General

Altın Fiyatı İçin Öyle Rakamlar Geliyor Ki…

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın fiyatı ile ilgili çarpıcı açıklamalar geldi. Memiş, gram altının yanı sıra dolar ve gümüşe yönelik yüksek beklentilerini aktardı. İşte uzman ismin yorumları…

İslam Memiş : Enflasyon altın demektir

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, piyasaya yönelik yorumlarına “ben olsam döviz biriktirmem” diyerek başladı. Memiş, birkaç aydır insanların döviz tarafına kaymaya çalıştığını, önümüzdeki aylarda kur tarafında atak olma ihtimalinin yüksek olduğunu öngördüğünü aktardı. FED’in faiz artırımı ile beraber dolarda değer artışının söz konusu olabileceğini söylese de, dövizin yatırım aracı olarak kullanılması gerekip gerekmediği konusunda soru işareti olduğunu belirtiyor. « Ben olsam ve Türk Liram olsa döviz biriktirmem. Benim tam tersim düşünen vatandaşların ise döviz biriktiriyorsa, dövizi çeşitlendirmesi gerekiyor,” ifadelerini kullanıyor.

Bu Hafta O 66 Altcoin'e Dikkat : İşte Olacaklar !

Dolar dışında altından bahseden uzman, altın ve gümüşün bilerek ve isteyerek baskılandığını düşünüyor. Analiste, « Küresel finans sistemi aslında çöktü. Vatandaşlar bunu çok net göremiyor. Ülkeler öyle bir savaş içindeki herkes kendi parasının değerli olmasını istiyor. Bir mücadele var, tüm merkez bankalarının ortak bir şekilde, kontrollü bir şekilde mücadelesi var,” ifadelerini kullanıyor. Uzmana göre yetkililer, piyasaların kaosa sürüklenmemesi adına gümüş, altın ve emtiaları baskılıyor.

Dünyadaki merkez bankalarının koronavirüs krizini altın satarak atlattığına dikkat çeken Memiş, bu durumun enflasyonu patlattığını ve yine altının satılmaya devam ettiğini belirtti. Bu nedenle “Buna rağmen altın rezervi neden azalmadı? Balon bir rezerv var. Karşılığı olmayan bir rezerv var,” ifadelerini kullanıyor.

2 Analiste : Altın Çarşamba'ya Kadar Bu Seviyelerde Olabilir !

Altın fiyatı aslında 2.000 doların üzerinde mi?

İslam Memiş, altının ons değerinin 1.800-2.000 dolar aralığında tutulduğunu belirtirken 2 bin doların üzerine çıkılmasına sebep verilmemesinin arkasında merkez bankaları olduğunu söylüyor. Son olarak yatırımcıların gram altın alamıyorsa gümüş yatırımı yapabileceğini aktarıyor ve aşağıdakileri söylüyor :

Gram altın alamıyorsanız gram gümüş biriktirebilirsiniz. Elle a 3-5 grammes de kenara koyulabilir. Çin, ABD ve Avrupalı ​​şirketler gümüş stokluyor. Gümüş öyle bir noktaya gelecek ki, akla hayale gelmeyecek rakamlarla karşı karşıya kalacağız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button