General

Altın Bu Verileri Bekliyor : İşte Görülecek Seviyel !

Altın, başlangıçta elde ettiği tüm kazanımları kaybetti ve 1.820 dolara düştü. Commerzbank stratejistlerine göre, değerli metallerin zayıf performansında ETF çıkışları rol oynuyor. Bu ortamda piyasa analist Dhwani Mehta, altının yol haritasını çıkarıyor.

« Altın/gümüş oranı 86 civarında çok yüksek bir seviyed »

Commerzbank stratejistlerine göre ETF’lerden bir başka büyük çıkış muhtemelen altın üzerinde baskı yarattı. Bloomberg tarafından izlenen altın ETF’lerindeki varlıklar dün 6 ton kadar azaldı. Dolayısıyla, çıkışların ivmesi fils zamanlarda tekrar hız kazandı. Stratejistler, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Bloomberg tarafından takip edilen gümüş ETF’ler son haftalarda ve aylarda önemli çıkışlar gördü. Gümüşün zayıflığı, 86 civarında çok yüksek bir seviyed olan altın/gümüş oranında da kendini gösteriyor.

Altın

“Bu verilerin sarı metali etkilemesi mümkün”

Bununla birlikte piyasalara ilginç bir iyimserlik hakim. Önceki haftanın iyimser küresel momentumu geri döndü. Bu da geniş ABD doları toparlanmasını sınırlıyor. Dhwani Mehta’ya göre, finansal piyasalar için Salı günü bir geri dönüşe işaret ediyor. Ançak Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere yatırımcılar, bu hafta yapılacak kilit OTAN Zirvesi ve Fed, BOE ve ECB başkanlarından oluşan bir politika paneli öncesinde temkinli olmaya devam ediyor.

READ ALSO:   Altın Önümüzdeki Günlerde O Seviyeleri Görebilir !

Altın, ABD Hazine tahvilleri, devam eden durgunluk korkuları ve agresif bir Fed faiz artırımı rotası arasında kademeli toparlanma moduna devam ediyor. Ancak, sarı metalde yukarı yönlü bir hareket yok. Alıcılar da temkinli olmaya devam ediyor. Çünkü bu hafta içinde bir dizi önemli ABD ekonomik verisi açıklanacak. Bu verilerin, piyasaları şahin Fed beklentilerini yeniden fiyatlandırmaya sevk etmesi muhtemel. Analiste göre, bunun da altın fiyatlarını etkilemesi mümkün.

Altın fiyatı için izlenmesi gereken önemli seviyeler

Dhwani Mehta, altının teknik görünümü için Technical Confluence Detector’u kullanıyor. Çıkan sonuçları ise şu şekilde analiz ediyor. Altın fiyatının, önceki günün en düşük seviyesi ile dört saatlik Bollinger Bandının alt bandının birleştiği 1.820 dolar civarındaki güçlü desteğe yaklaştığını gösteriyor.

Satış faizinin, ikincisinin altında hız kazanması olası. Ayrıca, önceki haftanın düşük, aylık Fibonacci %23,6 geri çekilmesi ve günlük S1 pivot noktası birleşmesinin 1.816 dolarda yakınsamasını ortaya çıkarması mümkün.

Altın

Bu arada altın boğaları için kumdaki çizgi, haftalık S1 pivot noktasında 1.813 dolarda duruyor. Bununla birlikte, boğaların 5 günlük SMA ile günlük ve haftalık Fibonacci %38,2 geri çekilme seviyesinin birleşimi olan 1.829 dollar bariyerin üzerinde güçlü bir dayanak bulması gerekiyor.

READ ALSO:   "Satış Krizi Tetiklenebilir" Altın Analisti, O Rakamları Bekliyor !

Boğalar için bir sonraki durak, 10 günlük SMA’da 1.832 dolarda hizalandı. Bunun üzerinde, günlük Fibonacci %61,8 seviyesi 1.835 dolarda satıcıların imdadına yetişecek. Daha da yukarılarda, haftalık Fibonacci %61,8 seviyesi ile günlük R1 pivot noktasının 1.837 dolardaki kesişimi sert direnç gösterecek.

XAU

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

READ ALSO:   Haftanın Altın Grafiği Çıktı : İşte Beklenen Seviyeler !

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button