General

Altın Fiyatı, Aralık’a Kadar Bu Rekorları Görecek !

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, finansal ortama Bitcoin (BTC) ve altının fayda sağlayabileceği yeni bir deflasyon döneminin gelebileceğini söyledi. Bu sırada ekonomist Selçuk Geçer altın fiyatı için rekor seviyeler beklediğini açıkladı. İşte detaylar…

Mike McGlone : Déflasyoniste aşama, altına yardım edebilir

Analist, 47.700 Twitter takipçisine, düşen riskli varlıkların, amiral gemisi kripto para birimini, altını ve ABD tahvillerini artıran deflasyonist bir aşamaya dönüşebileceğini söylüyor. Öte yandan McGlone bu hafta riskli varlıklarda daha da fazla düşüş göreceğini tahmin etti. Büyük düşüşlerin ABD parasal sıkılaştırma konusundaki duruşunu sürdürme ihtiyacını azaltabileceğini söyledi. McGlone, aşağıdaki ifadeleri kullandı :

1H’de [ilk yarıda] düşen risque varlıkları, enflasyonu baş döndürücü bir hızla ortadan kaldırıyor ve bu da, 2H’de [ikinci yarı] pandemi öncesi deflasionist güçlerin yeniden yüzeye çıkmasına dönüşebilir. Bu senaryodan en çok faydalanacak olanlar altın, Bitcoin ve ABD Hazine tahvilleri olabilir.

Altın'larını Satan Ünlü Tahminci : Ay Sonunda Bu Seviyel !

Geçen hafta Bloomberg analisti, Bitcoin için 20.000 dolar seviyesinin yeni 5.000 dolar olabileceğini söyledi. 2018 ayı piyasası sırasında, 5.000 dollar fiyat alanı yaklaşık bir yıl boyunca Bitcoin için destek görevi gördü. 2020’de, BTC bölgeyi birkaç kez kısa süreliğine ihlal etse de, 5.000 dolar seviyesi Bitcoin için destek görevi gördü.

READ ALSO:   Altın ve Bitcoin İçin Çok Önemli Tahminler : Neler Oluyor ?

Selçuk Geçer : Altın fiyatı rekor kıracak

Bu sırada ünlü ekonomist Selçuk Geçer, dolar ve altın fiyatları hakkında konuştu. Geçer, Türkiye’deki mevcut ekonomik durumun devam etmesi sonucunda doların yükselmeye devam edeceğini aktardı. Değişen bir şey olmadığını belirterek günün sonunda dolarda yükselişin süreceğini söyledi. Hatta öyle bir yükseliş bekliyor ki, doların 17.8-17.95 aralığının ardından 18 lireya yükseleceğini, bundan sonra ise yavaş yavaş 20 lirenın üzerine çıkacağını açıklıyor.

Ekonomistler : Altın Kısa Vadede Bu Seviyelerden Fiyatlanacak !

Anormal koşulların devreye girmesi durumunda ise dolar, euro, steriin, gram altın ile ilgili bambaşka şeyler konuşmaya başlayabileceğimizi belirtiyor. Geçer, altının yalnızca gram fiyatında değil, ons fiyatında da yükseliş öngördüğünü açıkladı. Geçer, altının ons fiyatının bir miktar gerilediğini, ancak ısrarla 1.800 doların üzerinde kalmaya devam ettiğni açıklıyor. ABD’deki faiz artırımına rağmen onsun 1.800 doların üzerinde kalmasının, kayda değer bir şey olduğunu düşünüyor. Peki, bunun arkasında ne yatıyor ?

Ekonomiste göre altındaki bu istikrarlı duruşun arkasında, dünyadaki risklerin çok yüksek kalması yatıyor. Dünyada enflasyon endişelerinin olmasının, resesyonun ve stagflasyon endişelerinin etken faktörler olduğuna dikkat çekiyor. Altının ons fiyatının, bu nedenle yıl içinde bir rekor kıracağını belirtiyor. Bu kez, rekoru kırıp 2.300 ve 2.400 doların görülebileceğini aktarıyor.

READ ALSO:   Altın Fiyatları, Aralık'ta Bu Rakamlarda Olabilir !

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button