General

Altın Fiyatı Bu Diplere Gidiyor !

Haftanın başından bu yana düşüş gösteren altın fiyatı, yatırımcıların değerli metalin sıradaki hamlesini merak etmesine neden oldu. Bu yazımızda, 3 ans analistin altın tahminlerini aktaracağız. İşte detaylar…

Credit Suisse: Altın fiyatı 1.616 doları test edebilir

Altın, yenilenen kısa vadeli baskı altında. Ancak hala geniş bir aralıkta kalmaya devam ediyor. Credit Suisse’daki stratejistler, değerli metalin desteği 1,616 dolarda test etmesini bekliyor. Finans şirketinin analistleri, en son aşağıdaki ifadeleri kullandı :

Tüm 2018/2020 yükseliş trendinin 1.724 dolar civarında test edilmesini bekliyoruz. Aşağıda, piyasayı bir aralıkta tutmak için ; yeni bir tabanın yeniden oluşturulmasını bekleyeceğimiz 1 616 dollars geri çekilmeden önce, belirtilen 1 684/76 dollars haftalık dip seviyelerinin test edilmesi için kapı aralanacak. Yine de burada tutunamazsa altın, büyük bir zirveyi tamamlayacak. Kilit 55 ve 200 günlük ortalamaların kesişim noktasının 1.847 dolarda olması, piyasayı yeniden daha anlamlı bir şekilde istikrara kavuşturur.

"Yeni Dalga Olabilir" 4 Analiste, Çarpıcı Altın Tahminleri Yaptı !

DBS Bank stratejisti : Altında tasfiye riski devam ediyor

Haziran ayı, yüzde 4’lük yukarıdan aşağıya düşüşle altın için iyi geçmedi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Haziran’ın 1.878 dollar zirvesine karşı, daha fazla düşüş yüzde 7.7’lik keskin bir kayba yol açtı. DBS Bank Stratejisti Benjamin Wong’un belirttiği gibi, 1.160 dolardan (Ağustos 2018’in en düşük seviyeleri) yükselen trend destek çizgisi kırılırsa, uzun vadelilerin daha fazla likidasyonu riski devam ediyor. Analiste, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor :

Haftalık Ichimoku grafiğinde, direnç 1.880 dolar ve 1.915 dolar seviyelerinde kararlı bir şekilde düşüşe geçtiğinden, düşüş yolu açık. Tenkan direnci aracılığıyla ara direnç ölçüsü de 1.809 dollars düşürüldü. Tehlike şu anda 1.160 dolardan yükselen tendance destek hattının kırılmasında. Bu, daha fazla kapitülasyon riski yaratacak Ağustos 2018’in en düşük seviyesine işaret ediyor. Ayrıca bir olasılık olarak daha düşük fiyat bandını 1.626 dolardan açıyor. Bunun için 1.650 dolarda 200 haftalık hareketli ortalamanın kırılması gerekiyor. Gelişen bir üçgen elde edersek, düşüş 1 691 dolar – 1 677 dolar arasında ‘kontrollü bir düşüş’ olacaktır.

Analiste : FED Etkisiyle Altın Fiyatları O Rakamları Görebilir !

Analiste fils olarak, 1160 dolardan (Ağustos 2018’in en düşük seviyesi) tendance yükselen destek çizgisinin kırılmasına dikkat çekiyor. Böyle bir şey olursa, uzun pozisyondakilerin daha fazla tasfiye riski altında olduğunu aktarıyor.

Altın’da açık pozisyonlar neyi gösteriyor ?

Altın vadeli islem piyasalarında açık faiz Çarşamba günü üst üste ikinci seansta yükseldi. Bu sefer CME Group’tan gelen ön verilere göre 5 binden fazla sözleşme var. Bunun yerine hacim, art arda dört günlük artışı tersine çevirdi. Yaklaşık 34,7 bin kadar küçüldü. Altın fiyatları Çarşamba günü ons başına 1.730 dolar civarında Eylül 2021’de en son görülen seviyelere geriledi.

READ ALSO:   Altın Fiyatı Bu Seviyelere Kayabilir !

Keskin geri çekilme, artan açık pozisyonların ortasında gerçekleşti. FXStreet analisti Pablo Piovano’ya gore bu da kapıyı çok yakın vadede ekstra düşüşe açık bıraktı. Bununla birlikte, aşırı satım seviyeleri ile birlikte hacimdeki belirgin düşüş, teknik bir toparlanmayı teşvik edebilir. Analiste göre aşağı yönde izlenecek bir sonraki seviye, Eylül 2021’in en düşük seviyesi 1.721 dolarda ortaya çıkıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

READ ALSO:   Altın Önümüzdeki Günlerde O Seviyeleri Görebilir !

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button