General

Altın Gelecek Haftalarda Bu Seviyelerden Fiyatlanacak !

Artan küresel faiz oranlarına ilişkin endişeler ile Çin ve Hindistan’daki altın talebindeki zayıflık belirtileri altına baskı uyguluyor. Bununla birlikte zayıf ABD doları, altın fiyatını destekliyor. Bu bağlamda analistler, sarı metalin bu iki güç arasında dengede kaldığını söylüyor.

“Altının hareket etmesini engelleyen zıt yönlü faktörler var”

City Index piyasa analisti Fawad Razaqzada, altın piyasasındaki gelişmeleri değerlendiriyor. Analiste, şu noktaya dikkat çekiyor :

Altın, tüm merkez bankası faiz artışları, enflasyon endişeleri ve resesyon söylentileri arasında son birkaç hafta içinde 1.800-1.875 dolar aralığında hareket etti. Sarı metalin şu ya da bu yönde belirleyici bir hareket yapmasını engelleyen açıkça çelişen faktörler var.

Altın

Fawad Razaqzada : Bunlar, altını dengede tutan kuvvetler

Analist ayrıca, yükselen faizlerin ve genel olarak güçlü bir doların, altını olumsuz etkilediğini söylüyor. Çünkü, altın faiz veya temettü ödemez. Analiste, devamla şu yorumu yapıyor :

Ancak altının tamamen bozulmamış olması, onu destekleyen başka faktörlerin olduğu anlamına geliyor. Bunlardan birisi, kripto piyasalarındaki kargaşanın ortasında güvenli liman akışları. Ayrıca, fils birkaç aydaki hisse senedi satışları ve enflasyon riskinden korunma talebi de bunlar arasında yer alıyor.

sari métal

Adam Koos : Altın fiyatının geleceği buna bağlı

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere altın, bu yıl şu ana kadar kazanç sağladı. Libertas Wealth Management başkanı Adam Koos verdiği bir demeçte, şunları söylüyor:

Fiyatların yükselmeye devam edip etmeyeceği, kesinlikle yükselen faizler ile yükselmeyi bırakmayacak bir dolar arasındaki süregelen savaştan kaynaklanacak. Salı günkü altın fiyatlarındaki mütevazı düşüş için bir miktar kar elde etmeden kaynaklandı. Ayrıca, ay sonuna yaklaştıkça portföylerde bazı ayarlamalara veya satışlar neden oldu.

Altın

Analiste, “Dolardaki son artış, bana bunun daha önce görmediğimiz farklı bir enflasyon türü olduğunu söylüyor” diyor. Buna e olarak analist, şu tahmini yapıyor :

Faiz oranları dip sürecini tamamlamaya devam ederse, asya ülkelerindeki fabrikalar ‘sıfır-Covid’ politikasından uzaklaşıp yeniden açılırsa ve bunların etkisiyle ekonomilerin istikrar kazanmasıyla enflasyonun sakinleştiğini görürsek, altın fiyatlarının yıl sonuna kadar baş aşağı düştüğünü görebiliriz.

“Çin ve Hindistan’ın altın talebi nispeten zayıf kaldı”

Bu arada, Commerzbank’taki bir analist ekibi, verilerin Çin ve Hindistan’da nispeten zayıf talebe işaret ettiğini söylüyor. Analist ekibi, hazırladıkları bir notta şu hususların altını çiziyor :

İsviçre Federal Gümrük İdaresi’nin bugün bildirdiği gibi, İsviçre Mayıs ayında 105 tonnes altın ihraç etti. Bu toplamın yarısından azı Çin ve Hindistan’a gitti. 10 tonla Çin’e yapılan altın ihracatı 14 ayın en düşük seviyesini gördü. Bu, kamu hayatını ciddi şekilde kısıtlayan Covid kilitlenmeleriyle ilgili olabilir.

Altın

« Risque varlıkları bir yardım rallisi düzenlemeye çalışıyor »

Sarı métal, 1.850 dolar civarında tutunmaya devam ediyor. TD Securities’deki stratejistlerin görüşüne göre eğilim, şahin bir Fed’in ağırlığı altında hala aşağı yönlü. Stratejistler, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Tendance takipçileri daha yüksek fiyatlardan kendi pozisyonlarını geri satın almak zorunda kalıyor. Bu ortamda risque varlıkları bir rahatlama rallisi düzenlemeye çalışıyor. Bu nedenle, bu akış muhtemelen güvenli liman pozisyonunda bir tersine dönüşle karşılaşıyor. İleriye dönük olarak, daha yüksek faizlerin, fiyatları tekrar zorlaması muhtemel. Ayrıca, uzun vadeli altın alımlarını düşürmesi olası.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Altın Almayı Bırakın ! Bu Coine Bakın – Kriptokoin.com

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button