General

Altın Aralık’ta ve 2022’de Bu Seviyelerde !

Altın fiyatı yılın başından bu yana önemli ölçüde değer kazandı. Commerzbank analistleri, bu yılın sonuna kadar ons başına 1.900 dolara işaret ederek altın fiyat tahminlerini yükseltiyor.

Önümüzdeki yıl altın fiyatının 2000 doların üzerine çıkması bekleniyor

Altın fiyatı cuma günü fed başkanı jerome powell’ın merkez bankasının bu yıl para politikasını daha agresif bir şekilde sıkıla ştıracağını açıklamasınısledJe’s haftaydan yüzde 2’den fazla düly 2. Commerzbank analistleri, uzun vadede enflasyonun daha yüksek bir seviyed kalmasını bekledikleri için fiyat tahminlerini yükseltiyor :

Yıl sonunda 1.900 dolarlık bir fiyat seviyesi bekliyoruz (önceki tahmin 1.800 dolar). Bu, belirgin faiz artırımı beklentilerine rağmen daha güçlü bir fiyat düşüşü beklemediğimiz anlamına geliyor. Uzun vadede enflasyonun daha yüksek bir seviyed kalması muhtemel, bu da reel faiz oranlarını azaltıcı bir etki yapacak. Merkez bankalarının kilit faiz oranlarını enflasyon oranlarının çok üzerine çıkarmaya hazır olup olmadıklarını göreceğiz.

Analistler Altın Tahminiyle Korkuttu : Sert Dalga Geliyor !

Kriptokoin.com haberlerinde yer verdiğimiz üzere, Federal Rezerv’in son kırılma yılındaki en yüksek enflasyonla mücadele etmek için daha agresif beklentileri, ABD’de faiz oranlarını yeni zirvelere taşırken, ABD doları geçestiğimiz yılın sevi. Dolar bazında emtia fiyatlarının düşmesine katkıda bulunan bir diğer faktör de arzdaki artış oldu. Commerzbank analistleri, mevcut makro ekonomik ortam faiz oranlarını baskılayacağı için daha önce 1.800 dolar olan fiyat tahminlerini güncelliyor :

Daha zayıf ekonomik veriler, faiz oranlarının vadeli işlem piyasalarında beklendiği kadar artırılıp artırılmayacağı konusunda şüpheler uyandırabilir. Gelecek yıl için fiyatın ons başına 2.000 dolara (daha önce 1.900 dolar) yükselmesini bekliyoruz.

Fiyat analizi

2.000 dolarlık eşiği yeniden kazanma girişiminin ardından altın geri adım atıyor. Günlük grafik, değerli metalin hafif düşüş eğilimi gösteren 20 SMA’nın altında düşüşünü hızlandırdığını ve hızla hafif yükseliş eğilimi gösteren 100 SMA’ya yaklaştııgöınyor. Bu arada teknik indikatörler, güçlü satış ilgisini yansıtarak, negatif seviyelerde sabit bir şekilde düşüş gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button