General

Altın Fiyatı Haftaya Bu Seviyelerde Olabilir !

Altın fiyatı hafta boyunca oldukça sert bir düşüş yaşadı ve 1800 dolar seviyesine geriledi. Önümüzdeki hafta değerli metalin yükseliş yaşayıp yaşamayacağı, pek çok yatırımcı tarafından merak ediliyor. Bir altın analisti olan Christopher Lewis, altına yönelik beklentilerini aktardı. İşte detaylar…

Lewis : Altın fiyatı yukarı yöne gitmeden önce yapacak çok işimiz var

Altın piyasaları, çok fazla olumsuzluk görmeye devam ettiğimiz için işlem haftasında önemli ölçüde bozuldu. L’analyste Christopher Lewis’e göre “Sonuç olarak, bu çok fazla satıldığı için dikkat etmeye değer bir pazar.” Analist, bu durumda, tahvil piyasasına çok dikkat etmemiz gerektiğini çünkü düşüşte olabileceğini aktarıyor. Analiste, “ve eğer durum böyle olacaksa, altında bir miktar yukarı yönlü momentum görebiliriz” ifadelerini kullanıyor. Sonuçta, Cuma günkü grafikteki mum, analiste göre yeni bir formasyon oluşturmaya çalışıyor. Bu grafiğe bakıldığında, “bu nedenle 1.850 dolar seviyesine ulaşmaya hazırlanıyor olabiliriz. Orada kırılırsak, muhtemelen 1900 dolar seviyesine gidebiliriz,” ifadelerini kullanıyor.

Altın İçin Gelecek Hafta Bu Seviyeleri Bekleyin!

Öte yandan, haftanın maman çubuğunun alt seviyesinin altına kırılması, piyasanın 1,775 dolar seviyesine düşme olasılığını ortaya çıkarıyor. Lewis’e gore bundan sonra 1.750 dolar seviyesi de hedef olacak. Bu, çok volatil olmaya devam edecek bir pazar ve küresel pazarlarda ne kadar sıkıntı yaşadığımız düşünüldüğünde bu volatilitenin mantıklı olduğu sonucuna varılıyor. Analiste, « piyasa, pozisyon boyutlandırmanızda dikkatli olmanız gereken bir piyasa olmaya devam edecek ve bu nedenle, yalnızca ticaret lehinize çalışmaya başladığında pozisyon ekleyin », diye öneride bulunuyor. “1900 dolar seviyesinin yukarı kırılması büyük bir hareket olabilir, ancak bu noktada bunun muhtemel olduğunu düşünmeden önce yapacak çok işimiz var,” ifadeleriyle analizini sonlandırıyor.

Altın fiyatında son durum : Geçen hafta neler olmuştu ?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Haziran Comex altın vadeli işlemlerinin ons başına 1.820.40 dolara düşmesi ve son işlem günü gün içinde yüzde 1.7 düşüşle 1.822.30 dolardan işlem görmesiyle, ABD dolarındaki bir başka artış Perşembe günü altında bir düşüşü tetikledi. Bu arada, ABD doları endeksi 104.80’de son 20 yılın en yüksek seviyesine yükseldi.

READ ALSO:   3 Analistten Altın Tahminleri: Kapı Bu Seviyelere Açık!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button