Altın Fiyatları Şimdi Bu Seviyelere İtilebilir! – Kriptokoin.com

Altın fiyatları, Cuma günü verilerin ABD enflasyonunun soğuduğunu göstermesiyle yükseldi. Ancak, veriler Federal Reserve’in faiz artışlarını yavaşlatması için yeterli değildi. Analistler piyasayı yorumluyor ve altın fiyatları için tahminlerini paylaşıyor.

« 2023’te metaller için daha iyi bir talep göreceğiz »

Spot altın %0,3 artışla 1.797,67 dolara yükseldi. ABD altın vadeli işlemleri ise en son %0,5 artışla 1.804,2 dolardan işlem gördü. Altın, hafta boyunca yaklaşık %0,2 yükseldi ve üç haftanın en iyi performansını gösterdi. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere ABD tüketici harcamaları, Ekim’de %0,4 yükseldikten sonra Kasım’da %0,1 arttı. Böylece, enflashyondaki düşüş devam etti. Kitco Metals a analysé Jim Wyckoff, et a déclaré:

Enflasyonun beklentilerle uyumlu olmasıyla birlikte, yeni spekülatif alımların ve daha büyük fonların yılın başında altının long tarafına geçebileceğine dair bahisler arttı. Böylece altın fiyatları yeni yıl öncesinde yükseldi. Ayrıca, 2023’te değerli metaller için daha iyi bir talep göreceğiz. Enflasyon hala sorunlu olabilir. Ancak merkez bankaları yılın ortalarında gazı bırakmaya başlayacak ve bu metal piyasalarını destekleyecek.

Altın Fiyatları

“Bu durumda altın fiyatları yükselecek”

Analyse quantitative des produits de base Peter Fertig, altın fiyatlarının 1.800 dolar civarında yatay işlem gördüğünü söylüyor. Ayrıca, tatillerde yükseliş veya düşüş yönünde büyük bir pozisyon alma isteğinin oldukça düşük olduğunu kaydediyor. Bununla birlikte analist, yatırımcıların kişisel tüketim harcamaları (PCE) verilerini değerlendirdiğini belirtiyor. Enflasyonun ılımlı olduğuna dair göstergelerin, Fed’e halihazırda yaptıklarından önemli ölçüde daha fazla artırım yapmaması için bir neden verdiğini kaydediyor.

Singapour merkezli GoldSilver Central’ın genel müdürü Brian Lan, gelişmeleri şu şekilde yorumluyor :

Veriler enflasyonun biraz dizginlendiğini gösteriyor. Bu da Fed’in faiz artışlarını yavaşlatacağına dair beklentileri artırsa altın yükselecek. Altın fiyatları, gelecek yıl daha az oynak olacak. Muhtemelen resimde görülen durgunlukla birlikte yükseliş eğilimini sürdürecek.

Altın Fiyatları

“Piyasa bir sindirme havasında”

Tastytlive küresel makro başkanı Ilya Spivak, gelişmeleri ve etkilerini şu şekilde değerlendiriyor :

Dünkü verilerden sonra piyasa bir sindirme havasında. Noel tatili öncesinde piyasadaki düşük likidite nedeniyle özellikle dramatik olmayan bir habere doğru güçlü bir hareket gördük.

“Altın fiyatları, 2023’ün baslarında geri çekilecek”

Michigan Üniversitesi tüketici güven endeksi, düşen benzin fiyatları ve ayın başlarında hisse senetlerindeki toparlanmayla desteklenerek Aralık ayında beklenenden fazla yükseldi. Capital Economics’in bas emtia ekonomisti Caroline Bain, altının genellikle bir enflasyon koruması olarak algılandığı göz önüne alındığında, altın fiyatındaki “rastlantısal mini rallinin” biraz şaşırtıcı olduğunyu olduğuny. Analiste de Bu bağlamda, şu açıklamayı yapıyor :

Altın fiyatındaki artışın bir kısmının güçlü fiziksel talebi ve/veya yaklaşan resesyona ilişkin endişeleri yansıttığını düşünüyoruz. Ne olursa olsun, Fed faiz oranlarını artırmaya devam ettikçe rallinin yavaşlayacağını tahmin ediyoruz. Ayrıca, altın fiyatlarının 2023’ün baslarında geri çekileceğini öngörüyoruz.

Altın fiyatları
Altın fiyatları ve ABD Enflasyon Swap Oranı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Risque Açıklaması : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Goster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button