General

Altın Fiyatları Bu Seviyelere Oynuyor !

Altın fiyatları Cuma günü %1 düştü. Böylece sarı metal, ABD Merkez Bankası’nın daha hızlı politika sıkılaştırmasının Hazine faizlerini ve doları yükseltmesiyle Mart ortasından bu yana en büyük haftalık düşüşünü kaydetmiş oldu. Analistlerin piyasa yorumlarını ve fiyat tahminlerini okuyucularımız için derledik.

“Altın, taze bir temel kıvılcıma ihtiyaç duyuyor, ancak bu gerçekleşmiyor”

Spot altın fiyatları, daha önce iki haftanın en düşük seviyesine dokunduktan sonra, haftalık bazda %1,9 değer kaybederek, haftayı 1.931 dolardan kapattı. Kitco’nun kıdemli analisti Jim Wycoff, şunları söylüyor :

Güvenli liman metalleri, yatırımcı ve trader endişesini artırmak için taze bir temel kıvılcıma ihtiyaç duyuyor, ancak bu gerçekleşmiyor. Gördüğümüz yandan gelen baskı, bazı grafiklere dayalı satışları davet etti.

Altın fiyatları

Kriptokoin.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere Fed Başkanı Jerome Powell Perşembe günü yaptığı açıklamada, Merkez bankasının Mayıs ayındaki toplantısında Yarim puanlık bir Faiz artışının ‘Massada olacağını’ ve Artan enflasyonu dizginlemek için agresif Fed eylemlerinin kullanılabileceğini öne Surdu.

Powell’ın şahin havası, ABD 10 yıllık Hazine tahvillerinin kazanımlarını artırmasına yardımcı oldu ve aynı zamanda dolar endeksini artırarak altını off-shore alıcılar için daha pahalı hale getirdi. Külçe, yükselen enflasyon sırasında bir sığınak varlığı olarak görülse de, yükselen fiyatları dizginlemek için faiz oranlarında yapılan bir artış, getirisi olmayan külçeyi elde tutmanın fı artrsat maliyetini

Ole Hansen : Altın, koruma arayan yatırımcılardan talep görüyor

Saxo Bank analisti Ole Hansen, fils zamanlardaki cansız Prix à partir performansına chiffonniers, altının yine de Yükselen enflasyona, düşük büyümeye, jeopolitik belirsizliklere ve Hisse senetleri ve tahvillerdeki yüksek oynaklığa Karsi Koruma Arayan Varlık yöneticilerinden talep çekmeye devam ettiğini belirtiyor.

READ ALSO:   Altın Bu Verileri Bekliyor : İşte Görülecek Seviyel !

Fiziki külçe piyasasında, Hindistan’daki altın satıcıları, fiyatların düşmesinin ardından talebin hafifçe artmasıyla bu haftaki düşüşleri azalttı ve en iyi tüketici olan Çin’deki faaliyetler, Covid kaıla nesdenizyle kilami

Altın fiyatları

“Altın fiyatları için uzun vadeli boğa eğilimi bozulmadan kalıyor”

Altın fiyatları, Fed’in artan enflasyonla mücadele etmek için daha agresif faiz artırımları yapma potansiyelinin baskısı altında, üç haftadır ilk kez haftalık bir kayıp kaydederek Cuma gününü düşüşle kapattı.

Son birkaç gün içinde yatırımcıların odak noktası artan faiz oranlarına ve Mayıs ayı başındaki Fed toplantısına kadar sürebilecek sıkı para politikasına döndü. Bu durumu dikkat alan SIA Wealth Management baş piyasa stratejisti Colin Cieszynski verdiği bir demeçte, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Yükselen enflasyon zamanlarında bir değer deposu rolüyle desteklenen altın için uzun vadeli boğa eğilimi bozulmadan kalıyor, ancak sarı metal 2.000 dolar psikolojik engeline yakın önemli bir dirençle karşılaştı.

Altın fiyatları

Rupert Rowling’e göre, altın fiyatları bu aralıkta işlem görebilir

Kinesis Money Piyasa analisti Rupert Rowling Bir Notta, «Yatırımcılar artık temmuz ayında art arda üçüncü bir artışın daha da güçlenmesi olasılığıyla hem Mayıs hem deyorlarorlin. Analiste göre, bu hızlı yükselen faiz oranları ortamında, diğer varlık sınıflarına kıyasla getiri eksikliği çekiciliğini azalttığı için altının baskı altına girmesi muhtemel. Analistin tahminleri şu yönde :

Yukarı de Altının ve Aşağı yönlü hareketleri Şimdi, kısa vadede herhangi bir Barış ve işaretinden Ziyade kötüleşen Güçlü bir Destek sağlayan Ukrayna’daki savaşla, altının Yukarı yönlü potansiyelini sınırlayan Yükselen Faiz oranlarıyla Siki bir şekilde sınırlanmış görünüyor. Bu nedenle, orta vadede altının 1.900 ila 1.950 dolar aralığında işlem görmesi muhtemel.

XAU

“Altın fiyatları, artan tahvil faizleri tarafından kontrol altında tutuluyor”

Önümüzdeki Fed (Fed) toplantılarında 50 baz puan faiz artırımı masada olacak. Ancak Commerzbank ekonomistleri, Altın fiyatının bu zemine karşı gücünü gösterdiğini düşünüyor. Ekonomistler şu değerlendirmeyi yapıyor :

Altın, muhtemelen artan tahvil faizleri tarafından kontrol altında tutuluyor. Kısa bir düşüşün ardından, on yıllık ABD Hazine tahvillerinin faizleri tekrar %3’e yaklaşıyor. Artan faizler muhtemelen daha yüksek faiz oranı beklentilerini de yansıtıyor.

XAU

Fed Fon Vadeli İşlemlerine bakılırsa, piyasa şimdi bir sonraki toplantıda büyük bir faiz artışı bekliyor. Haziran, Temmuz ve Eylül aylarındaki toplantılar için 50 baz puana yakın faiz artırımlarının fiyatlandırılmasıyla, sonraki toplantılar için faiz beklentileri de belirgin şekilde yükseldi. Ekonomistlere göre, altının düşmemesi ya da bu zemine karşı ciddi bir baskı altına girmemesi, bir güç göstergesi. Ekonomistler, şu açıklamayı yapıyor :

Piyasa katılımcıları, Fed’in beklenen faiz artırımlarıyla enflasyonu kontrol altına almayı başaracağına tam olarak inanmıyor gibi görünüyor. Ayrıca, Fed’in aşırı agresif bir seyir izleyerek ekonomiyi boğacağından endişeli görünüyorlar.

Altın fiyatları

Valeurs Mobilières TD : Altın almak için iştahlı çok az katılımcı kaldı

ABD faizleri, Fed şahin eğilimlerini derinleştirirken yükseliyor. TD Securities’deki ekonomistler, altın almak için iştahlı çok az katılımcının kaldığını söylüyor. Ekonomistler, görüşlerini şu şekilde izah ediyor :

Piyasa, 2022’de baska bir faiz artırımına yöneldikçe, yıl içinde on ek artırımı fiyatlandırarak, daha büyük bir tarafsızlık aşımına işaret ederken, faizler yeniden fiyatlanmaya devam ediyor. Comex short’ları büyük ölçüde silindi. Bu durum, fiyat gücü için bir miktar yakıtı ortadan kaldırırken, güvenli liman akışlarının dağılmaya yönelik tarihsel bir eğilimi var.

XAU

Etf akışlarının, aynı zamanda, fed’in hızlı bir tempoda ve yavaş enfrasyonda tarafsızlığa ulaşması durumunda, girişleri kolaylallaştıracağını ve Önemlii birenlile makelle makelle makelle facier. Ekonomistler, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Kıymetli metallerdeki halat çekme, özellikle yavaşlayan büyüme ortamı göz önüne alındığında, Fed’in bunu yapabilme kabiliyetiyle ilişkili. Niceliksel sıkılaştırmaya (QT) yalnızca birkaç hafta kala, likidite primleri piyasaları yönlendirmeye devam edecek, ancak önemli CTA çıkışları için eşik yüksek kalmaya devam edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   2 Ékonomiste, Altın İçin Bomba Rakamları Açıkladı!

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button