Altın Fiyatları Aralık’ta Bu Rakamlarda Olabilir !

Altın fiyatları, Cuma günü kısa bir süreliğine 1.700 doların altına geriledi. Ardından günü hafif düşüşle kapattı ve üst üste beşinci haftalık kaybını kaydetti. Bununla birlikte UBS’deki emtia stratejistleri, yıl sonuna kadar altında daha fazla düşüş bekliyor.

“Altın fiyatları yıl sonuna kadar 1.600 dolara düşecek”

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere altın fiyatları 1.700 dolar sınırına dayandı. UBS’deki emtia stratejistlerinden oluşan bir ekip, Cuma günü altın tahminlerini düşürdü. Stratejistler şimdi, 2023’te hafif bir toparlanma göstermeden önce, sarı metalin 2022’nin sonuna kadar 1.600 dolara kadar düşmesini bekliyorlar. UBS değerli metaller ekibi müşterilere bir notta, şu tavsiyeleri yapıyor :

Mevcut seviyelerde altın almak için çok erken olduğunu düşünüyoruz. Hala mevcut pozisyonları korumayı tavsiye ediyoruz. 2023’te daha olumlu fırsatlar görüyoruz.

Altın fiyatları

“Düşük altın fiyatları ve bunlar, bir durgunluk riskini artırıyor”

Ayrıca stratejistler, son iki ayda keskin bir şekilde düşen platin tahminlerini 2018’den bu yana en zayıf seviyesine indirdiler. Bunun için ise şu açıklamayı yapıyorlar :

Daha düşük altın fiyatları ve yüksek enerji fiyatları ve Rusya’nın Avrupa’ya gaz ihracatında potansiyel bir kesinti, Avrupa’nın bir durgunluğa girme riskini artırıyor. Bu da platine talebine zarar veriyor. Sonuçta, Avrupa platin talebinin yaklaşık %20’sini oluşturuyor.

“ABD ekonomisi Haziran ayında büyümeye devam etti”

ABD’li tüketiciler, daha sert enflasyon ve belirsiz ekonomik tahminler ışığında Haziran ayında perakende harcamalarını %1 oranında artırdı. Ancak büyümenin bir kısmı daha yüksek benzin ve gıda fiyatlarını yansıtabilir. The Wall Street Journal tarafından ankete katılan ekonomistler, geçen a perakende satışlarda %0,9’luk bir artış öngörüyorlardı. Dallas’taki Comerica Bank’ın baş ekonomisti Bill Adams, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Perakende satışlarında katı bir artış, ABD ekonomisinin Haziran ayında büyümeye devam ettiğinin bir başka kanıtı. Aynı zamanda, gaz ve bakkaliye dışındaki kategorilerdeki harcamalar, enflasyondan daha hızlı arttı.

Bill Adams : Resesyon riski, kabaca bir yazı tura atmak gibi

Michigan Üniversitesi’nin gelecek yıl için tüketici duyarlılığı anketi enflasyon beklentileri göstergesi Temmuz’da %5,3’ten %5,2’ye düştü. ABD’de sanayi üretimi bir önceki aya göre %0,2 düştü. Ulusal ortalama benzin fiyatları, Temmuz ayının ilk yarısında geri geldi. Bu yüzden Bill Adams’a gör, duyarlılığın iyileşmesi ve durgunluk korkularının hafiflemesi mümkün. Bununla birlikte ekonomist, değerlendirmesine şunları ekliyor :

Öyle olsa bile, ABD ekonomisi durmaya yakın. Onu resesyona sokmak için bir büyük şok daha yeterli olacaktır. Bu şok, kış ısıtma mevsiminde Avrupa’da ABD doğal gaz fiyatlarını keskin bir şekilde yükseltebilecek bir enerji krizinden veya Çin’in zayıflayan ekonomisinden kaynaklanabilir. Bu ters rüzgarlar karşısında, resesyon riski, bugün ile 2023’ün sonu arasında kabaca bir yazı tura atması gibi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Altın Önümüzdeki Günlerde Bu Diplerde !

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Leave a Comment