General

Altın, BTC et SHIB Bu Gelişmeye Kilitlendi !

Bugün altın ve Bitcoin (BTC), altcoin’lerin yer aldığı kripto para piyasasını etkileyebilecek bir gelişme yaşanacak. Saat 15.30’da, ABD enflasyon verisi açıklanacak. Peki, beklentiler ne yönde? Bitcoin ve altın nasıl etkilenebilir ? Detaylar yazımızda…

ABD’de enflasyon verisi açıklanacak : Neler olacak ?

ABD’de enflasyon verileri, yatırımcılar tarafından geniş çapta takip ediliyor, çünkü enflasyon verileri neredeyse tüm piyasaları etkileyebiliyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere fils açıklama Mayıs ayında yapılmıştı. Nisan ayındaki enflasyon verilerin açıklanmasıyla da kripto para birimleri kısa vadeli değişimler yaşamıştı. Bu nedenle yatırımcılar, verilerin ne zaman açıklanacağını merak ediyor ve buna göre pozisyon almayı bekleniyor.

Bugün Bu 14 Altcoin İçin Büyük Gün : İşte Olacaklar !

ABD enflasyon verisi, en son 11 Mayıs’ta açıklanmıştı. Nisan ayındaki enflasyonun, beklentilerin üzerinde çıktığı belirlenmişti. Bugün 15.30’da açıklanacak olan verilerin nasıl geleceği ve piyasaların nasıl etkileneceğini ise zaman belirleyecek.

İnsanlar altın yatırımına mı yöneliyor?

ABD enflasyon verilerinin piyasaları nasıl etkileyeceği konusu yatırımcıların kafasını meşgul ederken, bir ekonomist olan Hatice Kolçak, konuya yönelik değerlendirmelerde bulundu. Bilindiği üzer altın ve dolar, geçtiğimiz gün boyunca artış yaşadı. Dolar 17 lirayı, gram altın ise 1.000 lirayı aştı. Hatice kolçak, dolarda 17 seviyesinin sürpriz olmadığını ifade ederken, bunun ne kadar dayanacağının daha önemli bir soru olduğunu düşünüyor. Hatice Kolçak, tahminlerinde aşağıdaki ifadeleri kullanıyor :

Bütün dünya diken üstünde ABD enflasyonu için bekliyor. Çünkü yüksek bir enflasyon dolar endeksini körükleyecek ve Fed’in daha sıkı bir faiz politikası ihtimalini gündeme getirecek. Piyasalarda aşağı yukarı hareketlilikler olacaktır.

Hazine Bakanı'ndan Son Dakika Açıklaması: Altın ve Dolar Sıçradı!

Bunun dışında döviz ve emtiada ortalığın karışacağını aktaran uzman, önümüzdeki Pazartesiye kadar işlem yapmak için uygun bir zaman olmadığını aktarıyor. Yatırımcıların bekleme modunda olması gerektiğini ve elindeki yatırımları koruması gerektiğini düşünüyor.

Bitcoin ve SHIB gibi kripto paralar nasıl etkileniyor ?

Enflasyonun nasıl ilerlediğini ölçmek için kriterlerden biri olan TÜFE verileri, geleneksel olarak hem kripto içinde hem de ötesinde piyasa volatilitesine neden olabiliyor. Birçoğu için soru, jeopolitik gerilimler ve salgın tehlikesi devam ederken, enflasyonun daha ne kadar daha yükseğe çıkabileceği gibi görünüyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde, fiyatların artması nedeniyle FED’in faiz artırımları da inceleme altında.

Trader'lar Korkuttu : Altcoin'ler Bu Tarihe Kadar Düşebilir !

En azından bu yıl yayınlanan verilere bakıldığında Mayıs ayında açıklanan Nisan aı tüketici endeksinin, özellikle beklenenlerden yüksek seviyede gelmesi nedeniyle BTC ve SHIB gibi kripto paralar üzerinde olumsuz biröğu nedens oldubilir etkiye nedens oldubilir. Ancak elbette, fiyat hareketlerini zaman gösterecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button