General

Altın Aralık’ta O Rakamlarda Olabilir !

İki ünlü ekonomist, altın fiyatına yönelik beklentilerini aktardı. Selçuk Geçer fils gelişmeler ışığında tahminini yinelerken İslam Memiş, zenginlerin birikiminin altın ve gümüşte olmaya devam ettiğine işaret ediyor. İşte detaylar…

İslam Memiş’ten altın ve dolar yorumu

İslam Memiş, altın ve diğer yatırım araçlarını en son açıklamalarında yorumladı. İslam Memiş, doların mevcut durumundan bahsederek konuşmaya başladı. Memiş’e göre doların değer kazanması ile güvenin dolarda olduğuna dair bir algı oluşturulmaya çalışıyor. Ancak 2023’te, dolar hakkında ters bir rüzgar görüleceğinden bahsediliyor. 2022’de agresif faiz artırımı yapan FED’in, 2023’te faiz indirimi yapacağı düşünülmekte.

Uzman isim ayrıca Covid-19 vakalarına dikkat çekti. Ayrıca Avrupa’da Eylül ayından sonra enerji krizi yaşanacağını belirtti. Doların gerçek değerinin şimdiki seviyeler olmadığını aktaran uzman, doların yatırımcıya en çok para kaybettirecek varlık olduğunu düşünmekte. ABD Doları Endeksi’nden (DXY) bahseden uzman, bunun 100 seviyesinin altında olması gerektiğini aktarıyor. Öte yandan analist, euro’nun getirisinin daha fazla olduğundan bahsediyor. Analiste, şu anda insanların korkutularak yönlendirildiğini söylüyor.

5 Analiste : Altın İçin Orta Vadede Bu Seviyeleri Bekleyin !

Diğer yandan, zenginlerin birikiminin genellikle altın ve gümüş olduğundan bahsediyor. Bunun da ötesinde toprak yatırımına dikkat çekiyor. Dünyada tarımı elinde tutanın, güçlü olduğunu düşünüyor. Zenginlerin toprak almasının arkasındaki nedenin de bu olduğunu düşünmekte. İslam Memiş, « Zenginler tarım emtialarına yatırım yapıyor. Dövizden veya diğer yatırım alanlarından daha fazla kazandırıyor. Tarım arazisi alamayan kişi tarım emtialarından alabilir,” ifadelerini kullanıyor.

Selçuk Geçer, üç aylık tahminini yayınladı

Öte yandan Ekonomist Selçuk Geçer’e göre dolar ve gram altın yükselecek. Geçer, enflasyona ve FED’in faiz kararlarından da bahsetti. Geçer’e göre FED, faiz kararının 100 baz puan artırımı yönünde hareket edecek. Ancak bu yüksek artış, piyasaların durumu nedeniyle mümkün olamayacak. Geçer ayrıca dolar ve gram altının hangi seviyeleri göreceğini de açıkladı.

Bugün Bu 12 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere geçtiğimiz haftalarda BDDK’nın bir karar açıklaması sonrası 16 liraya düşen dolar, şu anda 17 liranın üzerinde işlem görüyor. Selçuk Geçer’e göre dolar, Kasım-Aralık aylarında 30 liraya kadar yükselme olasılığı sergiliyor. Analiste göre, 30 lires önce 21 lires seviyeleri görülecek. Son olarak Geçer, gram altının 1.900 lireya kadar yükselebileceğini düşünüyor. Bu yükselişin, yılın sonuna kadar görülebileceğini aktarıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button