde bulundu. Aynı zamanda, altı analist veya %33’u, kısa vadede altın için ayı eğilimindeydi ve beş analist veya %28’i, fiyatlar konusunda tarafsız kamayı tercih etti.

Bu arada, en ligne Main Street anketlerinde 647 oy kullanıldı. Bunların 363’ü veya %56’sı altının önümüzdeki hafta yükselmesini bekliyor. Başka bir 170 seçmen ya da %26 daha düşük fiyatlar göreceğimizi söylerken, 114 seçmen ya da %18 kısa vadede tarafsız duruşu seçiyor.

Altın

David Madden : 2 000 dolars üstü, 1 900 dolars altından daha olası

Bireysel yatırımcılar, önümüzdeki hafta için altın konusunda sağlam bir şekilde yükselişini sürdürüyor. Ancak Wall Street analistleri neredeyse üç yönlü bir beraberliğe yakalanmış durumda.

READ ALSO:   Altın Yatırımcılarının Gözü Bu Veride: Neler Bekleniyor?

Altın piyasası, fiyatın 2.000 dolarlık direncin üzerine çıkamamasının ardından haftanın büyük bölümünde konsolide olurken, karışık duygular geliyor.

Equiti Capital’in piyasa analisti David Madden, değerli metal konusunda boğa eğilimini sürdürdüğünü ancak mevcut fiyatlarla altın satın almayacağını söylüyor. Analiste, şu açıklamayı yapıyor :

Sarı metal, desteği 1.920 doların üzerinde tutabilirse, geniş boğa trendi yerinde kalır. Hala altının 2.000 doların üzerine çıkma olasılığının 1.900 doların altına düşmekten daha muhtemel olduğunu düşünüyorum.

Altın

Adrian Day : Altın fiyatındaki düşüş, bir satın alma fırsatı olarak görülmeli

Bazi analistler, Rezerv fédéral Başkanı Jerome Powell’ın ABD Merkez bankasının önümüzdeki ay ve muhtemelen bir sonraki toplantıda Faiz oranlarını 50 baz Puan artırma yolunda olduğunu teyit etmesinin ardından ABD dolari ve tahvil faizlerinin artmaya devam etmesiyle, altın fiyatlarının yakın vadede Daha fazla konsolide olabileceğini söylüyorlar.

Adrian Asset Management başkanı Adrian Day, yatırımcıların Federal Rezerv’in para politikasını sıkılaştırmaya yönelik agresif planlarına tepki göstermesiyle değerli metal fiyatlarının daha fazla satış baskısı görebileceğini kaydediyor. Ancak Adrian Day, herhangi bir fiyat düşüşünün bir satın alma fırsatı olarak görülmesi gerektiğini de sözlerine ekliyor ve şu yorumda bulunuyor :

Dezavantajı sığ ve tahminime göre kısa ömürlü olacak. Çıkışlara yönelmek yerine, satın almak için iyi fırsatlar bulmak istiyoruz.

Altın

Marc Chandler, altın için önce bir sıçrayış, sonra düşüş bekliyor

SIA Wealth Management’ın bas piyasa stratejisti Colin Cieszynski, ABD doları ve tahvil faizleri yükselirken değerli metal için ayı’lara yakın olduğunu söylüyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bu hafta ABD doları 101’in üzerine çıkarak iki yılın en yüksek seviyesine ulaştı. ABD 10 yıllık faizleri, 2018’den bu yana ilk kez %3’e yakın konumda bulunuyor.

READ ALSO:   Daha İlk Aşamadayız" Analist, Altın Fiyatında Bu Zirveleri Bekliyor !

Bannockburn Global Forex’in general mudürü Marc Chandler, yakın vadede sarı metal fiyatlarının yükseleceğini, ancak kazanımların sınırlı olacağını öngörüyor. Marc Chandler, tahmininde şu seviyelere dikkat çekiyor :

Biraz toparlanabileceğini düşünüyorum. Ancak 1.975 dollar sıçramanın en olası beklenti olduğunu düşünüyorum ve ardından 1.920 dollar doğru bir düşüş olacağını tahmin ediyorum.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

READ ALSO:   FED Başkanı Konuşuyor : Altın ve Bitcoin Düştü !

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button