General

Altın Fiyatı Şimdi O Seviyelere Oynuyor !

Altın fiyatı 1.800 dolar ile 1.850 dolar arasında hareket etmeye devam ediyor. Zıt güçlerin etkisi altından kalan sarı metal, aralık trade’inden henüz çıkmayı başaramadı. Bu bağlamda TD Securities stratejistleri, altının iki yöne çekildiğini kaydediyor. Kıdemli analist Edward Moya ise altın için 1.800 doların altına düşük ihtimal veriyor.

“Altın fiyatı için 1.800 doların altı daha az olası görünüyor”

Bazı analistler, Fed’in bir durgunluktan korktuğunu söylüyor. Öte yandan, durgunluk korkularının altın için sığınak talebi sağlaması muhtemel. Oanda kıdemli piyasa analisti Edward Moya, piyasa güncellemesinde şu değerlendirmeyi yapıyor :

Wall Street muhtemelen ECB’den daha fazla faiz artırımı beklemeye meyledecek. Bu da doları zayıflatacak. Ayrıca, altının güvenli liman alımını tetikleyecek zayıf büyüme görünümüne yol açacak. Şimdilik, altın fiyatı hala geniş bir ticaret aralığında sıkışmış durumda. Ancak doların zirvesi yerinde olabileceği için 1.800 doların altına düşmesi daha az olası görünüyor.

altın fiyatı

TDS : Altın iki yöne doğru çekiliyor

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) Sintra konferansında merkez bankası başkanları konuştular. Ancak, TD Securities stratejistlerinin raporuna göre, altının son islem aralığını kırması pek olası değil. Stratejistler, şu yorumu yapıyor :

Fed Başkanı Jerome Powell’ın ECB’nin Sintra konferansında bir panelde konuştu. Ancak altın piyasaları fils işlem aralığında sıkıca kilitli kalmaya ayarlı. Şahin bir Fed rejimi durgunluk korkularıyla çatışıyor. Bu nedenle sarı metal iki yöne çekiliyor.

« Altın böcekleri, potansiyel bir stagflasyonist sonucu kokluyor »

Stratejistlere göre, neticede, US5-30s eğrisi şimdiden önümüzdeki on iki ay içinde yüksek bir resesyon olasılığına işaret ediyor. Bu yüzden, Fed yürüyüş döngüsü artan resesyon riskleri ile ilişkilendirilme eğiliminde. Bununla birlikte stratejistler, arz tarafının kesintiye uğraması göz önüne alındığında, Fed’in enflasyonu kontrol etme yeteneği sınırlı olduğunu söylüyor. Bu bağlamda, bu yürüyüş döngüsünün fils tarihsel benzerlerinden farklı olduğunu kaydediyorlar. Buradan hareketle stratejistler, şu sonuca varıyor :

Altın böcekleri, daha düşük büyüme ile ilişkili potansiyel bir stagflasyonist sonucu kokluyor. Ancak merkez bankaları, kalıcı enflasyon nedeniyle, bir kredibilite kriziyle karşı karşıya kaldı. Bu nedenle yapacaklarından daha uzun süre faizleri artırmaya devam edebileceklerinin göz önünde bulundurulması gerekiyor. Bu senaryoda, bir Fed pivotu için fiyatlandırma, önceki dönemlere göre durgunluk ihtimaliyle daha az ilişkili olacaktır.

Pablo Piovano: Altın fiyatı şimdi 1.800 doları hedefliyor

CME Group’un altın vadeli islem piyasaları için son verileri, Çarşamba günü açık faizin yaklaşık 2,2 bin kontrat arttığını kaydetti. Aynı doğrultuda, hacim yaklaşık 45,6 bin kontrat artış kaydetti. Bu doğrultuda düzensiz performansı bir başka seansa taşıdı.

altın fiyatı

Piyasa analisti Pablo Piovano’ya göre, altın fiyatı Perşembe günü artan açık faiz ve hacim karşısında savunmada kaldı. Buna karşı analist, sarı metalin şimdi odağını 1.800 dolar bölgesindeki kilit desteğe kaydırdığını söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button