General

Altın Fiyatı, 2 Hafta İçinde Bu Seviyelerde Olacak!

Altın fiyatı, ABD Merkez Bankası Başkanı’nın merkez bankasının enflasyonla mücadelesini tekrarlamasının ardından değişim yaşadı. FED Başkanı’nın açıklamasının ardından agresif faiz artırımı beklentilerinin baskısıyla Perşembe günü geriledi. Peki, sırada hangi seviyel var? İşte detaylar ve iki analistin yorumları…

FED Başkanı neler söyledi?

Spot altın, fils 24 saatte yüzde 0.4’lük düşüşle ons başına 1.830,99 dolara geriledi. Öte yandan ABD altın vadeli işlemleri ise son 24 saatte yüzde 0.2 düşüşle 1.833,90 dolara geriledi. Avustralya merkezli Tiger Brokers’ın bas strateji sorumlusu Michael McCarthy, ABD Merkez Bankası Baskanı Jerome Powell’ın konuşması hakkında yorum yaptı. Bunun piyasayı nasıl etkilediğine değindi. McCarthy, aşağıdaki ifadeleri kullandı :

Powell’ın bir gecede yüzde 1’lik artışların gerçek bir olasılık olduğuna işaret etmesi, yükselen faiz oranlarının altın fiyatları üzerindeki sürekli baskısını hatırlatıyor.

2 Analist: Altın Fiyatları, 3. Çeyrekte Bu Seviyeleri Görebilir!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere dün, ABD’de Senato Bankacılık Komitesi’nin bir üyesi tarafından Fed’in faizleri bir kerede 100 baz puana kadar yükseltip yükseltemeyeceği soruldu. FED Başkanı Powell’ın yanıtı, son şeyi yapmaya hazır olduklarına işaret etti. Powell, hiçbir şeyi gündeminden çıkarmayacağını belirtti. Yetkililerin de fiyat istikrarını yeniden sağlamak için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi.

READ ALSO:   Altın Haftaya Bu Seviyelerde ! – Kriptokoin.com

Altın fiyatı için mevcut beklentiler neler?

Altın, durgunluk gibi ekonomik krizler sırasında genellikle enflasyona karşı bir korunma ve güvenli bir liman olarak görülüyor. Ancak Powell’ın açıklamasından sonra ABD Hazine getirilerinin ağırlığını taşıması nedeniyle bazı kazançlar gördü. Daha yüksek faiz oranları ve tahvil getirileri, faiz getirmeyen külçeyi elde tutmanın fırsat maliyetini yükseltir. Powell Perşembe günü daha sonra, Türkiye saatleriyle akşama doğru, Washington DC’de tekrar konuşma yapacak. AirGuide kurumsal danışmanlık direktörü Michael Langford, aşağıdaki ifadeleri kullandı :

Altının genel olarak emtiaları aşağı yönde izlemesi bekleniyor. Önümüzdeki iki hafta içinde altının ons başına 1.800 doların altında işlem görmesi, görmemesi ihtimalinden daha yüksek. Altın, yaşlılar için kripto para gibidir. Anlamlı bir endüstriyel kullanımı yoktur. Kriptonun genç nesil için olduğu gibi, altın da büyük nesiller için psikolojik bir değer deposudur.

4 Analiste : Altın Gelecek Haftalarda Bu Seviyelerden Fiyatlanacak !

Bu sırada ABD doları, önceki seanstaki bazı kayıpların ardından yüksek seviyelerde sabitlendi. Yani, diğer para birimlerini elinde bulunduran alıcılar arasında dolar fiyatlandırılmış külçe talebini sınırladı. Peki diğer değerli metallerde durumlar nasil? Spot gümüş yüzde 0,5 düşüşle ons başına 21,28 dolara çıktı. Platin 926.44 dolarda sabit kaldı. Paladyum yüzde 1 artışla 1.881.90 dolara yükseldi.

READ ALSO:   Altın, BTC et SHIB Yatırımları O Gelişmeyi Bekliyor ! Işte Olacaklar

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button