General

Altın Aralık’ta Bu Seviyeleri Görecek !

Altının ons fiyatı, haftanın büyük bölümünde 1.850 dolar civarında dar bir aralıkta işlem gördü. Ancak Cuma günü geç saatlerde gerçekleşen ralli, altın fiyatının yaklaşık yüzde 1.5 yükselmesine yardımcı oldu. Bu sırada ünlü analistler altının sıradaki hamlesine yönelik yorumlarını paylaştı. İşte detaylar…

Altın fiyatı için fils gelişmeler hangileriydi?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere altın, Mayıs ortasında belirlenen dip seviyelerinden önemli ölçüde toparlandı. Fed ve diğer merkez bankalarının para politikası duruşu konusundaki tartışmalar ve ABD dolarında kısa bir düzeltme, altının yerel dip seviyelerinden çıkmasına yardımcı oldu. Ancak piyasa oyuncuları, önümüzdeki hafta ABD Fed kararına odaklandığı için kenara çekildi. ABD Merkez Bankası’nın 15 Haziran’da yapacağı toplantıda büyük ölçüde faiz oranını yüzde 0,5 artırması bekleniyor.

Yeni Dalga Geliyor" 3 Uzman Altın Beklentilerini Paylaştı!

Piyasa oyuncuları, merkez bankasının mevcut sıkılaştırma yolunda ne kadar süre devam edeceğini ve bunun ekonomik büyüme üzerindeki etkisini ölçmeye yardımcı olacağından, Fed’in ekonomik tahminlerine dakhalanac fazla . Bu sırada ünlü analistler, altının sıradaki hamlesine yönelik düşüncelerini paylaştı.

Altın, güvenli liman durumunu koruyor

Ons altının hafif bir ivme kazanması ve Türk Lirasının ABD doları karşısında değer kaybetmesi, gram altının fiyatını da yükseltti. Bu nedenle yatırımcılar, ne zaman alım yapılacağı konusunu merak ediyor. Piyasa analisti Selçuk Ergin’e göre gram altın, güvenli liman durumunu korumaya devam ediyor. 985 lires seviyesi, yeni alanlar için fırsat alımı sunuyor. Ancak bu seviyenin gevşeyebileceğini aktarırken destek seviyesinin altına inilmesi durumunda 950 lirenın önem taşıyacağını belirtiyor. Gramme altının genel olarak 1.400 lireya gideceğini düşünüyor.

READ ALSO:   Dünyaca Ünlü Analistler, Altın İçin Sıradaki 4 Seviyeyi Verdi!
Bu Altın Tahminlerine Dikkat : Analistler, O Rakamları Bekliyor !

İslam Memiş, altında tansiyonun inmesini bekliyor

Bu sırada Altın ve Para Piyasası Uzmanı İslam Memiş, Venezuela’dan yapılacak altın transferine dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Ankara ziyareti sonrasında altın transferi konusuna yoğunlaşıyor. İslam Memiş, bu ziyareti değerlendirirken özellikle Venezuela’nın altın rafinerisi ve Çorum’daki Venezuela altını işletme tesisine dikkat çekti.

Memiş, Venezuela’nın fiziki altınlarının Türkiye’nin nakit ve dövize ihtiyacı olduğu süreçte kullanılmasının olumlu bir durum olacağını aktarıyor. Türkiye’nin, Venezuela’nın altınını fiziki olarak koruyan tek ülke olduğuna da işaret etti. Yani, Venezuela’nın Türkiye’yi altın konusunda rahatlatacağını söylüyor. Yine de bir ay gibi bir süreci beklemek gerektiğini aktaran uzman isim, kısa bir düşüş öngördüğünün altını çiziyor.

Ekonomistler : Altın Fiyatları, Bu Olursa Keskin Düşebilir !

Thon Kaya, yıl sonu tahmini yaptı

Son olarak Piyasa Uzmanı Tuna Kaya, altının yıl sonunda görebileceği seviyeye yönelik tahminlerini paylaştı. Kaya, altında beklentisinin 1.400 lirenın üzerinde olduğunu aktardı. Ekonomiste göre dolarda önemli destek 16.50 seviyesi. Öte yandan gram altında 1.020 lires seviyelerinin altına inilebileceğini söylese de, yıl sonuna doğru 1.450 lires görülebileceğini aktarıyor. Ons altının da 2.000 doları aşacağını düşünüyor.

READ ALSO:   En İyi Yatırım Altın ve Bunlar!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button