General

Altın Fiyatları Haftaya Bu Seviyeleri Test Edilebilir!

Hafta başında 2.000 dolar seviyelerine dokunan altın, ABD dolarının, ABD Hazine tahvillerinin yanında yükselmesiyle 70 dolardan fazla değer kaybetti. Uzmanlar, altın grafiğinde yükseliş sinyalleri görüyor. Kriptokoin.com olarak, uzman görüşlerini ve altın piyasası için beklentileri paylaşıyoruz.

Kıymetli metaller için herhangi bir düşüş, satın alma fırsatıdır

Walsh Trading eş direktörü Sean Lusk, altın fiyatlarının şuan konsolide olmasına rağmen, yeni zirvelere çıkacağını düşündüğünü söyledi. Lusk ayrıca, hisse senetlerindeki son satışların, daha fazla yatırımcının çeşitlenmesiyle altın fiyatını artırmasının beklendiğini belirtti ve şunları ekledi :

Altın şu anda, yüksek dolar nedeniyle likiditeye giriyor. Altın ve gümüşteki herhangi bir düşüş satın alma fırsatıdır. İnsanlar agresif zamların ekonomiye ne yapacağı konusunda ışığı görmeye başlıyor.

Gainesville Coins kıymetli metaller uzmanı Everett Millman ise, altının bu modelinin son birkaç ayda oldukça baskın olduğunu söyledi ve sözlerine şöyle devam etti :

Altın, üst direnç seviyesine son ulaştığında, satma eğilimi gösteriyor. Destek seviyelerine düştüğünde de benzer dinamikler oluyor. Bu kısım göz önüne alındığında, altın için bir yükseliş görüyorum ancak öncesinde bir geri sıçrama bekliyorum. Bu sefer çok cesaret verici bir işaret, altının ABD doları ve tahvil getirileri yükselirken aynı zamanda ons başına 1.900 doların üzerinde tutunabilmesidir. Tahvil getirileri arttıkça altının daha az çekici olması gerekiyor. Altının yerini koruyor olması iyiye işaret.

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın önümüzdeki birkaç est ici iki veya daha fazla yarım puanlık faiz artırımını ima etmesi, hafta sonunda altın üzerinde ek baskı oluşturuyor. Valeurs Mobilières TD compte pour Bart Melek, Fed’in şahin söyleminin merkez bankasına faiz oranlarını artırma ve bilançosunu düşürme konusunda daha az agresif davranması için bir alan verebileceğini söyledi. Bart Melek, FED’in grafiğine göre altı faiz artırımı yapsa bile, enflasyonun geldiği yere göre hala oldukça düşük olduğunu sözlerine ekledi ve şöyle devam etti :

En son çekirdek enflasyon rakamları beklentilerin biraz altında kaldı. Bu da, Fed’in, insanların beklediği kadar agresif olmayabileceğine inanmamıza neden oldu. Piyasalar Mayıs’ta 50 baz puanla fiyatlanıyor. Bu bir veri. Ve belki sonra 50 baz puanlık bir artış daha olabilir. Bu nedenle piyasa, Fed’in kısıtlayıcı olma konusunda ne kadar ciddi olduğunu merak etmeye başlıyor.

Altın fiyatı için beklentiler ve izlenecek veriler

Walsh Trading eş direktörü Sean Lusk, ons başına 1.950 seviyesinin önümüzdeki hafta tutulması için önemli bir seviye olacağını belirterek, yazın ikinci yarısı için ons başına 2.000 dolar seviyelediin. TD Securities gère la stratégie de base de Bart Melek, dont la valeur est de 1,923-24 dollars. Melek ayrıca, Fed’in tercih ettiği enflasyon ölçüsü olan çekirdek PCE ile neler olup bittiğine bakmak için verileri daha ayrıntılı incelemekle ilgileneceklerini de sözlerine ekledi. Melek, ” enflasyon çok yüksek, bu yüzden Fed ne olursa olsun daha da sıkılaşacak ” dedi.

Önümüzdeki hafta, kilit açıklamalardan biri, Perşembe günü için planlanan ABD ilk çeyrek GSYİH verileri olacak. Piyasalar, 2021’in 4. çeyreğinde yüzde 6,9’luk büyüme kaydettikten sonra Q1 GSYİH’nın yüzde 1 olarak geleceğini tahmin ediyor. Ancak ING baş uluslararası ekonomisti James Knightley, daha yavaş büyümenin, Fed’in Mayıs ayında faiz oranlarını 50 baz puan artırmasını engellemeyeceğini söyledi. Knightley sözlerine şöyle devam etti :

Bir sonraki Federal Rezerv toplantısı 4 Mayıs’ta ve piyasa beklentileri sıkı bir şekilde 50 baz puanlık bir faiz artışına odaklanıyor. Gelecek veriler bu görünümü anlamlı bir şekilde etkilememeli. 1Ç GSYİH verilerinin, ekonomin yıllık yüzde 1-1,5 oranında büyüdüğünü göstermesi bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button