General

Altın Bu Hafta O Rakamlara Oynayacak !

Altın piyasaları hafta boyunca, özellikle Cuma günü düştü. Ancak piyasa analisti Christopher Lewis, bu piyasayı bir kez daha desteklemek için çok sayıda alıcı gördüğümüzü belirtiyor. Christopher Lewis, altının teknik resmini çiziyor. Biz de analistin anlatımıyla okuyucularımıza sunuyoruz.

« Altın piyasası zayıflık belirtileri gösterdi »

Altın piyasaları hafta boyunca oldukça sert düştü. Aynı zamanda yine zayıflık belirtileri gösterdi. Nihayetinde bu, hemen altındaki bir tendance çizgisini tehdit eden bir piyasa. Ayrıca, çok kısa vadeli bir konsolidasyon alanında patlamaya devam eden bir piyasa.

Bu konsolidasyon alanı 1.830 dolar seviyesi ile 1875 dolar seviyesi arasında. Bu alanın etrafını dolaşmaya devam ederken, 50 Haftalık EMA’nın tam orada oturuyor. Buna ek olarak EMA’nın duz olduğunu da belirtmekte fayda var. Bunun bana söylediği, daha uzun vadeli bir hareket için trade’e başlamak amacıyla dürtüsel bir şamdan görmemiz gerektiği.

Altın

“Bugün ve uzun vadeli bir bakış açısıyla alıcı olurdum”

Altının yükselişe geçme konusunda iyi bir şansı var. Ayrıca, bunun tahmin edilen bir varsayım olduğunu düşünüyorum. Ancak, bu mutlaka olması gerektiği anlamına gelmiyor.

READ ALSO:   Altın Fiyatları FED'in Ardından Bunu Bekliyor!

Ayrıca, altın bir süre yana doğru hareket eder ve sonra aniden patlar. Bugün ve uzun vadeli bir bakış açısıyla bir pozisyon almam gerekse, alıcı olurdum. Sanırım Cuma günü, ilk başta düştüğümüz ve sonra aniden tersine döndüğümüzde olan buydu.

Fiyat yukarı doğru kırılırsa ne olur?

Bununla birlikte, 1.800 dolar seviyesinin altına düşecek olursak, o zaman en azından 1.700 dolar seviyesine önemli bir düşüş açar. Bu, neredeyse kesinlikle, daha önce gördüğümüz ve sonuç olarak muhtemelen biraz sınırlı olan, faiz oranlarında büyük bir artışla birlikte olacaktır.

Yukarı doğru kırılırsak ne olur? Sonunda altının 2.000 dolar seviyesine ulaşmaya çalışmasının ihtimal dahilinde olduğunu düşünüyorum. Ancak bunun biraz zaman alması muhtemel. Bu genel çevrede bir miktar çift tepe var. Bu yüzden daha uzun vadeli sahiplerin para kazanması çok boğa olacaktır.

Altın

Bu hafta altın yatırımcısının gözü Fed’de olacak

Bou arada Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere ABD TÜFE beklentilerin üzerinde geldi. Veriler fils 40 yılın en yüksek seviyesini işaret etti. Altın buna ilk başta düşüşle karşılık verdi. Ancak daha sonra toparlandı ve %1,24 artışla 1.870 doların üzerine çıktı. BU kısa süreli ralli yatırımcıları heyecanlandırdı.

READ ALSO:   Altın Almayı Bırakın ! Bu Coine Bakın – Kriptokoin.com

Öte yandan bu hafta gözler Federal Rezerve’de olacak. Fed’in Federal Fon Oranı’nı 50 baz puan artırmasına kesin gözüyle bakılıyor. Öte yandan kartlarda 75 baz puan da olabilir. Ancak bir sürpriz yapar mi göreceğiz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

READ ALSO:   Usta Ekonomistten Altın Tahminleri : Bu Fiyatlar Ucuz !

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button