General

Altın, BTC et SHIB Yatırımları O Gelişmeyi Bekliyor ! Işte Olacaklar

Altın, gün içi en düşük seviyesi olan 1.815 dolar civarında yaralarını sarıyor. Bu sırada trader’lar Perşembe günü önemli ABD verilerini bekliyor. Buna rağmen, riskten kaçma havasının altın üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturduğu düşünülüyor. Peki, bugün neler olacak ? Beklenen gelişmeler ışığında değerli metal, Bitcoin ve altcoin’ler nasıl etkilenecek ? İşte detaylar…

Değerli metal, güne düşüş ile başladı

Altın, güne epey düşük seviyelerden başlangıç ​​yaptı. Bunun arkasındaki sebep olarak önemli ABD verileri gösteriliyor. Ayrıca uzmanlara göre değerli metalin daha fazla düşme konusundaki tereddütü, ABD dolarının iki haftanın en yüksek seviyelerinden geri çekilmesiyle bağlantılı olabilir. Bununla birlikte, ABD Dolar Endeksi (DXY) 104.99’a gerilerken iki günlük bir toparlanma gerçekleştirdi. Böylece son iki haftanın en yüksek seviyelerinde görüyor.

"Dar Bir Aralıktayız" 4 Analiste, Altın Tahminlerini Paylaştı !

Doların kayıpları, ABD Hazine tahvil getirilerindeki yeni artışla bağlantılı görünüyor. ABD 10 yıllık Hazine getirileri, kilit tahvil kuponlarının haftalık en düşük seviyeden basına kadar bir baz puan (bp) artarak yüzde 3,10’a yükselmesiyle iki günlük düşüş trendini yakalıyor. Bununla birlikte, analistler, ABD hisse senedi vadeli işlemlerinin karamsar baskılarının ve enflasyon sıkıntılarının daha uzun sürme olasılığına dikkat çekiyor. Bunun da bir resesyonu tetikleyebileceğine dair korkularla beraber, altın fiyatı üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturduğuna dikkat edilmelidir.

Altın fiyatları için bu gelişme bekleniyor

Bu sırada kişisel tüketim harcamaları (PCE) fiyat endeksine ilişkin bir güncelleme bugün geliyor. Fed, enflasyonu PCE fiyat endeksini ve daha volatil olma eğiliminde olan gıda ve enerji fiyatlarını hariç tutan bir metrik olan çekirdek PCE’yi kullanarak değerlendirmeyi tercih ediyor.

Bugün Altın, BTC et SHIB'e Dikkat : FED Depremi Olabilir !

Son zamanlarda, durgunluk çağrısı yapan ilk büyük ABD bankası olan Deutsche Bank, ABD enflasyonunun Fed’i hayal kırıklığına uğratmaya devam edebileceğinin sinyallerini verdi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Çarşamba günü, önde gelen merkez bankaları kısa vadeli ekonomik yavaşlama uğruna enflasyonla savaşmaya hazır olduklarını açıkladı. Bu durum, piyasa duyarlılığı ve altın/ABD doları paritesini boğmuş olabilir.

Örneğin Fed Başkanı Jerome Powell, gerekirse yüzde 0,75 oranında bir faiz artırımı daha duyurmaya hazır olduklarını belirtti. Yani enflasyonla mücadele konusundaki son sözünü yineledi. Fed Başkanı ayrıca ABD’nin ekonomik gücünü övdü. Bu da ABD dolarının daha güçlü kalmasına yardımcı oldu. Powell’ın enflasyonla mücadele sırasında ABD istihdam verileri için zorluklar öneren yorumlarının, fils zamanlardaki risque profili üzerinde ağırlık oluşturduğu düşünülüyor. Analistlere gore ileriye dönük olarak, önceki yüzde 0.3’e kıyasla yüzde 0.4 olması beklenen ABD Çekirdek Kişisel Tüketim Harcamaları (PCE) Fiyat Endeksi, kısa vadeli seviyeler için önemli bir katalizör olacak.

Bugün Altın ve Bitcoin İçin Kritik Gün : İşte Beklentiler !

Bitcoin et altcoin’ler nasıl etkilenecek ?

Bitcoin ve altcoin’ler, özellikle son zamanlarda altınla ters korelasyon sergileme eğiliminde. Altın gibi güvenli liman statüsünde olan varlıklar yerine, hisse senetleri gibi daha volatil sayılabilen varlıklarla korelasyonu ise güçlü. Bu nedenle, verilerin açıklanması sonucu, özellikle son zamanlarda makro gelişmelerden ciddi şekilde etkilenen Bitcoin fiyatı için hisselere ve altının değerine bakılabilir. Bitcoin’in fiyat hareketi de general olarak altcoin’leri parallèle bir şekilde etkiler.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button