General

Altın Fiyatları Sırasıyla Bu Seviyeleri Görebilir!

ABD enflasyon raporu, 40 yılın en yüksek seviyesini gösterdi. Bunun ardından altın fiyatları, hafta ortasında ABD’nin erken işlemlerinde 11 ayın en düşük seviyesini gördü. Son veriler, Federal Rezerv’in ABD para politikasını sıkılaştırma konusundaki agresif duruşunu sürdüreceğini gösteriyor.

ABD TÜFE çok sıcak olduğu için altın fiyatı düşüyor

Kriptokoin.com‘Dan takip ettiğiniz üzere Çarşamba sabahı Haziran ayı tüketici fiyat endeksi raporu yıllık bazda %9,1 artışla çok sıcak geldi. Öte yandan beklentiler, yıllık bazda %8,5 artış yönündeydi. Ayrıca, Mayıs raporunda TÜFE yıllık %8,6 arttı. Piyasaların TÜFE raporuna erken tepkileri, Fed’in 26-27 Temmuz’daki bir sonraki FOMC toplantısında yüzde 0,75’lik bir faiz artırımı daha yapmak zorunda kalma olasılığının yüzde 75 olduğunu gösteriyor. Fed’in toplantıda %1,0 oranında tam bir faiz artırımı yapma olasılığı ise %30.

Altın fiyatları

L’analyste de Kıdemli Jim Wyckoff, altın fiyatlarının teknik görünümüne bakıyor. Analiste göre, Ağustos vadeli altın ayıları, genel olarak sağlam. Ayrıca kısa vadeli teknik avantaja sahip. Boğaların bir sonraki yukarı yönlü fiyat hedefi, 1.800,00 dolarda katı direncin üzerinde bir kapanış üretmek. Ayıların bir sonraki kısa vadeli aşağı yönlü fiyat hedefi, vadeli işlem fiyatlarını 1.700,00 dolar seviyesindeki sağlam teknik desteğin altına itmek. Analiste, şu teknik seviyelere dikkat çekiyor :

İlk direnç bugünün yükseği 1.729,70 dolarda. Ardından bu haftanın yükseği 1.743 dolarda görülüyor. İlk destek 1.700 dolarda ve ardından 1.685 dolarda görülüyor.

Altın fiyatları teknik analizi

Piyasa analist Christopher Lewis ise, altın piyasasındaki son durumu şu şekilde analiz ediyor. Altın için 1.750 dolar seviyesinde, satıcıların piyasaya birkaç kez girdiğini gördük. Bunun için, biraz gürültü sunmaya devam etmesi gereken bir alan. Piyasa daha fazla düşüş görmeye devam etmeyecek gibi görünüyor. Sonuç olarak, bu, temelde ABD dolarının çok güçlü olması nedeniyle çok fazla dalgalı davranış görmeye devam edeceğini düşündüğüm bir piyasa. Bu sadece altın piyasaları için değil, diğer emtialar için de büyük sorunlara yol açmaya devam edecek.

READ ALSO:   Altın İçin O Dev Rakamlar Bekleniyor !

Mumun dibinin altına düşersek, altının daha da düşmesi muhtemel. Belki de 1.700 dolar seviyesine ulaşacak. 1.700 dolar seviyesine dikkat etmek çok önemli. Çünkü eğer orada aşağı inersek, gördüğüm son şeyden çok daha agresif satışa yol açacaktır. Sonuç olarak, bu piyasanın yakın zamanda, en azından 1.800 dolar seviyesinin çok üzerine çıkana kadar, işleri tersine çevirecek bir momentuma sahip olduğuna inanmıyorum. Bunun neredeyse kesinlikle tahvil piyasalarında büyük bir geri dönüşle ilgisi olması gerekecek.

Altın fiyatları

Bu tabloya baktığımızda, muhtemelen biraz gürültü görmeye devam edeceğiz. Bu yüzden pozisyon boyutunuza dikkat edin. Bu, çok fazla tehlikeli gürültü görmeye devam ettiğini düşündüğüm bir piyasa. Bu yüzden aşırı pozisyon almak istemezsiniz. Çünkü bir sonraki hamle ne olursa olsun, aşırı gürültü ve tehlike görmemiz muhtemel.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Altın Fiyatları İçin Bu Seviyeleri ve Gelişmeleri Pas Edin !

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button