General

Altın Çarşamba’ya Kadar Bu Seviyelerde Olabilir !

Altın fiyatları, doların zayıflamasıyla Pazartesi günü yükseldi. Ancak analistlere göre son kazançların, dolar fiyatlandırılmış külçe için bir aylık düşüşün önüne geçmesi pek mümkün görünmüyor.

“Altın 1.850 dolar civarındaki dar aralığına çivilenmiş kalabilir”

Spot altın, yazının yazıldığı sıralarda %0,25 artışla 1.857,63 dolara yükseldi. ABD altın vadeli işlemleri ise %0,23 artışla 1.861,5 dolardan işlem gördü. Altının son durumuna ilişkin olarak City Index kıdemli piyasa analisti Matt Simpson, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Abd’de normalden daha düşük likidite anlamına gelen üç günlük tatil ve çarşamba gününe kadar üst düzey veri eksikliği ile birlikte, yeni bir katalizör gelmedikçe altının 1.850 Doları.

Altın

Matt Simpson: Altının düşük performansı bunlardan kaynaklanıyor

16 Mayıs’ta 1.786,60 Dolar ile üç Ayın en düşük Seviyesinden Bu yana çoğunlukla olumlu bir performans göstermesine rağmen, Altın fiyatları şimdiye kadar yaklaş% 1,9 düşve martr 202. Matt Simpson, şu yorumda bulunuyor :

Altının düşük performansının büyük bir kısmı, yatırımcıların hisse senedi piyasaları düşerken nakde yönelmesinden ve Çin’deki karantinaların da talebi düşürmesinden kaynaklanıyor. Tipik olarak Haziran, altın için düşüş ayıdır, ancak bu mevsimsel model bir ay ileriye kaydırılmış gibi görünüyor.

“Spot altının 1.867 dolarda direnci yeniden test etmesi bekleniyor”

Reuters’in teknik analisti Wang Tao’ya göre, spot altının 1.867 dolarda direnci yeniden test etmesi bekleniyor, bunun üzerinde bir kırılma 1.887-1.892 dolar aralığında bir artışa yol açabilir.

READ ALSO:   Analistler Altın Tahminlerini Açıkladı : İşte Beklentiler !

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Federal devlet daireleri, hisse senedi ve tahvil piyasaları ve Federal Rezerv, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Anma Günü tatili nedeniyle Pazartesi günü kapalı olacak. Veri yokluğunda dolar, hafifleyerek diğer para birimlerini elinde bulunduran alıcılar için külçeyi daha çekici hale getirdi.

Asya hisse senetleri, yatırımcıların Haziran ve Temmuz aylarındaki keskin artışların ardından ABD parasal sıkılaştırmasında nihai bir yavaşlama üzerine bahse girmeleriyle, Wall Street’i yükselişle izledi. Daha yüksek kısa vadeli ABD faiz oranları, getirisi olmayan külçeyi elde tutmanın fırsat maliyetini artırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   4 Analiste, Altın Fiyatları İçin Çarpıcı Tahminler Yaptı!

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button