General

Altın Fiyatları, Haftaya Bu Seviyelerde Olabilir !

İki günlük etkileyici bir rallie rağmen, altın fiyatları, ABD Mayıs istihdam raporunun, ekonomin geleceğiyle ilgili olumsuz görüşleri uzak tutmayı başarmasının ardından haftayı düz bir şekilde bitiriyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi, altın piyasası, piyasaların ABD tarım dışı bordrolarının beklenen 328.000’e karşı 390.000 artmasını sindirmesiyle Cuma günü yeni günlük düşreük sevi

Veriler uzun süre sabit kalırsa, altın fiyatları bu seviyenin altına düşebilir

TD Securities küresel emtia stratejisi bas Bart Melek, Kitco News’e verdiği demeçte şunları söyledi:

Mayıs ayı istihdam raporu, ekonomik ivmede ılımlılık gösteriyor. Bununla birlikte, fils zamanlarda piyasa tarafından beklenen keskin düşüşler gerçekleşmiyor gibi görünüyor. Marjda, bu piyasanın faiz beklentilerini artırabileceği anlamına geliyor. Nitekim, eğri boyunca oranlar (rouleau nominal ve) raporun ardından yükseldi. Bu, altının şuan1.860 dolar / ons’un altına düşmesine yardımcı oldu, rapor yayınlanmadan önce yaklaşık 1.863-66 dolar / ons’dan düştü.

5 Analiste : Altın Fiyatları Bu Seviyelerde Gezinecek !

Altın için, iyimser istihdam rakamları, Federal Rezerv’in Haziran ve Temmuz aylarında planlanan 50 baz puanlık faiz artışlarıyla agresif kalabileceği anlamına geliyor ve bu da değerli metale ağırlık veriyor. Bart Melek altın fiyatları ile görüşlerini şu sözlerle açıklamaya devam ediyor :

Piyasalar, Fed’in o kadar agresif olmayacağı varsayımını yapmak için biraz erken olmuş olabilir. Bunu bir süre daha bilemeyeceğiz. Şimdiye kadar, ekonomik veriler tamam. Bu raporun, istikrarlı bir ekonomiyi gösteren gelecekteki ek verilerle birlikte, fiyatları 200 dma’ya (1,842 dolar) geri çekmesi gerektiğine karar veriyoruz. Veriler uzun süre sabit kalırsa, ücretler teklif olarak kalırsa, altın fiyatlarının 1.800 dolar / ons’un altına düşmesi muhtemeldir. Fiyat baskıları, enflasyonu gecikmeli olarak toplayan hizmetlerde kendini gösteriyor. Bu nedenle, enerjiden işçilik maliyetlerine kadar girdi maliyetleri ortaya çıkacaktır. Fiyat endeksi bir süre daha inatla yüksek kalacak… Merkez bankası perspektifinden bakıldığında, bu sıkılaştırma politikasını devam ettirmek zorundalar.

İyimser veriler, altın yatırımından uzaklaştırıyor

OANDA kıdemli piyasa analisti Edward Moya, daha iyimser verilerin güvenli liman ticaretini altından uzaklaştırdığını, ancak olumsuz tahminlerin uzun vadede risk duyarlılığına ağırlık vereceğini söylediı ve şunlar :

Altın fiyatları, güçlü bir tarım dışı bordro raporunun doları daha yükseğe göndermesinin ardından düştü. Yatırımcıların istihdam artışıyla daha güçlü bir yavaşlama görmesi bekleniyordu ve bu da Fed’in Eylül ayında yarım puanlık bir faiz artışından uzaklaşmasını sağlıyor (Haziran ve Temmuz aylarında her birinin 50bps zam olması bekleniyor. Ekonomi hızlı bir şekilde yumuşamıyor ve bu da bugün güvenli limanlara olan ihtiyacı ortadan kaldırdı… Bununla birlikte, artan kasvetli çağrılar, değerli altını kısa vadede desteklemeye devam etmelidir.

18 Analiste : Altın Fiyatları İçin Haftaya Bu Seviyeleri Bekleyin !

Gainesville Coins değerli metaller uzmanı Everett Millman’a gore ise, yatırımcılar “kötü paradan” kurtulmayı ve “iyi paraya” girmeyi seçtikleri için yüksek enflasyon bu yaz altın fiyatlarını destekleyecek. Bununla birlikte Millman’a göre, Fed’in agresif duruşu hala altın için aşağı yönlü bir risk oluşturuyor… Millman, durgunluk uyarılarının altını 1.800 dolar seviyesinde tuttuğunu da sözlerine ekledi. Uzman, görüşlerini şu şekilde aktardı :

Bu hafta, 1.850-65 dolar inatçı direnç seviyelerinden altın fiyatı için kilit destek seviyelerine geçti. Altına olan artan küresel talep, köklü bir ekonomik ilkeyi, Gresham Yasası’nı yansıtıyor, “kötü para iyi parayı dışarı atıyor.” Değerini kaybeden kötü paranız varsa, mümkün olduğunca çabuk harcamak istersiniz. Altın iyi paradır, zor paradır ve onu tutmak için bir teşvik vardır… Altın, hisse senetleri ve kriptodaki satışlar göz önüne alındığında tercih edilen değer deposu olduğunu kanıtlıyor… QT ve yükselen faiz oranlarının yakın vadede altını aşağı çekeceğini göz ardı edemeyiz… 1.900 dolar, altının kırılması için bir sonraki kilit seviye. Altın 1.900 dolardan başarısız olursa, yazın geri kalanında 1.800 doların ortasında işlem görmeye devam edecek… Jamie Dimon’un ekonomik ‘kasırga’ yorumu, Yellen enflasyon konusunda yanıldı itiğrafnti et. Bunlar ekonomi güçlü olduğunda gerçekleşen türden yorumlar değil. Son türlü durgunluk ortamında, insanlar işlerini kaybetmekten veya servetlerinin değerinden endişe duyduklarında, altın, paranın değeri koruması için mantıklı bir yerdir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Çokça Altın Alın ! Bu Seviyeler Geliyor – Kriptokoin.com

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button