General

Altın, Bitcoin et SHIB Düşüyor ! İşte Olanlar ve Tahminler

ABD TÜFE verileri, enflasyonun soğumaya yakın olmadığını göstermedi. Bunun ardından Bitcoin (BTC) Shiba Inu (SHIB) ve altın fiyatlarında düşüş yaşandı. İşte yaşananlar ve analistlerin tahminleri !

Bitcoin et SHIB keskin düşüş yaşadı

ABD tüketici fiyat endeksi, (TÜFE) Mayıs ayında daralma beklentilerinin aksine genişlediğini gösterdi. ABD Çalışma Bakanlığı tarafından hazırlanan bir rapora göre TÜFE, Nisan ayındaki %8,3 artmıştı. Ancak mayıs verilerine göre, yıllık bazda %8,6 artış ortaya çıktı. Bununla birlikte piyasalar %8,1’lik bir okuma bekliyordu. Bunun ardından Bitcoin, dakikalar içinde %1,5 oranında düşüş yaşadı. BTC şu anda 30.000 doların altında işlem görüyor ve daha da düşme potansiyeli var. En kötü senaryo, kripto paranın kısa vadede 15.000 dolara kadar düşebileceğini gösteriyor.

Bitcoin (BTC)

Yüksek enflasyon, şimdi FED’in daha keskin faiz artırımlarına gidebileceğini gösteriyor. Bu da Bitcoin gibi risque odaklı piyasalar için daha fazla düşüş anlamına geliyor. BTC’nin ABD teknoloji hisseleriyle yakın bağlantısı var. Bu nedenle, kripto paranın muhtemelen önümüzdeki günlerde daha fazla acı çekeceği öngörülüyor. Artan faiz oranları ve yüksek Hazine getirileri, teknoloji hisselerine ve dolayısıyla BTC’ye zarar veriyor. BTC’deki zayıflığın kripto piyasasına yansıyacağı tahmin ediliyor. Çoğu Shiba Inu dahil birçok altcoin de enflasyon okumasından sonraki gün düşüşe geçti. Böylece, son zaman olduğu gibi BTC’deki kayıpları yansıtmış oldular.

READ ALSO:   Altın Fiyatı Bu Diplere Gidiyor !

Shiba Inu düşüşe geçti

Shiba Inu, fils dönemdeki gelişmelere rağmen düşüş görünümünü koruyor. ABD TÜFE verilerinin piyasa beklentilerinin aksini göstermesi, SHIB fiyatını da etkiledi. Bitcoin’deki %1,5’lik düşüşün ardından SHIB, kısa sürede %3,8 düşüş yaşadı. Bitcoin’in 15 bin dolara düşme ihtimalinin mevcut olduğu düşünülürse, popüler memecoin’in çok daha düşük fiyatları test etmesi muhtemel. Buna göre daha büyük düşüş ihtimali, FED’in ABD enflasyonunu bastırmak için faiz artırımına gitmesine bağlı.

Altın fiyatları da ABD enflasyonundan etkilendi

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, kripto paralar gibi altın piyasaları da ABD enflasyonundan sonra düşmeye başladı. Buna göre altın fiyatları, ons başına 1.850 doların altına sürekli bir düşüş yaşadı. Bunun ardından, piyasada bir miktar teknik satış baskısı gördü. Ancak kıymetli metal, enflasyon verilerinin ardından bile küçük bir yükseliş momentumu yaşıyor. Bazı piyasa analistlerine göre, son enflasyon verileri altın yatırımcıları için karışık bir durum. Yükselen tüketici fiyatları reel faiz oranlarını düşük tutmaya devam edecek gibi duruyordu. Ancak son veriler, FED’in, Merkez Bankası’nın agresif para politikası sıkılaştırma duruşunu desteklemeyi sürdürecek. Federal Rezerv, Haziran ve Temmuz toplantılarında faiz oranlarını 50 baz puan artıracağının sinyallerini verdi. Ancak, piyasalar yazdan sonra en az üçüncü bir 50 baz puanlık hareket beklentisi içinde fiyat alıyor.

READ ALSO:   Altın Fiyatları İçin Son Tahminler : 5 Analist Konuştu !

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button