General

Altın Fiyatları İçin Şimdi Bu Seviyeleri Bekleyin!

ABD TÜFE’nin fils 40 yılın yeni zirvesine ulaşmasının ardından, sarı métal üzerindeki baskı arttı. Bunun etkisiyle altın fiyatları, Perşembe günü sert düştü. ABD doları ise fils 20 yılı zirvelerine yükseldi. Bu da parlak metalin bir yıldan fazla bir sürenin en düşük kapanışını yapmasında başat rol oynadı.

ABD doları güçlenirken, altın fiyatları üzerindeki baskısı artıyor

Spot altın, basın zamanında %0,2 kayıpla, 1.706 dolardan işlem görüyordu. ABD altın vadeli işlemleri ise %0,3 düşüşle 1.700 dolara geriledi. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, bu yılın başlarında altın fiyatları 2.000 doların üzerine çıktı. Ancak, o zamandan beri değerli metal fiyatları düşüş yörüngesinde ilerliyor. Analistler, bu konuda altın üzerinde baskı oluşturan güçlü ABD dolarını büyük ölçüde suçluyorlar.

Bu arada ABD doları, Perşembe günü Japon yeni karşısında 1998’den bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. USD/JPY, Japonya Merkez Bankası’nın gevşek para politikası çerçevesine bağlı kalmasıyla dolar karşısında 140 yen’e yaklaşıyor. ABD’de yatırımcılar, Federal Rezerv’in Temmuz toplantısından sonra tam bir yüzde puanlık faiz artırımı yapmasını bekliyor. Ayrıca bu beklenti, giderek güç kazanıyor. Atlanta Federal Rezerv Bankası Başkanı Raphael Bostic dün tam bir yüzde puanlık artış beklentileri sorulduğunda “her şey yolunda” dedi. Bostic, bu yıl Fed’in oran belirleme komitesinin bir üyesi değil. Ancak gelecek yıl olacak.

READ ALSO:   Bazı Öngörüleri Çıkan İsim, Altın ve Bitcoin Hedeflerini Verdi!
Altın Fiyatları

Peter Spina : Şu anda altın için rekorlar kıracak bir koşu beklemeyin

GoldSeek’in başkanı ve CEO’su Peter Spina, verdiği bir demeçte, altının Perşembe günkü kayıplarının değerli metali biriktirmek için “mükemmel bir fırsat” sunduğunu söylüyor. Bunula birlikte analiste, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Sadece şu anda altın için rekorlar kıracak bir koşu beklemeyin. Sarı metalin yeniden 1.900-2.000 dolara yükselmesi mümkün. Ancak, Fed’in agresif faiz artırımlarını yönlendirdiğini görene kadar altın fiyatının sıkışıp kaldığımız bu fiyat aralığından çıktığını görmemiz olası değil.

“Durgunluk temel konu haline gelirse, altın fiyatları için durum değişebilir”

OANDA’da kıdemli piyasa analisti Craig Erlam, piyasalar hakkında görüşlerini paylaştı. Analist, sarı metal kırılgan görünse de, durgunluk temel durum haline gelirse bunun değişebileceğini kaydediyor. Bunu, güvenlik arayan yatırımcıların altını ve Hazineleri yeniden keşfettiğini varsayarsak söylüyor. Analiste de Bu bağlamda, görüşlerini şu şekilde açıklıyor :

Ne de olsa altın, güvenli bir liman. Ekonominin enflasyon ve faiz oranlarının ağırlığı altında ezileceği ve altının giderek daha fazla talep göreceği bir noktanın gelmesi muhtemel.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Altın Fiyatı, Bu Seviyelere Düşme Yolunda !

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button