General

Altın Fiyatı Tahmini : İşte Hafta İçinde Olacaklar !

ABD doları riskten kaçınmayı teşvik ederken altın fiyatı aşağı yönlü risklere maruz kalmaya devam ediyor. Fed politika yapıcılarının dikte ettiği gibi, Mayıs ayında 50 baz puanlık bir faiz artırımı yolda görünüyor. Piyasa analisti Sagar Dua’ya göre, yatırımcılar, enflasyonu köşeye sıkıştırmak için nötr oranlara daha hızlı bir dönüş için hazırlık yapmalı. Sagar Dua’nın piyasa yorumlarını ve altın teknik analizini okuyucularımız için hazırladık.

“Altının hareketi en düşük direnç yolunun aşağı yönde olduğunu düşündürüyor”

Altın, geçen haftaki geri çekilme düşüşünü 2.000 dolar psikolojik seviyesi civarından sürdürdü ve Pazartesi günü art arda üçüncü gün için satışların devamına tanık oldu. Bu aynı zamanda önceki beş gündeki olumsuz hareketin dördüncü günü oldu ve spot fiyatları Avrupa seansının ilk bölümünde 1.912 dolar bölgesi civarında bir aın en düşük seviyesine çekti. Fed’in daha agresif bir politika sıkılaştırmasına yönelik beklentiler, akışları verimsiz sarı metalden uzaklaştıran kilit bir faktör oldu.

Kriptokoin.com haberlerinde de yer verildiği üzere Fed Başkanı Jerome Powell’ın geçen Perşembe günü Uluslararası Para Fonu’nda (IMF) yaptığı açıklamalar, Mayıs ayında faiz artırımının boyutuna ilişkin belirsizlik bulutlarıledi temizı. Powell, 3-4 Mayıs’ta yapılacak politika toplantısında 50 baz puanlık bir faiz artışını neredeyse onayladı ve ayrıca bu yıl art arda artışların olabileceğini ima etti. Piyasalar hızlı tepki verdi ve şimdi Mayıs, Haziran, Temmuz ve Eylül aylarında yapılacak dört toplantıda jumbo oran artışlarını fiyatlıyor. Bununla birlikte, Fed’in faiz oranını nötr bir orana yükselteceği ivmeyi gözlemlemek önemli olacak. Ayrıca, bilanço küçültme durumu da odakta kalacak.

Altın fiyati

Şahin Fed beklentileri ABD dolarını iki yıldan fazla bir sürenin zirvesine itti, bu da dolar cinsinden emtia üzerinde ağırlık yaratan bir başka faktör olarak görüldü. Bu, Çin’deki uzun süreli Covid-19 karantinalarının yanı sıra, küresel büyümenin yavaşlamasına ilişkin endişeleri artırdı ve yatırımcıların daha riskli olarak algılanan varlıklara yönelik iştahınttı azalınttı azalınttı azalınttı azalınttı azalın Bununla birlikte, riskten kaçınma dürtüsü, boğa traderları etkilemek veya güvenli liman altına herhangi bir destek vermek için çok az şey yaptı, bu da en düşük direnç yolunun aşağı yönde olduğunu düşündürdü.

Altın fiyatı tahmini ve teknik analiz

Teknik olarak altın fiyatı, kritik 21 ve 50 Günlük Hareketli Ortalamaların (DMA) altında haftalık kapanış sağlayarak Mart ayının en düşük seviyesi olan 1.890 doları görünürde tuttu. Geleceğe bakıldığında, piyasanın risque algısı ve Fed’in beklentileri altın fiyatı hareketini etkilemeye devam edecek.

TD Securities’deki analistlere göre, piyasa, 2022’de başka bir faiz artırımına karar verdiğinden, yıl boyunca on ilave artırımı fiyatlandırarak, daha büyük bir tarafsızlık aşımına işaret ettikçy fiyaret yeniden, oranlar yeniden Analistler, Ukrayna’da uzayan bir Savasin flv ourlet etune jeopolitik belirsizliği hem de enflasyon risklerini artırması ve dolayısıyla sığınak talebini beslemesi nedeniyle, saldırgan şahin bir Fed’e Karsi fils derece dirençli kalırken, çok az katılımcının altın satın alma iştahı bıraktığını değerlendiriyor.

Altın fiyati

Saatlik bir ölçekte, altın fiyatı %61,8 Fibonacci düzelmesinin altında dalgalanıyor (29 Mart’ın en düşük seviyesi 1.890,21 dolardan geçen haftanın en yüksek seviyesi 1.99,43 dolardan 1.931,56 dolara yer). 20 ve 50 dönemli Üstel Hareketli Ortalamalar (EMA’lar) daha düşük ölçekleniyor ve bu da aşağı yönlü eğilimi artırıyor. Bu arada, Göreceli Güç Endeksi (RSI) (14) 20.00-40.00’lık bir düşüş aralığına kaydı ve bu da yeni bir düşüş dürtüsü dalgasının sinyalini veriyor.

Altın fiyati
Altın fiyatı için ek önemli seviyel

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button