General

Altın En İyi Enflasyon Koruması Değilse O Zaman Nedir?

Quadratic Capital Management’ın Kurucusu ve Yönetici Ortağı Nancy Davis’e göre, altın ve essence enflasyondan korunmak isteyenler için ideal yatırımlar değil.

“Fed, yatırımcılar nezdinde güvenilirliğini kaybetmedi”

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere Fed, yükselen enflasyona geç müdahale ettiği gerekçesiyle eleştiriler aldı ve güvenilirliği sorgulandı. Bununla birlikte Nancy Davis, Fed’in yatırımcılar nezdinde güvenilirliğini kaybetmediğini söylüyor :

Fed’in güvenilir olmadığını söyleyen çok sayıda eleştirmen olduğunu biliyorum ve ben onlardan değilim. Bence Fed, sahip olduğu araçlarla elinden gelenin en iyisini yapıyor. Bilançoyu enflasyonla mücadele için daha çok bir araç olarak kullanmanın ihtiyatlı olduğunu düşünüyorum. Yürüyüş politikası oranlarına ek olarak bunu kullanacaklar gibi görünüyor.

Altın

TÜFE hesaplamasında bir problem mi var?

Nancy Davis ayrıca Tüketici Fiyat Endeksi’nin enflasyonu hesaplamanın tek yolu olmadığını ifade ediyor :

Yalnızca TÜFE ile ilgili gördüğüm en büyük sorun, endeksin üçte birinin, yaklaşık yüzde 33’ünün ‘barınma’ dedikleri şey ve aslında bu mülk sahibi tarafından kullanılan kira. Yıldan yıla kira artışları %1,5 civarında, ev sahipliği fiyatları ise %20’ye yaklaşıyor.

Altın ve emtia enflasyondan korumuyor mu?

Nancy Davis’in şirketi Quadratic Capital, enflasyona karşı koruma sağlayan sabit gelirli bir IVOL ETF’ye sahip. Davis’e göre, “portföyün %85’i” Hazine Enflasyona Karşı Korumalı Menkul Kıymetlerden (TIPS) oluşuyor. «Ama sonra sadece TIPS ile var olan sorunları çözmeye çalışıyoruz diyen Nancy Davis, aslında uzun vadeli getiriler yükseldiğinde kar etmeye çalıştıklarını, ki bunun muhtemelen stagflasyonist veya enflasyonist bir ortaminda gerçekleş

Altın

Nancy Davis’e gore, ne zaman seçeneklere sahip olursanız, dayanak varlık sınıfında uzun süreli oynaklık yaşarsınız. Davis, enerji ve altın gibi gerçek varlıkların en iyi enflasyon riskinden korunma araçları olmadığını da sözlerine ekliyor ve şu şekilde detaylandırıyor :

Kişisel olarak, bilirsiniz, enerji ve altın ve tüm bu gerçek varlıklar en iyi enflasyon varlığı olmayabilir çünkü, kupon ödemezler. Bu nedenle aylık bir getirisi yoktur. Ancak, taşıma maliyetleri var. Altın bir enflasyon riskinden korunma aracı değil, bence bu bir döviz işlemi. Verimi yok, getirisi yok.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button