Altın Fiyatının Sıradaki 2 Seviyesi Bunlar!

Altın vadeli işlemleri, fiyatların kısa bir süreliğine ons başına 1.800 dolar eşiğinin altına düşmesinin ardından haftaya hafif yükselişle başladı. Altın, dolardaki düşüşün dolar fiyatlandırılmış külçe talebini desteklemesi ve ABD Hazine faizlerindeki toparlanmanın yarattığı baskıya karşı koymasıyla Salı günü yükseldi.

“Altın, güçlü ABD doları ve artan tahvil faizlerinin kurbanı oldu”

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere altın, ABD dolarının fils zamanların en yüksek seviyelerine çıkmasıyla Pazartesi günü seansın en düşük seviyesine geriledi. Dolar Endeksi (DXY) Cuma günü 20 yılın en yüksek seviyesi yakınında işlem gördükten sonra %0,2’lik düşüş yaşadı. Piyasaları yorumlayan City Index piyasa analisti Fawad Razaqzada bir notta, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Altın, güçlü ABD doları ve artan tahvil getirilerinin kurbanı oldu ve bu faiz getirmeyen emtia getiri arayanlar için daha az çekici hale geldi. Performansı, biz de dahil olmak üzere birçok piyasa katılımcısını şaşırttı.

Altın

Yükselen tahvil faizleri de altın üzerinde bir baskı oluşturuyor. Geçen haftanın başlarında Hazine faizleri, geri çekilmeden önce son yılların en yüksek seviyelerin yakınında işlem gördü.

“Altın için öncelik 1.800 dolar civarında desteği savunmak”

Fawad Razaqzada, bununla birlikte, altının son zamanlardaki zayıflığının, sürekli sıcak enflasyon verilerinin yanı sıra hisse senedi ve kripto piyasalarında görülen oynaklığın, güvenli limanla ilgili altın talebini teşvik etmesi beklenen bir sürpriz olduğunu söylüyor. Analiste, şu açıklamayı yapıyor :

Enflasyon tarafından erozyona uğrayan servetlerini korumak isteyenler, sarı metal fiyatını 1.800 dolar civarında gördüklerinde aynı derecede şaşırmış olmalılar. Temelde altına karşı pozitif kalmaya devam ederken, fiyatların dibe vurduğunu doğrulamak için sadece teknik bir geri dönüş modeli görmem gerekiyor. Böyle bir senaryo, altının kırılan tendance çizgisini geri alması ve 1.850 dolarlık direncin üzerine çıkması olabilir. Ama acabit şey acabit : 1 800 dollars civarında desteği savunması gerekecek.

Altın

Oren Klachkin : Yılın geri kalanında sağlıklı üretim faaliyeti bekliyoruz

New York Fed Pazartesi günü, eyaletteki imalat faaliyetinin bir göstergesi olan Empire State is koşulları endeksinin Mayıs ayında 36,2 puan düşerek eksi 11,6’ya düştüğünü açıkladı. The Wall Street Journal tarafından yapılan bir ankete göre, ekonomistler endeksin hafif bir düşüşle 16,5’e düşmesini bekliyorlardı.

READ ALSO:   5 Analistten Hesapları Değiştirecek Altın Tahminleri Geldi!

Veriyi değerlendiren Oxford Economics’in ABD’li ekonomisti Oren Klachkin Pazartesi günü bir notta, “Bir ain verisi, bir trend oluşturmuyor ve yılın geri kalanında ve 2023’e kadar sağlıklı üretim faaliyeti bekduliyoruz un yorum”.

Altın

“Uzun vadeciler, güneye dönüş için pozisyon almaya başlayabilir”

Altın, dolardaki düşüşün dolar fiyatlandırılmış külçe talebini desteklemesi ve ABD Hazine verimlerindeki toparlanmanın yarattığı baskıya karşı koymasıyla Salı günü yükseldi. SPI Asset Management’ın yönetici ortağı Stephen Innes, gelişmeleri şu şekilde yorumluyor :

Artık altın piyasalarında çok ihtiyaç duyulan tasfiyeye sahip olduğumuza göre, uzun vadeli yatırımcılar ABD’nin sert ekonomik verilerine göre nihai güneye dönüş için pozisyon almaya başlayabilir.

XAU

Wang Tao : Altının düşüş eğilimi tersine dönmüş olabilir

Reuters’in teknik analisti Wang Tao, 18 Nisan’ın yükseği 1.998,10 dolardan düşüş eğiliminin tersine dönmüş olabileceğini, spot altının 1.840 dolar ile 1.849 dolar aralığına sıçrayabileceğini söylüyor.

Pablo Piovano: Altın 1.780 dollars destekleniyor gibi görünüyor

Altın vadeli islem piyasalarına açık faiz, CME Group’un ön verilerine göre Pazartesi günü üst üste üçüncü seansta bu kez yaklaşık 7,4 bin kontratla geriledi. Aynı satırda, hacim art arda ikinci gün düştü ve şimdi yaklaşık 15,3 bin kontratta bulunuyor.

XAU

Analiste göre, Pazartesi günkü altın fiyatlarındaki iyimserlik, azalan açık faiz ve hacim sayesinde toparlanmanın devam etmesinin yakın vadede pek de olumlu olmadığına işaret ediyor. Bu arada analist, 2022’nin şimdiye kadarki en düşük seviyesi olan 1.780 doların, şu an için iyi bir destek sunacağını düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   "Büyük Operasyon" Altın Öngörüleri Çıkan İsim Uyardı: Bu Hafta...

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Leave a Comment