General

Altın Aralık ve Sonraki Yıllarda Bu Seviyelerde Olacak!

Altın piyasası ilk çeyreğin yüksek seviyelerinin dışında kalırken, en son In Gold We Trust Raporuna göre, yılı ons başına 2.000 doların üzerinde bitirme ve on yılın sonunda ons başına 5.000 dolara yaklaerlişmayor yolunda.

Analistler, altın için yükseliş öngörüyor

Yıllık altın görünümünde, Incrementum AG analistleri, yükselen enflasyon küresel ekonomiyi resesyona itmek ve stagflasyonist bir ortam yaratmakla tehdit ettiğinden, altın konusunda yükselişini sürdürüyor. Avrupa yatırım firması, dünya çapında para politikalarının normaleştirilmein, küresel ekonomide gevşek para politikaları ve büyük kiktarda fikedite tarafından kağıt üzénde kalan önemli sorluldaRı. Incrementum, FED’in fils 20 sıkılaştırma döngüsünden sadece üçünün resesyonla sonuçlanmadığına dikkat çekti.

3 Analiste : Altın Fiyatı Hafta İçinde Hangi Seviyelere Gidecek ?

Büyük stagflasyon tehdidi ile analistler, geleneksel 60/40 portföy yapısının 90 yılda yalnızca beşinci kez negatif getiri görmesi beklendiğinden, çoğu yatırımcının sermayelerini korumak için yetersiz konumak. Enflasyonun 2022’ye kadar %5’in üzerinde kalması beklenirken Incrementum, hisse senedi piyasalarının bu yıl daha fazla kayıp görebileceğini söyledi. Analistler, değerli metalleri elinde tutmanın bu kayıplar için bir tampon sağladığını kanıtladı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere bu yıl şimdiye kadar S&P 500 %18 kayıpla 4.000 puanın altına düştü ; ancak altın fiyatları, fiyatların ons başına 1.850 dolarda kritik direncin üzerine çıkmasıyla yıllık %1 arttı.

READ ALSO:   Altın İçin Kısa, Orta ve Uzun Vadeli Seviyeler Bunlar!

Değerli metal rezerv para birimi olabilir mi?

Analistler, “Altın, gümüş ve emtiaların geçmiş stagflasyon dönemlerindeki tarihsel performansı, bu varlıkların normal şartlara göre daha yüksek pozisyonlarda alınılmasını gösteriyor. Ama aynı zamanda, teknoloji şirketlerinin emtia üreticilerine göreli değerlemesi, döngüsel bir yatırım için bir argümandır,” ifadelerini kullanıyor.

4 Ekonomiste Altın'da Olacakları Anlattı : Bu Seviyeler Geliyor !

Altın, yakın vadede önemli bir risque ve enflasyon koruması olarak iyi performans göstermeye devam edecek. Analistler ayrıca Rusya’nın Ukrayna’daki savaşının dünya çapında yeni jeopolitik hatlar çizmesi nedeniyle uzun vadeli bir potansiyel görüyorlar. Analistler, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor :

Nötr bir para rezervi olarak altının Doğu ve Batı arasındaki sıkıntılı çatışmadan yararlanan emtialardan olarak ortaya çıkmasının makul olduğunu düşünüyoruz. Altın muhtemelen birçok ülkede rezerv para birimi olarak daha fazla kabul görecek ve kendisini giderek artan bir şekilde bir güvenli hale getirecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Altın Fiyatları Sırasıyla Bu Seviyeleri Görebilir!

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button