General

Altın Fiyatları Bu Seviyelere Gidiyor !

Altın, Cuma günü art arda dördüncü bir düşüş kaydederek, Pazartesi gününün en yüksek seviyesi olan 2.000 dolarlık kilit seviyeden, 1.935 dolara çekildi. Profesyonel analistlerin altın fiyatları için tahminlerini okuyucularımız için derledik.

“Şahin Fed korosu ve pozitif reel faiz, altının cazibesini azalttı”

10 yıllık ABD Hazine tahvilinin reel veya enflasyona göre düzeltilmiş getirisi 2020’den bu yana ilk kez sıfırın üzerine kısa bir süre hareket ettiğinden Çarşamba günü altın üzerinde baskı oluştu. Altın daha önce, getirisi olmayan bir varlığı elde tutmanın fırsat maliyetini artıran artan getirileri büyük ölçüde savuşturuyordu. Zaner’deki analistler Perşembe günkü haber bülteninde, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Bu haftaki şahin Federal Rezerv yorumları korosu ve pozitif reel faizlere dönüş, hem altının hem de gümüşün cazibesini azalttı.

Altın fiyatları

Kriptokoin.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere Perşembe günü, Fed Başkanı Jerome Powell, faiz oranlarını artırma konusunda ‘biraz daha hızlı hareket etmenin uygun’ olduğunu söyledi.

Zaner analistleri, altın ve gümüşün de ‘dolardaki ani düşüşün fiyatlar üzerinde çok az tampon etkisi yaratması’ nedeniyle düştüğünü ve arada ciddi bir satın alma ilgisi eksikliğinin olduğunu vurguluyor.

Stephen Innes : Bu gelişmeler altın fiyatları lehine olabilir

Yine de, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sürerken altın fiyatları, limanla ilgili talep tarafından destekleniyor. Moskova, savaşı sona erdirmek için taleplerinin bir taslağını sunarken, ABD ve müttefikleri, Ukrayna’nın doğusundaki endüstriyel Rus saldırısına karşı koymak için Ukrayna’ya daha ağır silahlar tedarik için etmek. İngiltere Savunma Bakanlığı yaptığı bir değerlendirmede, Rusya’nın muhtemelen yıllık 9 Mayıs Zafer Bayramı kutlamaları öncesinde önemli başarılar göstermek istediğini söyledi.

Altın fiyatları

SPI Asset Management’tan Stephen Innes bir notta, trader’ların Rusya’daki 9 mai. Analiste, şu yorumda bulunuyor :

Birçoğu bu zaman zarfında çatışmada önemli bir artış bekliyor. Rusya’nın savaşın gidişatını bu önemli tarih etrafında döndürmesi için artan bir baskı var. Önümüzdeki günlerde müttefikler tarafından tedarik zinciri ve enflasyon kanalları aracılığıyla altın fiyatları lehine olacak daha fazla yaptırımın açıklanmasını beklemeliyiz.

Buna ilaveten Stephen Innes’e göre, stagflasyonun potansiyel bir kuyruk riskinden gerçeğe dönüşmesiyle, dünya çapındaki yatırımcılar keskin bir portföy çeşitlendiricisi olarak altına dönüyor.

Altın fiyatları

“Altın fiyatları, bu iki çelişkili akımın ortasında sıkışıp kaldı”

Altın fiyatları Cuma günü düştü ve yükselen ABD Hazine getirileri ve daha güçlü bir doların külçenin cazibesini azaltmasıyla üç haftanın ilk haftalık kaybını kaydetme yolunda ilerliyor. Tiger Brokers, Avustralya’da bas strateji görevlisi Michael McCarthy, şunları söylüyor :

Yükselen faizler açıkça ağırlaştıkça altın görünümü bastırılıyor, ancak islem aralığını (1.930 dolar ile 2.000 doların altında) ikna edici bir şekilde kırana kadar. Bu yüzden altın için pek bir yönümüz yok.

Altın fiyatları

Gösterge Abd 10 yıllık da dA HAZINE Faizleri, fédéral Rezerv YETKililerinin Sıkılaştırma politikası konusunda şahin bir ton almasıyla kazançlarını artırdı ve abd merkez bankasını Yükselen effasyonla mücadele. Michael McCarthy, şu açıklamayı yapıyor :

Jeopolitik belirsizlik bir destek olmaya devam ederken, daha güçlü bir ABD doları altını baskılayabilir. Dolayısıyla altın fiyatları bu iki çelişkili akımın ortasında sıkışıp kaldı.

XAU

Bart Melek : Faizlerin artması nedeniyle altın bir düzeltme görüyor

Altın bu hafta şu ana kadar yaklaşık %1,5 düştü. Fiyatlar, güvenli liman talebi ve artan enflasyon endişeleriyle Pazartesi günü 2.000 dolarlık kilit noktaya yaklaştı, ancak geri çekilip bugün iki haftanın en düşük seviyesini gördü.

Fed de San Francisco Başkanı Mary Daly Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Fed’in bu yılki Faiz artırım yolunun Genel olarak yüksek Faiz oranları karşısında uygun görülmesiyle Birlikte, Gelecek ay Yarim puanlık bir Faiz artırımının « tam » ve « Sağlam » olduğuna inandığını söyledi.

Altın, enflasyona karşı bir korunma olarak kaboul edilirken, yükselen faiz oranları, getirisi olmayan külçeyi elde tutmanın fırsat maliyetini artırıyor. TD Securities emtia stratejileri bas Bart Melek, piyasanın Fed’in faiz artırımlarında daha agresif olmasını beklerken, faizlerin de artması nedeniyle altının bir düzeltme gördüğünü belirtiyor.

XAU

Altın fiyatları için teknik cephede ne var?

Kitco’nun kıdemli analisti Jim Wycoff bir notta, ABD hisse senedi endekslerinin grafik duruşları, güvenli liman metallerinden biraz para çekmek için bu hafta iyileştiğini ifade ediyor.

Yatırımcılar ayrıca, 52 yılın en düşük seviyesine düşen ABD haftalık işsizlik başvurularını da değerlendirerek risk iştahını daha da artırdı.

GoldSilver Central bayisinin genel müdürü Brian Lan, teknik cephede, altının 1.940-1.960 dolar civarında konsolide olduğunu ve bunun ötesinde 1.915-1.930 dolar civarında destek bulabileceğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button