General

Altın Fiyatları, 3. Çeyrekte Bu Seviyelerde !

Standard Chartered, altın fiyatlarının agresif bir FED ile enflasyon korkuları arasında sıkışıp kaldığını söyledi. Altın fiyatları için 2022’nin geri kalanında, tahvil getirilerini izlemek gerektiğini aktardı. İşte detaylar…

Standard Chartered, altında düşüş bekliyor

Standard Chartered Değerli Metaller analisti Suki Cooper, «Altın, Daha Keskin Faiz Artırımı Beklentileri ile para Politikasının Ekonomik Aktiviteyi Yumuşatıp Enfrasyonu düşürmede Baştız olmasması Durumunda uzundaUi YüreliedIEIE. Bu hareketsizlik, diğer varlıklarda görülen ağır volatiliteye rağmen altının büyük ölçüde aralığa bağlı ve sabit kalmasına neden oldu. Cooper, 2022’nin geri kalanı için büyük makro beklentinin, odağın enflasyondan durgunluk risklerine kayması olduğunu söyledi.

Altın Bu Verileri Bekliyor : İşte Görülecek Seviyel !

Cooper yakın tarihli bir raporda, “Altın, yüksek jeopolitik risk nedeniyle güvenli liman talebinden ve düşük hisse senedi piyasalarında piyasa volatilitesine ilişkin endişelerden yararlanmaya devam ediyor ; ancak prim aşındı” dedi. Analiste göre, bu durumun yılın ikinci yarısında altın fiyatlarının düşmesine yol açması muhtemel. Analiste, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor :

Yükselen durgunluk riski şu an için açık pozisyonları engelliyor, ancak altının 2022’nin geri kalanı için gerçek getirileri izlemeye geri dönmesini ve altın fiyatlarını düşürmesini bekliyoruz (düşük fiyatlara fiziksel piyasa tepkisi göz önüne alındığında daha yüksek bir taban olsa da).

Standard Chartered, altın fiyatları için üçüncü çeyrek tahminini açıkladı

Standard Chartered’ın altın fiyatı görünümü, yılın üçüncü çeyreğinde kıymetli metali 1.850 dolar seviyesinde gösteriyor. Bu seviye, yazının yazıldığı sırada altının fiyatından daha yüksek. Ancak yine de, belirsizliğin çoğaldığı bu ortamda beklenenden düşük. Cooper, aşağıdaki ifadeleri kullandı :

Agresif oran artışları tipik olarak altın fiyatları üzerinde baskı oluşturuyor. Bunun mevcut Fed döngüsü sırasında böyle olmasını bekliyoruz. Ancak, altın pozisyonlarındaki son değişiklikler tarihsel eğilimden saptı. Bu kez, jeopolitik risque priminin yüksek oranlarla ilgili endişeleri dengelemesiyle, Mart ayındaki acabit Fed zammı öncesinde pozisyonlama arttı. Daha sonra, ilk zamdan bu yana geçen üç ayda faiz (toparlanmak yerine) düştü. Bu geri ölçeklemeye rağmen, net fon uzunluğu önceki döngülere kıyasla hala yüksek, bu da enflasyon azaldıkça altın fiyatlarında aşağı yönlü riskin daha da arttığını gösteriyor.

Analiste, Bu 4 Altcoin İçin Kritik Tahminler

Cooper, yaz boyunca yakından izlenmesi gereken verilerin dayanıklı mal siparişlerini, toptan satış stoklarını ve kişisel harcamaları içerdiğini kaydetti. Altın lehine çalışmaya baslayan fiziki piyasa talebi de uyanıyor gibi görünüyor. Özellikle Çin ve İsviçre’deki fiziksel altın taleplerine dikkat çekiyor.

READ ALSO:   Altın Fiyatları İçin Şimdi Bunlara Hazır Olun !

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button