General

Altın Aralık’ta Bu Seviyelerde Olabilir !

Altın piyasası, geçen haftaki büyük satışın ardından mücadele etmeye devam ediyor. Bir firma, yatırımcıları değerli metal için hala daha fazla aşağı yönlü potansiyel olduğu konusunda uyardı. İşte detaylar…

Altın için aşağı yönlü uyarı

Pazartesi günü yayınlanan bir raporda Capital Economics emtia ekonomisti Kieran Tompkins, altın fiyatlarının yılı cari fiyatlardan yüzde 4 daha düşük seviyelerden kapatacağını söyledi. Yıl sonu hedefini ons başına 1.650 dolar olarak gördüğünü söyledi. Tompkins, yükselen reel getirilerin yılın ikinci yarısında altın fiyatlarının düştüğüne işaret ettiğini ve altın fiyatlarının Mart ayının en yüksek seviyesinden yüzde 15 düştüğözünüine de slediın Yorumlar, altın fiyatlarının ons başına 1.730 dolar civarında uzun vadeli desteği test etmeye devam etmesiyle geliyor. Tompkins raporda aşağıdakileri söylüyor :

Altın fiyatı son birkaç ayda keskin bir şekilde düşerken, bugün bir başka küçük düşüş de dahil olmak üzere, hala daha uzun vadeli ABD TIPS getirileriyle tipik olarak güçlü ters ilişkisinin önerdiğinden çok daünüyyüksek. TIPS getirileriyle olan olağan ilişki kısmen yeniden kendini gösterdiğinden, altın fiyatının buradan daha da düşeceğinden şüpheleniyoruz.

Quant Insight : Altın'ın Gerçek Fiyatı Bu Seviyel !

Enflasyon ve durgunluk endişelerinde değişim yaşandı

Değerli metal piyasası, yatırımcıların kendilerini daha önce görülmemiş bir enflasyon artışına karşı korumaya çalışmasıyla yıla güçlü bir başlangıç ​​​​yaptı. Ancak Tompkins, enflasyon korkularının fils zamanlarda azaldığını söyledi. Yerini durgunluk endişelerine bıraktığını kaydetti. Tompkins, aşağıdaki ifadeleri kullandı :

Birkaç est önce altının daha önceki esnekliğinin arkasındaki sütunlardan birinin yüksek enflasyon endişeleri olabileceğini vurguladık. Ancak bu endişeler fils aylarda hafifledi. 5 yıllık ileriye dönük enflasyon beklentilerindeki büyük düşüş, altın fiyatındaki düşüşü kabaca yansıtıyor.

4 Analiste Uyarıyor : Altın Fiyatları, Bu Diplere Gidiyor !

Cuma günü, 5 yıllık/5 yıllık ileriye dönük başabaş enflasyon oranı, yıl başından bu yana en düşük seviyesi olan yüzde 2.62’de islem görüyordu. Bazı analistler, değerli metal piyasasına dip oluşturma şansı vermek için başabaşların istikrara kavuşması gerektiğini söylediler. Artan reel getirilerin yanı sıra Capital Economics, güçlü bir ABD dolarının altın için karşı rüzgar olarak kalmasını bekliyor. İngiliz araştırma firması, doların euro ile pariteye ulaşması ve sonunda onu geçmesi gerektiğini söyledi.

Piyasada fils durum nedir?

Küresel piyasalarda altın bugün ABD dolarının 20 yılın en yüksek seviyelerine yakın kalmasıyla dokuz ayın en düşük seviyelerine geriledi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere spot altın, seansın başında 1.722.36 dolar ile 30 Eylül’den beri en düşük seviyesini gördü. Ardından, ons başına 1.734.97 dolarda sabit kaldı. Euro, bir enerji krizinin Avrupa’yı resesyona sürükleyebileceği endişeleriyle dolar paritesine yakındı. Dolardaki güç, diğer para birimlerine sahip alıcılar için dolar fiyatlandırılmış altını daha pahalı hale getiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button