General

Altın Alım Fırsatı İçin Sert Çökecek !

Birçok uzmanın altın fiyatında uzun vadede yükseliş beklediği biliniyor. İslam Memiş ve Selçuk Geçer gibi ünlü ekonomistler altında uzun vadeli hareket edilmesi gerektiğini, kısa vadeli al sat yapanların zarara uğrayabileceğini bir süredir belirtiyor.

Altın fiyatları için sırada neler var?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altının gram fiyatında 1.450 lire, ons fiyatında ise 2.150 dolarlık seviyeleri bu yıl içerisinde beklediğini aktarmıştıştıştıştıştıştı. Ekonomist Selçuk Geçer de altında yükselişte olduğunu, yaptığı çeşitli paylaşımlarla belli ediyor. Bu sırada, ana akım medyada yer alan bir habere göre ABD hükümetinin değerli metal rezervini artırmaya başlayabileceği düşünülüyor. Bu durumun altın fiyatlarında tavan yapabileceği düşünülüyor.

Profesyonel Analist, Haftaya Altın'da Bu Seviyeleri Bekliyor!

İslam Memiş, altının Mayıs ayına kadar alınması gerektiğini daha önceki açıklamalarında da belirtmişti. Altının birden pump yapmasının ardından bir noktada düşüş yaşayabileceği, Mayıs ayından önceki bu anların alım fırsatı sunabileceği düşünülüyor. Yine de son yatırımcının kendi yatırımından sorumlu olduğunu belirtmekte fayda var. Son yatırımcı, kendi araştırması doğrultusunda hangi varlığa ne zaman para aktaracağını seçmelidir.

READ ALSO:   Altın, Bitcoin et SHIB Düşüyor ! İşte Olanlar ve Tahminler

Altının önemi

Altın, dünyada en çok istenen ve değerli metallerden biridir. Değerli sarı metal sadece güzelce şekillendirilip yontulmakla kalmaz, elektriği iletir ve kararmaz. Bu nitelikler, onu endüstriyel, medikal ve teknoloji endüstrileri için tercih edilen metal haline getirmektedir. Elbette altın sadece mücevher değeri anlamına gelmez, aynı zamanda uzun süredir bir değişim veya para aracı olarak da kullanılıyor. Altının işlemlerde bilinen ilk kullanımı 6000 yıldan daha eskiye dayanmaktadır – altın paralar MÖ 560 yıllarında Lidya Kralı Karun’un emriyle basılmıştır.

Bu Gelişmeler ve Seviyelere Dikkat : Haftaya Altın'ı Etkileyecek !

Altının nadirliği, kullanışlılığı ve çekiciliği onu yüksek değerli bir madde yapar, ayrıca dayanıklı, taşınabilir ve kolayca bölünebilirdir. Günümüzde birçok hükümet, kişi ve kurum, uygun külçe biçiminde altın yatırımlarına sahiptir. Altının ons fiyatı haftayı 1.932 dolardan kapattı. Altının gram fiyatı ise 920 lires altına inerek 915 lires seviyelerinden kapanış gerçekleştirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Kıdemli Analistten FED Sonrası Çarpıcı Altın Tahminleri !

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button