General

Altın Fiyatları İçin Görülmemiş Tahmin : O Rakamlar Geliyor !

Altın fiyatları, yeni haftaya hafif bir yükseliş ile başlarken ; uzmanlar değerli metalin sıradaki fiyat hareketlerine yönelik yorumlarını aktarmaya devam ediyor. Bu yazımızda, The Great Silver Bull isimli kitabın yazarı Peter Krauth’un altın ve gümüş yorumlarını paylaşacağız. İşte detaylar…

Uzman, gümüş ve altın oranı ile hesaplama yapıyor

“The Great Silver Bull” kitabının yazarı ve The Silver Stock Investor Online Editörü Peter Krauth, endüstriyel talep ve azalan arz nedeniyle gümüşün fiyatının 300 dolara yükseleceğini söyledi. Krauth tahminlerini Toronto’daki PDAC 2022 Konferansında tartıştı. Krauth, “The Great Silver Bull” adlı kitabında teknik analiz yoluyla 300 dollars gümüş bir değerleme elde etti. Diğer faktörlerin yanı sıra altın-gümüş fiyat oranını inceledi. Bu oranın, tarihsel ortalamasının üzerinde olduğunu buldu. Bu, gümüş fiyatlarının daha da yükselmesi için “potansiyel” olduğunu gösteriyor. Uzman, aşağıdaki ifadeleri kullandı :

Şu anda oran 82. Son 20 ila 30 yıla bakarsanız, oran, ortalama 55 ila 60 arasındaydı. Yani zaten ortalamanın oldukça üzerindeyiz… Nasıl davrandığına bakarsanız, gümüşün hangi seviyelerde ticaret yapabileceğinin görebilirsiniz. Dolayısıyla, oranın en az 55’e 60’a düşmesi ihtimali var. Bu makul bir hedef. Ve spekülatif bir çılgınlıkta, neden 15’e inmediğini anlamıyorum.

2 Analist: Altın Fiyatları, 3. Çeyrekte Bu Seviyeleri Görebilir!

Krauth, çıkarılan ses bir ons altın için 9 ons gümüş çıkarıldığından, oranın 9’a kadar düşebileceğini kaboul etti. Bu yazım sırasında altının fiyatı 1.838 dolar ve gümüşün fiyatı 21.5 dolar, bu da altın-gümüş oranının 80’in üzerinde olduğunu gösteriyor.

Peter Krauth, altın fiyatları için rekor bekliyor

Krauth’un kitabında, altının fiyatının 2030 yılına kadar 5.000 dolara yükseleceğini ve bunun da gümüşün fiyatını 300 dolara çekeceğini öngören bir modeli var. Bunun nedeni altının enflasyondan korunma aracı olarak kullanılmasıdır. Krauth, aşağıdaki ifadeleri kullandı :

Benim tezim, enflasyonda neler olduğuna ve diğer varlıkların nasıl zarar gördüğüne bakmak. O zaman aslında, yılın basından beri altın esasen düz… Altının 5.000 dolara ulaşması enflasyondaki artışa ve para arzındaki büyümeye dayanıyor. İhtimaller, [enflasyon ve para arzı artışının] fils 10 ila 15 yılda deneyimlediklerimizden önemli ölçüde daha yüksek olması yönünde.

15 Wall Street Analisti : Haftaya Altın İçin O Rakamları Bekleyin !

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, altının rekor seviyelere yükseleceğini tahmin eden birçok kişi var. Krauth de buna dikkat çekiyor. En az 5.000 dolarlık bir altın fiyatı öngören tek kişinin kendisi olmadığını sözlerine ekliyor. Uzman, aşağıdaki ifadeleri kullandı :

Altının spekülatif bir çılgınlık içinde 5.000 dolara, hatta belki 10.000 dolara gideceğini düşünen tek kişi ben değilim. Teksas öğretmenlerinin emeklilik sistemi için bir altın fonu işleten Jim Rickards, Shayne Maguire gibi insanlar var ve Guggenheim’dan Scott Minerd var. Ve 5.000 dolara yakın nispeten kolay bir tahmin öngören In Gold We Trust rapor var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button