Altın Fiyatının Sıradaki Seviyeleri Bunlar !

Çarşamba günü altının buharını çıkarmak için yeniden yükselen ABD doları, sarı metale iki ayın en düşük kapanışını yaptırdı. Altın fiyatları Perşembe günü, yükselen ABD dolarının dolar fiyatlandırılmış külçeye olan talebi olumsuz etkilemesiyle 10 haftanın en düşük seviyelerinde dalgalanıyor.

“Fed’in hareketinin piyasaları ne kadar yönlendirdiği anlaşılacak”

Altın, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini çevreleyen gerilimlerin artması üzerine Rusya’nın Polonya ve Bulgaristan’a doğalgaz arzını durdurmasından sonra bile güvenli liman bağlantılı destek bulamadı.

Analistler, ICE ABD Dolar Endeksi DXY’nin 2017’de en son görülen seviyelere dokunmasıyla doların başlıca rakipleri karşısında yükselmeye devam etmesinin altın için ters bir rüzgar olmaya devam ettiğini söylüyor.

Altın

Daha güçlü bir dolar, birimde fiyatlandırılan emtiaları diğer para birimlerinin kullanıcıları için daha pahalı hale getiriyor. Dolar, Federal Rezerv’in faiz oranlarını yükseltmek için agresif bir şekilde hareket edeceği ve enflasyonun kırk yılın en yüksek seviyesinde çalışmasına karşılık para politikasını sıkılaştı yracağliyle. Kinesis Money piyasa analisti Rupert Rowling, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nihai liman varlığı için net bir yatırım nedeni sunsa bile, 1.900 doların üzerinde tutunamadığı için Fed’in hareketinin piyasaları ne kadar yönlendirdiği anlaşılacak.

“Korku trade’inin altın fiyatını yukarı çekmesi çok fazla zaman almaz”

Mayıs ve Haziran’da Fed tarafından neredeyse garanti ALTINA alınan ve Büyük olasılıkla Temmuz’da da faiz oranları artırılırken, altının getiri eksikliği, yatırımcıların gözünden düşmesine neden oldu ve yaklaşık bir ay önce 2,000 dolardan fazla olan métal için bir keskin düşüşü kolaylaştırdı.

Bununla Birlikte Rupert Rowling’e Gore, 1,900 dolar tarihsel olarak altın için bir çok yüksek seviye olmaya devam ediyor ve şu etun piyasaların kırılgan durumu göz önüne alındığında, yenilenen Korku trade’inin altın fiyatını bir kez daha Yukarı çekmesi çok fazla zaman almaz.

Altın

Brian Lan’a gore altın iyi tutunsa da dolardan baskı görüyor

Altın fiyatları Perşembe günü, yükselen ABD dolarının dolar fiyatlandırılmış külçeye olan talebi olumsuz etkilemesiyle 10 haftanın en düşük seviyesine geriledi. GoldSilver Central’ın genel müdürü Brian Lan, altının 1.900 doların üzerinde oldukça iyi tutunduğunu, ancak dolardan baskı gördüğünü ve Fed’in önümüzdeki hafta faiz oranlarını 50 baz puan artırmasının beklendiylğyini .

READ ALSO:   "Panik Satışlarına Dikkat" Analist Önemli Altın Tahmini Yaptı!

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, Dolar endeksi (DXY) beş yılın en yüksek seviyesinde ve 103,82’nin üzerine daha fazla baskı yapılması, onu 2002 sonundan beri ziyaret edilmeyen seviyelere gönderecek. Daha güçlü bir dolar, dolar fiyatlandırılmış altını diğer para birimi sahipleri için daha az çekici hale getiriyor.

Altın

Yeap Jun Rong’a göre düşüş devam ederse, sonraki seviye 1.850 dolar

Altın, getirisi olmayan külçeyi elde tutmanın fırsat maliyetini artıran, yükselen ABD kısa vadeli faiz oranlarına ve daha yüksek getirilere karşı oldukça hassastır. Bununla birlikte altın, ekonomik ve siyasi krizlerde de güvenli bir değer deposu olarak görülür. Brian Lan, şu yorumu yapıyor :

Ukrayna ihtilafına ve hızlı enflasyona rağmen altın fiyatlarının yükselememesi nedeniyle yatırımcılar muhtemelen başka bir yere bakmaya karar verdi. Bunun yanında Çin’de Covid-19’un yayılmasıyla mücadele etmek için uygulanan karantinalar en iyi tüketiciden gelen talebi etkiledi.

IG piyasa stratejisti Yeap Jun Rong ise bir notta, altın için daha fazla düşüş olması durumunda, bir sonraki seviyenin 1.850 dolar olabileceğini söylüyor.

XAU

Credit Suisse’e gore altın için kritik seviye 1.877 dolar

Altın son birkaç günde keskin bir düşüş yaşadı ve piyasa şu anda 1.877 dolarda kilit desteği test etti. Credit Suisse’deki ekonomistler, altının hafif bir yukarı yönlü eğilimi sürdürmek için bu seviyenin üzerinde kalması gerektiğini belirtiyor. Ekonomistler, şu seviyelere dikkat çekiyor :

Aralık içi bir zirveden kaçınmak ve daha geniş yan aralıkta yukarı yönlü bir eğilimi sürdürmek için 1.877 dolar seviyesinin korunması gerekiyor. İlk kilit direnç son yüksek seviyeler olan 1.998/2.000 dolarda görünüyor.

Altın

Bununla birlikte ekonomistlere göre, yeni bir boğa eğilimi için yalnızca 2.070/75 dolar seviyelerinin üzerinde daha geniş-orta vadeli aralığın çözülmesi gerekiyor ve daha sonra direnç hizalanakola 2.280/2.300 dolar ola. Ekonomistler, aşağı yönlü kırımla durumunda ise şu seviyeleri işaret ediyor :

1.877 doların altında bir kırılma, geniş yan aralıkta riskleri düşürmek için bir zirveyi tamamlayacak ve bir sonraki destek 1.845/33 dolarda görülecek.

Pablo Piovano : Altın, şimdi 200 günlük SMA’yı hedefliyor

CME Group’un altın vadeli islem piyasaları için son verileri, short pozisyonun Çarşamba günü yaklaşık 4 bin kontrat artarak art arda ikinci günlük yükselişe ulaştığını kaydetti. Hacim de bunu takip etti ve yükseliş trendine devam etti, bu sefer neredeyse 15 bin kontrat arttı.

READ ALSO:   Altın Fiyatları, Bu Olursa Keskin Düşebilir !
XAU

Piyasa analisti Pablo Piovano’ya göre altın fiyatları, artan açık faiz ve hacim nedeniyle Çarşamba günü haftalık düşüşünü uzattı ve sarı metali kısa vadeli ufukta daha fazla geri çekilmeye karşı savunmasız bıraktı. Bununla birlikte analist, külçe için bir sonraki desteğin, bugün 1.833 dolardan 200 günlük SMA’da ortaya çıktığını belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Leave a Comment