Altın Fiyatı Bu Seviyelere Fırlamaya Hazır !

ABD merkez bankası beklentiler doğrultusunda 75 baz puanlık faiz artırımını yaptı. Bunun ardından doların hafifçe toparlanmasıyla altın fiyatı, Perşembe günü düştü. Analiste, fils gelişmeler ışığında altının yönünü belirlemeye çalşıyor.

“Doların genel yükseliş eğilimi altın fiyatı için temkinli bir görünüm sergiliyor”

Avustralya, Tiger Brokers’ın bas strateji sorumlusu Michael McCarthy, belirli unsurların altın fiyatlarını dengede tuttuğunu söylüyor. Bu unsurlar arasında, potansiyel güvenli liman talebini, enflasyonist riskten korunma satın alımını ve daha yüksek bir faiz oranı rejiminden gelen baskıya karşı çatışan destek akımlarını sayıyor.

Daha yüksek kısa vadeli ABD faiz oranları ve tahvil getirileri, faiz getirmeyen külçeyi elde tutmanın fırsat maliyetini artırır. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Fed Çarşamba günü, enflasyondaki artışı durdurmak için 75 baz puanlık bir faiz artışını onayladı. Bu artış çeyrek asırdan fazla bir sürenin en büyüğü. Bununla birlikte bu gelişme, yavaşlayan bir ekonomiye işaret etti. Michael McCarthy, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Altın, haftalardır dikkate değer bir şekilde menzile bağlı. Hatta önemli haberlere rağmen. Şu anda altını bu aralıktan tam olarak neyin çıkaracağını bulmak traderlar için gerçekten kafa karıştırıcı. Doların genel yükseliş eğilimi altın fiyatı için temkinli bir görünüm sergiliyor.

altın fiyatı

“Büyük pozisyonlara sahip kilit yatırımcılar hala altını tercih ediyor”

Bununla birlikte, GoldSilver Central bayisinin genel müdürü Brian Lan farklı bir açıdan bakıyor. Analist, altın cinsinden büyük pozisyonlara sahip kilit yatırımcıların ekonomik görünümün hala zorlu olduğunu bildiğini söylüyor. Bu nedenle bu yatırımcıların hala güvenli liman varlığı olarak külçeyi tutmayı tercih ettiğini kaydediyor.

Jeff Klearman : Bu durum altın fiyatlarına destek oluyor

GraniteShares Portföy Yöneticisi Jeff Klearman, faiz kararının ardından verdiği demeçte şunları söyledi :

Altın fiyatlarını hareket ettiren itici güç enflasyon beklentileridir. Fed oranları artırmak için harekete geçecek olsa da… Fed fon hedef oranlarındaki 75 baz puanlık artışa rağmen enflasyon beklentilerini çevreleyen belirsizlik öncelikli. Faiz oranları yükseldikçe resesyon ve düşen hisse senedi fiyatlarındaki yükseliş beklentileri artıyor. Bu da altın fiyatlarına destek oluyor.

altın fiyatı

Commerzbank’taki stratejistler, altının Çarşamba günü zayıf bir dolar sayesinde toparlandığını söyledi. En son Fed kararının devre dışı bırakılmasıyla, altın traderı ve yatırımcıların odak noktası çoğunlukla aynı kalacak. Bu bağlamda analist devamla şunları söylüyor :

Fed tarafından alınan önlemlerin istenen sonuçları sağlayıp sağlamadığını veya hala ayarlamalar yapılması gerekip gerekmediğini görmek için enflasyon ve ekonomik verileri yakından izlemek gerekecek.

altın fiyatı

Peter Spina’ya göre altın fiyatı, taban oluşturmaya devam ediyor

GoldSeek’in başkanı ve CEO’su Peter Spina, altının buradan “çok sınırlı bir dezavantajı” olduğunu söylüyor. Spina, şu açıklamayı yapıyor :

Altının buradan çok sınırlı bir dezavantajı var. 2.000 dolara doğru yükselmeye devam etmek için bu fiyatlar etrafında güçlü bir taban oluşturmaya devam ediyor.

sari métal

Peter Spina : Altın, burada mükemmel bir yerde

Analist, hala altının bu yıl üçüncü veya dördüncü çeyrekte 2.000 dolar ve ötesine bir hamle için hazır olduğuna inanıyor. Bu bağlamda şunları söylüyor

Küresel merkez bankaları ekonomlerini çökertmeden enflasyonu yakalayamayacaklar. Riskler ve korkular artıyor. Altın, karşılaştığımız birçok sorundan yararlanmak için burada mükemmel bir yerde.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   "Sert Darbe Olacak" 2 Ouzman : Altın Fiyatları Haftaya...

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Leave a Comment