General

Altın Fiyatları Bu Seviyelere Düşecek !

Commerzbank, dünya birkaç yıllık stagflasyonla karşı karşıya kaldığı için altının, daha yüksek bir eğilim göstereceğini söylüyor. Credit Suisse’deki ekonomistlere göre altın fiyatları 1.787 doların altına düşerek, yenilenen aşağı yönlü baskıya maruz kalacak.

“Küresel enflasyon, altın fiyatları için destek sağlayacak”

Kriptokoin.com haberlerinden takip ettiğiniz üzere, altın fiyatları dün hafifçe 1.850 dolara yükseldi. Sarı métal, Çarşamba günü de aşağı yukarı bu seviyed işlem görüyor. Salı günü, Dünya Bankası 2022 küresel büyüme tahminini, Ocak ayındaki %4,1’den %2,9’a düşürdü.

Dahası, Commerzbank ekonomistlerinin raporuna göre, küresel enflasyon birçok ekonomide hedefin üzerinde kalmaya devam edecek. Ekonomistler, bu durumun sarı metale destek sağlayacağını belirtiyor.

Altın fiyatları

Commerzbank : Altının değer deposu olarak kendine gelmesi muhtemel

Dünya Bankası’nın ekonomik durum ve görünüme ilişkin raporu altına, destek verdi. Raporda, Dünya Bankası bu yılki küresel ekonomik büyüme tahminini +2,9’a düşürdü. Aynı zamanda, birkaç yıl ortalamanın altında büyüme ve ortalamanın üzerinde enflasyonla karşı karşıya kalabileceğimiz konusunda uyardı. Bu doğrultuda Commerzbank ekonomistleri, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Altının, böyle bir ortamda bir değer deposu olarak kendine gelmesi muhtemel. Bu yüzden, bunun uzun vadede altına fayda sağlayacağına inanıyoruz.

“Altın fiyatları düşerken, ETF çıkışları buna eşlik etti”

Dünya Altın Konseyi (WGC) dün izlediği altın ETF’ler için rakamlar yayımladı. ETF’lerde Mayıs ayında 53 tonluk çıkışlar oldu. Ayrıca, art arda dört aylık bir dizi girişi sona erdirmiş oldular. Commerzbank, bu gelişmeyi şu şekilde yorumluyor :

Altın fiyatları için Nisan ayında başlayan ve Mayıs ortasına kadar devam eden düşüş eğilimine ETF çıkışları da eşlik etti. Bize göre, fiyat düşüşü esas olarak ABD dolarının değer kazanmasından kaynakladı. Ek olarak artan tahvil faizleri de katkı sağladı.

WGC, güncel bir piyasa yorumunda, düşük yatırımcı ilgisine ve azalan risque algısına işaret ediyor. Ayrıca piyasa bazlı enflasyon beklentilerindeki düşüşe ve hisse senedi piyasalarındaki son yükselişe de dikkat çekiyor.

Altın fiyatları

“Altın fiyatları, yenilenen aşağı yönlü baskıya maruz kalacak”

Altın kenarda kalıyor. Credit Suisse’deki ekonomistler, aşağı yönlü ivmeyi yeniden enjekte etmek için 1.787 doların altında bir hareketin gerekli olduğunu bildirdi. Ekonomistler, tahminlerini şu şekilde açıklıyor :

Altın fiyatları 1.874 dolarlık son yüksek seviyesi ve 200 günlük ortalamasının altında duruyor. Sarı métal, daha geniş yatay aralıkta hafif bir aşağı yönlü eğilimi koruyabilir. İki yıllık aralığın alt ucunun 1.691 /77 dolar seviyesinde test edilmesi için aşağı yönlü momentumu yeniden enjekte etmek gerekiyor. Bunun için de 1.787 dollar altına ihtiyaç var. Sadece burada ve aşağıda önemli bir tepenin kurulmuş olduğunu görebiliriz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Altın Fiyatları İçin Önemli Tahmin : Bu Seviyeler Konuşuluyor !

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button