General

Altın Fiyatı, Bu Seviyel Arasında Dalgalanacak !

Altın fiyatı, Federal Rezerv tarafından agresif politika sıkılaştırma korkuları yatışırken, dolar ve ABD Hazine tahvil getirilerindeki gerilemenin desteğiyle Cuma günü hafif de olsa yükselerek, art arda ikinci haftalık kazanckaydetti.

“Beklentiler, zirvelerden önemli ölçüde düşen 10 yıllık faize yansıyor”

RJO Vadeli İşlemleri kıdemli piyasa stratejisti Daniel Pavilonis, Fed’in, amacına bir ölçüde bağlı kaldığını belirtiyor ve sonraki iki faiz artırımından sonra ne olacağına dair bir belirsizlik olduğunu da sözlerine ekliyorine. Stratejiste göre, beklentiler, yüksek seviyelerinden önemli ölçüde düşen 10 yıllık getiriye yansıyor.

Gösterge 10 yıllık tahvil faizleri, güçlü harcama verileriyle kısa bir süre yükseldikten sonra, gerilerken, dolar art arda ikinci hafta düşüşe yöneldi. Bilindiği üzere, yükselen faiz, getirisi olmayan külçeyi elde tutmanın fırsat maliyetini artırdığından, altın ABD faiz oranlarına karşı oldukça hassastır.

Altın fiyati

“Altın fiyatı bu seviyeler arasında dalgalanacak”

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Fed’in 3-4 Mayıs Çarşamba günü yayınlanan politika toplantısının tutanakları, Haziran ve Temmuz toplantılarında 50 baz puanlık faiz artırımlarına dikkat çekti. Toutanaklar, Fed’in bir resesyona neden olmadan ekonomiyi daha düşük enflasyona doğru yönlendirmenin en iyi yolu ile boğuştuğunu gösterdi.

READ ALSO:   Altın Fiyatları, Şimdi Bu Seviyeleri Görebilir !

HISSE Senetleri Tarafında, S&P 500 ENDEKSI, ARTAN KAZANILAR, Tüketi HARCAMALARındaki Güç ve Vefasyonun Zirveye Ulaştığına Dair işarerin Ekonomik Büyümediki Keskin YavaşaMaya eLilişkin endidandidaLıdaLı.

Kinesis Money piyasa analisti Rupert Rowling bir notta, altın fiyatı için şu değerlendirmeyi yapıyor :

Altın fiyatı şimdi gerçek seviyesini bulmuş görünüyor ve yeni bir katalizör bulunana kadar 1.840-1.860 dolar aralığında dalgalanması muhtemel.

Altın fiyati

George Milling-Stanley : Altının daha da tırmanması için yer var

State Street Global Advisors baş altın stratejisti George Milling-Stanley, “Yüksek faiz oranları, büyük, tarihi tabloya uymasa bile altına zarar veriyor” diyor. Bununla birlikte Milling-Stanley, Rusya’nın Ukrayna’daki savaşından kaynaklanan keskin enflasyonist baskılar ve yaşam maliyetini yıl boyunca %5 aralığında yüksek tutmasını beklediği ABD’deki yüksek işgücü maliyetleri göz önüne alındığında, altının daha da tırmanması için yer olduğunu düşünüyor.

Stratejiste göre, bu durum, altın ve altına yatırım yapmak isteyenler için bir fırsat sunuyor. Stratejist ayrıca değerli metallerin, enflasyon en az bir çeyrek boyunca %5’in üzerinde kaldığında daha iyi performans gösterme eğiliminde olduğunu da sözlerine ekliyor.

READ ALSO:   Haftaya Altın İçin Bunları Bekleyin!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button