General

Altın Fiyatı, Haziran’dan Sonra Bu Seviyelerde !

Altın fiyatı yükseliş yaşamaya devam ederken yatırımcılar, fiyatın yükselişe devam edip etmeyeceği konusunu merak ediyor. Bu iki uzman konuya yönelik açıklamalarını paylaştı. İşte ikisi de değerli metale yönelik yükseliş tahmini yapan iki ünlü ekonomistin değerli metal hakkında düşünceleri…

Mehmet Ali Yıldırımtürk: Ons altın fiyatı 2.000-2.150 dolar olacak

Altın, fiyat açısından hareketli zamanlar geçiriyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere gram altın, geçtiğimiz günlerde 980 lirayı gördü ve ardından 965 liraya geriledi. Uzmanlar, düğün sezonunun gelmesiyle birlikte genel olarak yükseliş hissiyatı sergiliyor. Bazı uzmanlar, ons altındaki yükselişi de dikkate alarak, gram altının gelecek aylarda 1.050 ve 1.250 lire aralığını görebileceğini düşünüyor.

"Şoklara Hazır Olun" Analiste, Altın'da Bu Seviyeleri Bekliyor !

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, ons altının 1.800-1.900 dolar aralığında hareket etmesinin ardından Haziran sonrasında faiz artışları ile birlikte 1.950 dolar ıyügör seleviyelerin. Yıldırımtürk’e göre sene sonuna doğru ons fiyatı 2.000-2.150 doları görecek. Buna sebep olarak gıda enflasyonu ve jeopolitik riskler gibi sorunlara dikkat çekiyor.

Artuğ Çetin : 7 000-10 000 dolarlık fiyatlar göreceğiz

Altının hangi yöne gideceğini merak eden yatırımcıların takip ettiği bir başka isim olan Artuğ Çetin, altına yönelik rekor bir tahminde bulundu. Uzman, altının bundan sonraki döemin en sağlam adresi olduğunu belirtiyor. “Artık aşırı borçlanmış, borca ​​dayalı para sistemi sorgulanır hale geldi,” ifadelerini kullanan uzman, mevcut para sisteminin tartışmalı olduğunu söylüyor. 2028-2030 yılları arasında altının ons fiyatında 7-10 bin dolarlık seviyelerin görülebileceğini düşünüyor.

Haftalık Altın Fiyatları Tahmini Geldi : Bu Seviyeler Kırılabilir !

Ancak uzman, altının fiziksel şekilde alınması gerektiğini vurguluyor. Dijital altının varlığının olmadığını belirtiyor. « Bankaların bunu saklayıp saklamadığını bilmiyoruz. Kendi kendine bunu sakla. Bu daha akıllıcadır. Bunu gümüş için de platine için de söylüyorum. Bundan sonra değerli madenler kazandıracak,” ifadelerini kullanıyor. Uzman isim son olarak, altının kendisi için « tek para birimi » olduğunu söylüyor. Altının önümüzdeki dönemde nasıl hareket edeceğini zaman gösterecek…

READ ALSO:   Altın ve Bitcoin Bu Diplere Oynuyor !

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button