Altın Bu Seviyeleri Görecek ! – Kriptokoin.com

Çok satan ‘Rich Dad Poor Dad’ kitabının yazarı Robert Kiyosaki, bu yıl altının ve gümüşün rekor seviyelere çıkacağını tahmin ediyor. Kiyosaki, ayrıca neden altın ve gümüşü bu kadar sevdiğini açıklıyor.

Efsaneden, efsane altın ve gümüş fiyat tahminleri !

Rich Dad Poor Dad, Robert Kiyosaki avec Sharon Lechter tarafından ortak yazılan 1997 tarihli bir kitap. Altı yılı aşkın bir süredir New York Times En Çok Satanlar Listesi’nde yer alıyor. Kitabın 32 milyondan fazla copyası 109’dan fazla ülkede ve 51’den fazla dilde satıldı.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, felaket kehanetleriyle tanına ünlü yazar Robert Kiyosaki, 2023’ün altın ve gümüş yılı olacağını düşünüyor. Kiyosaki, bu yıl altının ve gümüşün ne kadar yükseleceğine dair tahminlerini paylaşıyor. Kiyosaki Perşembe günü yaptığı paylaşımlarda şunları söylüyor :

2023’te gümüşün 75 dolara ve altının 3.800 dolara çıkacağını tahmin ediyorum.

Altın

Bit altın böceği ve gümüş cevizi nasıl oldu?

‘Rich Dad Poor Dad’ yazarı bir altın böceğine (insecte d’or) nasıl dönüştüğünü şu şekilde anlatıyor :

1972’de bir altın böceği oldum. Vietnam’da, mayın düşmanın elinde olduğu için indirimli altın satın almak umuduyla düşman hatlarının gerisinde uçan bir deniz pilotuydum. Altının fiyatının tüm dünyada aynı olduğunu öğrendim.

Yatırım efsanesi, gümüşe nasıl bulaştığını da geçen hafta başka bir tweet’inde paylaştı. Bu paylaşımlarında Kiyosaki, şunları ifade etti :

1964’te gümüş bir ceviz (noix d’argent) oldum. Bir bozuk paraya bakıyordum ve kenarlarında bakır bir renk gördüm. Daha 17 yaşındaydım ama paramızla kazıklandığımızı biliyordum. O zamanlar ABD hükümetinin, sahte paranın altın ve gümüşü kovduğunu belirten Gresham Yasasını ihlal ettiğini bilmiyordum.

Altın

Kiyosaki’nin sevdiği yatırım enstrümanları

Bu arada Robert Kiyosaki, geçen hafta, yatırımcıları düşük fiyatlardan altın ve gümüş almaları için son şansları olabileceği konusunda uyardı. Çünkü, ünlü yazar, altın ve gümüş fiyatlarını yükseleceğini ve borsanın çökeceğini ileri sürüyor. Bu yazının yazıldığı sırada, altın vadeli işlemleri 1.835,30 dolardan işlem görürken, gümüş vadeli işlemleri 24,24 dolardan işlem görüyordu.

READ ALSO:   Altın Fiyatının Sıradaki Hamlesi O Seviyeye !

Kiyosaki, Joe Biden yönetimine, Federal Reserve’e, Hazine’ye ve Wall Street’e güvenmediğini defalarca söyledi. Réserve fédérale enflasyonla mücadele etmek için faiz oranlarını artırmaya devam ederken, hisse senedi, tahvil ve emlak piyasalarının çökmesini bekliyor. Ayrıca ABD dolarının ‘tost’ olduğuna inanıyor. Bu bağlamda, geçe yıl Ekim ayından şu paylaşımı yaptı :

Güle güle ABD dollars. Suudi Arabistan resmi olarak BRICS’e katıldı. 1974 ABD Doları, Petro Dolar ancien. Biden’ın Afganistan’dan çekilmesinden bir gün sonra, Suudiler Rusya ve Çin ile müzakerelere başladı… Tost ABD doları. Altın, gümüş ve Bitcoin satın al.

Altın

Kiyosaki, sarı metal ve gümüşün yanı sıra Bitcoin’i de tavsiye ediyor. Geçenlerde, Fed dönüp trilyonlarca ‘sahte’ dolar bastığında Bitcoin yatırımcılarının daha zengin olacağını söyledi. Ünlü yazar, kendisinin bir trader değil, Bitcoin yatırımcısı olduğunu ve bu nedenle BTC’nin fiyatı yeni bir dibe vurduğunda heyecanlandığını da kaydetti. Cumartesi günü, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) düzenlemeleriyle diğer kripto para birimlerinin çoğunu ezeceği konusunda uyarıda bulunarak daha fazla Bitcoin satın aldığını açıkladı.

READ ALSO:   "Yeni Satış Dalgası Olabilir" 4 Analiste, Altın Beklentilerini Paylaştı !

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Risque Açıklaması : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

READ ALSO:   Altın Fiyatları İçin İzlenecek Seviyeler Çıktı!

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Goster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button