General

Altın Fiyatları Hafta İçinde Bu Seviyeleri Test Edebilir!

Piyasa analisti Anil Panchal’a göre, altın fiyatları, temkinli iyimserlik ortamında sıçramayı üç ayın en düşük seviyesinde tutuyor. DXY, Jerome Powell’ın 50 baz puanlık faiz artırımı görünümüne daha yumuşak verilerin katılmasıyla 20 yılın en yüksek seviyesinden geri çekilmeyi sürdürüyor. Bu arada Çin’den gelen Covid umutları, piyasanın hafif riskli ruh haline güç katıyor.

“Altın fiyatları, 1.800 doları test edecek gibi görünüyor”

Altın fiyatları, Cuma günkü U dönüşünü üç ayın en düşük seviyesinden uzatarak 1.815 dolar civarındaki gün içi yüksek seviyesini yenilemek için teklifler alıyor. Analiste göre, sarı metalin son yükselişi, Pazartesi günkü sakin Asya seansının ortasında piyasada daha yumuşak bir USD ve temkinli iyimserlikle bağlantılı olabilir.

Bununla birlikte Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, ABD Dolar Endeksi (DXY), önceki gün 20 yılın en yüksek seviyesinden U dönüşü yaptıktan sonra 104,50 civarında baskı altında kalmaya devam ediyor. Bunu yaparken dolar göstergesi, Fed Başkanı Jerome Powell’ın 50 baz puanlık faiz artırımı endişelerini tekrarlamasının desteklediği Mayıs ayı ABD Michigan Tüketici Duyarlılık Endeksi’nin olumsuz verilerini haklıkarıyor.

READ ALSO:   Altın İçin Orta Vadede Bu Seviyeleri Bekleyin!
altın fiyatları

“Jeopolitik endişeler hissiyatı baskı altına alıyor”

Başka yerlerde, Reuters’in en son Covid güncellemesi Şanghay’dan daha yumuşak rakamlar gösterdiğinden, Çin’de yayılan virüsü hafifletme umutları Asya’da iyimserlik yayıyor. Reuters, “Çin finans merkezi Şangay, 15 Mayıs için bir gün önceki 1.203’ten 869 yeni yerel asemptomatik koronavirüs vakası bildirdi. Pazartesi günü yayınlanan veriler, teyit edilen semptomatik vakaların önceki gün 166’dan 69’a düştüğünü gösterdi” haberini geçti.

Aksine, Ukrayna’da kötüleşen jeopolitik endişeler, Avrupa Birliği’nin (AB) Rusya’ya yönelik daha fazla yaptırım planına katılıyor ve hissiyatı baskı altına alıyor. Ayrıca analiste göre, daha sıkı para politikalarını unutmamak için, Çin’deki covid canlanması ve Rusya-Ukrayna mücadelesi nedeniyle enflasyon ve ekonomik büyümenin ilerlemesine ilişkin geniş korkular da havayı zorluyor.

Yatırımcılar bu verileri takip edecek

Bu oyunların ortasında, S&P 500 Vadeli İşlemleri, Wall Street göstergelerinin önceki gün ralli yapmasının ardından hafif kazançlar elde etti. Ayrıca, ABD 10 yıllık Hazine faizleri de Cuma günkü toparlanma hareketlerini uzatarak, basının saatine göre yaklaşık %2,95 civarında 1,5 baz puan (bps) arttı. Analiste, genel çerçeve için şunları söylüyor :

İleriye dönük olarak, yatırımcılar enflasyonu çevreleyen küresel ekonomik zorlukları doğrulamak için daha fazla ipucu arayacak ve bu da bu haftanın Nisan aı ABD Perakende Satış verilerini ön plana çıkaracak.

Altın fiyatları teknik analizi: Tendance ayı

Analiste Göre, Aşırı Satım RSi Koşulları, Altının şubat Ayından Bu yana en Düşük Seviyelerinden Toparlanmasını Tetiklese de, Değerli Metaller, Ağustos 2021’Deki BIR önceKi KaManı.

XAU

Analist, ayrıca toparlanma hareketlerine meydan okumanın, 200-DMA ve Ağustos 2021’den Mart 2022’ye kadar olan %61,8 Fibonacci düzeltmesinin yaklaşık 1.835 dolar yukarı yönlü bir birleşimi olduğunu belirtiyor. Analiste, şu seviyelere dikkat çekiyor :

Altın fiyatları 1.835 doların üzerine çıksa bile, 18 Nisan’dan itibaren aşağı doğru eğimli bir direnç çizgisi, boğalara 1.865 dolar civarında meydan okuyacak. Aksine, Ocak 2022’de 1.780 dolar civarında işaretlenen 1.800 dolar eşiği ve en düşük seviyeleri, yeni düşüş sırasında altın satıcılarını cezbediyor.

Altın fiyatları
Altın fiyatları için ek önemli seviyel

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Altın Fiyatları İçin Haftaya O Gelişmelere ve Tarihlere Dikkat!

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button