General

Altın Fiyatı, Bu Seviyelere Düşme Yolunda !

Altın fiyatı Perşembe günü doların yükselmesiyle düştü. Bazı yatırımcılar, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) politika toplantı tutanaklarının merkez bankasının faiz artırım rotasında kalacağını göstermesinin ardından nakit parayı tercih etti.

Brian Lan: Altın fiyatı 1.820 dollar kadar düşebilir

Spot altın fiyatı, daha güçlü bir doların diğer para birimlerini elinde bulunduran alıcılar için dolar fiyatlı külçe talebini zedelemesi nedeniyle yazının yazıldığı sıralarda %0,5 düşüşle 1.844,15 ABD altın vadeli işlemleri ise %0,2 düşüşle 1.843,30 dolara geriledi.

Bayi GoldSilver Central’ın genel müdürü Brian Lan, Fed’in faiz oranlarını artırma taahhüdünün altını biraz etkilediğini, haberler derinleştikçe bazı karların alındığını ve fiyatların 1.820 dolara kadarıdüşebileceyl

Altın fiyati

Brian Lan, uzun vadede altının parlayacağını tahmin ediyor

Kriptokoin.com olarak da haberlerimizde yer verdiğimiz üzere Altın, Fed’in Mayıs toplantısından gelen notlar, Merkez Bankası’nın daha agresif olmayacağını ve enflasyonla mücadele etmek için Haziran ve Temmuz aylarında faiz oranlarını 50 baz puan artıracağını gösterdikten sonra Çarşamba günü bazı dolar kuvveti odaklı kayıpları azalttı.

Bununla birlikte Brian Lan, uzun vadede, durgunluğun yaklaştığını bilen yatırımcıların bu dönem boyunca onları gelgitten koruyabilecek yüksek değerli bir şeye baktığını ve altının parlayacağını tahmin.

Michael McCarthy : Bu durum, altın fiyatı için olumlu

Kısa vadeli ABD faiz oranlarının daha fazla yükselmesi ve tahvil faizleri, hiçbir şey getirisi olamayan külçe tutmanın fırsat maliyetini artırır. Ancak altın, finansal krizler sırasında güvenli bir varlık olarak görülür.

Avustralya, Tiger Brokers’ın baş strateji sorumlusu Michael McCarthy, Fed’in iki yarım puanlık artış daha yapması ve ardından ekonomik etkisini görmek için beklemesinin altın için olumlu olduğunu, bu nedenle altının tepkisinin sessiz bir hayal kırıklığı yarattığını ifade ediyor.

Ayrıca dünyanın en büyük altın destekli borsada işlem gören fonu olan SPDR Gold Trust, elindeki varlıklarının önceki gün 1.068.07 tondan Çarşamba günü %0,2 artışla 1.069.81 tona yükseldiğini açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button