Altın Fiyatları Hangi Seviyeleri Hedefliyor? 5 Analiste Tahmini !

ABD Temmuz ayı TÜFE, % 8,5 ile beklentilerin altında kadı. Enflasyonun öngörülenden daha fazla yavaşlaması Federal Rezerve’in agresif faiz artırım beklentilerini düşürdü. Bu gelişmelere tepki olarak altın fiyatları, 1.800 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Analistler, altının teknik görünümüne bakıyor ve piyasayı yorumluyor.

Alex Kuptsikevich : Altın fiyatları, ilginç bir tepki gösterdi

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere ABD TÜFE, verisi piyasaları şaşırttı. Bu verinin ardından altın ilk önce yukarı doğru bir atak yaptı. Ancak daha sonra yönünü aşağı çevirdi. FxPro’nun kıdemli piyasa analisti Alex Kuptsikevich, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Altın fiyatları, ABD TÜFE raporuna ilginç bir tepki gösterdi. Düşen bir dolar ve riskli varlıklara olan talebin artmasıyla kolayca açıklanabilecek ilk yukarı yönlü momentumdan sonra altın 1.800 doların altına düştü. Bu dinamik, ayıların bu seviyeyi ne kadar güçlü bir şekilde savunduğunu bir kez daha kanıtlıyor. Bu sadece yuvarlak bir seviye değil. Aynı zamanda yılın başından itibaren eski destek alanı.

Altın fiyatları

Craig Erlam : Altının yükseliş yolu hala orada !

Oanda’nın kıdemli piyasa analisti Craig Erlam ise müşterilere notunda, şu hususların altını çiziyor :

Fed’in faiz artırımı konusunda çok daha az agresif olacağı önceden tahmin edilen bir sonuç değil. Ancak hisse senedi yatırımcılarının burada biraz agresif kalması mümkün. Altının yükseliş yolu hala orada. Ancak hisse senetleri bir süre daha teklif vermeye devam ederse biraz daha uzun sürmesi olası.

Altın fiyatları

Goldman Sachs, altın tahminlerini düşürdü

ABD TÜFE verisinin ardından Goldman Sachs, tahminlerini güncelledi. Banka stratejistleri, Fed’in yüksek enflasyon ve zayıf ekonomik büyüme konusundaki endişelerini ortadan kaldırdığını söylüyorlar. Bu nedenle banka, değerli metal için tahminlerini düşürdü. Goldman, 3, 6 ve 12 aylık altın tahminlerini sırasıyla 2.100, 2.300 ve 2.500 dolardan 1.850, 1.950 ve 1.950 dolara indirdi. Mihail Sprogis liderliğindeki Goldman stratejistleri bir notta, şu açıklamayı yapıyor :

Nominal faizlerin Fed’in oran artırımlarıyla yükselmesini bekliyorduk. Ancak, geçici anlatının başarısızlığı ve yüksek kalıcı enflasyon sürprizlerinin ardından enflasyon beklentilerinin bu kadar düşmesini öngörmemiştik. Temel sonuç, mevcut sıkılaştırma politikası ve kalıcı durgunluk endişeleri ortamında, altının taktik yönünün, enflasyon mücadelesi ve büyüme desteği arasındaki Fed öncelik fonksiyonundaki kaymalarla belirleneceğid.

Altın fiyatları

Altın fiyatları teknik analizi

Piyasa analisti Anil Panchal, altının teknik görünümünü şu şekilde resmediyor. Ayılar Perşembe günkü Avrupa seansına doğru 50-DMA başlığına saldırdı. Bu yüzden Altın fiyatı, 1.784 dolar civarındaki gün içi dip yakınında düşük zeminler tutuyor. Bunu yaparken, külçe Fed’in bir sonraki hamlesi ve ABD dolarının fils toparlanmasına saygı duyuyor.

READ ALSO:   FED Sonrası Altın Fiyatları Ne Olur?

Şu Anda 1.795 Dolar Civarında Bir Direnç çizgisi olan üç haftalık yükselen desk çizgisinin açık bir aşağı yönlü kırılması, si geri çekilmesine ve macand eülley eülley eülülley iülülline eülülline.

XAU

Bununla Birlikte, altın fiyatının en son zayıfığı nisan-temmuz dönemindeki% 23.6 fibonacci geri çekilme seviyesine, yani 1.755 dolara doğru genişletmesi isenIhnlin üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng üng. Aksine, 1.795 dollars desteğe dönüşen direncin yukarı yönlü bir yükselişi, altın alıcılarına açık bir çağrı değil. Bunun nedeni, Nisan ayı sonundan itibaren 1.824 dolar civarında aşağı doğru eğimli bir direnç çizgisinin varlığı.

Pablo Piovano: Tabloda daha fazla duzeltme var

CME Group’un altın vadeli işlem piyasaları için son verileri, short pozisyonun Çarşamba günü 2,6 bin kontrat civarında arttığını gösterdi. Ayrıca, mevcut düzensiz performansı artırdığını işaret etti. Aynı doğrultuda, hacim art arda ikinci seansta yükseldi. Bu sefer yaklaşık 40 bin kontrat.

XAU

Altın fiyatları Çarşamba günü kilit seviye olan 1.800 doları geçti. Ancak bu seviyenin altında ve mütevazı kayıplarla kapandı. Piyasa analisti, Pablo Piovano, bu hareketin, artan açık faiz ve hacim ile parallèle olduğunu söylüyor. Analiste göre bu, çok yakın vadede daha fazla düşüşün gerçekleşebileceğinin bir göstergesiydi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   5 Analistten Hesapları Değiştirecek Altın Tahminleri Geldi!

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Leave a Comment