General

Altın Fiyatları, Bu Mart Diplerine Gidiyor !

Altın fiyatları, Nisan ortasındaki en yüksek seviyesi olan 1.998 dolara karşı yüzde 4.7 ile keskin bir düşüş yaşadı. DBS Bank stratejisti Benjamin Wong, XAUUSD’nin, yani altın ve ABD doları paritesinin devam eden düşüşünü düzeltici olarak görüyor. İşte analistin yorumları ve altındaki son fiyat hareketleri…

DBS Bank stratejisti, altın fiyatları için 1.890 dolara dikkat çekti

DBS Bank analistine göre altının Mart ayının sonunda 1.890 dolarda test etme olasılığı yüksek. Analist, 1.944 ve 1.925 dolar seviyelerindeki destek sabitlerinin hızlı bir şekilde ardışık kayıp yaşamasının, odağı altının Mart ayı sonunda 1.890 dolardaki seviyelerine çevirdiğini iddia ediyor. Ayrıca bir sonraki Fibonacci destek seviyesinin 1.849 dolarda olduğuna dikkat çekiyor. Wong, fiyatlara yönelik ayrıca şu ifadeleri kullanıyor :

Temel durumumuz, altının Mart 2021’deki 1,677 dolarlık dip seviyelerinden kaynaklanan rallisini terk etmesi için 1.780-1.763 doların altına bir kayma olacağı yönünde. Aksi takdirde, altının 1.967-1.980 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde bir hareketle akreditesini yeniden inşa etmesi gerekiyor.

4 Analist Uyardı : Altın Fiyatı Bu Seviyelere Kayabilir !

Bitcoin ve altın arasındaki korelasyon zayıfladı

Bu sırada, altının kripto para piyasasıyla ilişkisine bakıldığında, son fiyat hareketleri ile korelasyonun zayıfladığı görülüyor. Değeri tutan ve yatırılan paranın satın alma gücünü koruyan bir varlık olan Bitcoin’i (BTC) enflasyon riskinden korunma aracı olarak benimseme durumu her geçen hafta zayıflıyor. Coin Metrics tarafından izlenen verilere göre, kripto para biriminin, fiziksel altın tarafından desteklenen ve altın fiyatına sabitlenmiş bir değere sahip bir token olan PAX Gold (PAXG) ile 90 günlük korelasyonu, -0,41 ile rekor düşyük bir sevi.yük bir eyedi.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bitcoin ve PAXG arasındaki 60 günlük korelasyon, bu ayın başlarında -0.5 ile rekor düşük seviyeye ulaştı. Korelasyon, stagflasyon görüşmeleri ortaya çıktığında ve ABD Merkez Bankası (Fed), bazıları tarafından « korkunç » olarak adlandırılan yüksek enflasyon-düşük büyüme durumuyla faiz ORANI artışlarıyla Mücadele etme Sözü verdiğinde Şubat ayında tersine Döndü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Altın ve Bitcoin'de İzlenecek Seviyeler Çıktı !

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button