General

6 Analistten Hesapları Değiştirecek Altın Tahminleri Geldi!

Pazartesi günü altın vadeli işlemleri, yatırımcıların hisse senetlerini ve riskli olarak algıladıkları diğer varlıkları Terk ederken, ABD Hazine kağıtları ve dolar da dahil olmak üzere guvenli olarak algılanan diğer varlıklara GECIS yaptığı için, geleneksel guvenli limanın Destek bulamamasıyla Şubat ayının sonundan bu yana en düşük kapanışını yaptı . Analistlerin altın tahminleri ve piyasa yorumlarını okuyucularımız için derledik.

Jeff Wright : Altın bir güvenlik kaynağı olarak daha az çekici

Wolfpack Capitale Baş Yatırım Yatırım Yatırım Yatırım Wright Verdiği Bir Demeçte, Gerçek Bir Hisse Senedi Ayınyasasının Derinliklerinde Ve Çin Karantinasının Da Yayıldığı Bir Ortamda, Altının Güvenli Liman Ilgisini Koruyamadığını Belirtiyor. Analiste, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Bence bu son birkaç işlem seansında en büyük faktör ABD Hazine getirilerinin artması ve açıkçası altının faiz getirmeyen bir araç olması. Bu nedenle altın bir güvenlik kaynağı olarak daha az çekici.

altın tahminleri

Jeff Wright ayrıca, Marj çağrısına ilişkin Bazi ABD bireysel trendlerinin arttığını gözlemlediğini ve bunun SPDR Gold Shares GLD, -% 1,80 borsada Islem Gören da dahil Fon olmak üzere tüm özsermaye varlıklarını vurduğunu ve bunun da « altın üzerinde biraz Daha Baskı oluşturduğunu » kaydediyor.

Bunlara ek olarak analist, Çin’deki karantinaların yayılmasının da daha yavaş ekonomik toparlanmaya yol açabileceğini ve bunun da Çin tüketicisinin fiziksel altın talebini azaltacağını belirtiyor.

« Bu durum, altının önemli kazanımlar elde etmesinin zor olacağının bir göstergesi »

XM baş yatırım analisti Raffi Boyadjian bir notta, “Yatırımcılar geleneksel güvenli liman olan altın yerine dünyanın rezerv para biriminin ve ABD Hazine kağıtlarının güvenliğine kaçıyor gibi görünüyor” değap yerlendirymes. Analiste göre, Hazine getirileri bugün eğri boyunca zayıftı, ancak Fed’in önümüzdeki aylarda faiz artırımlarını önden yüklemesi beklendiği için yüksek kaldılar.

READ ALSO:   Haftaya Altın İçin O Rakamları Bekleyin!

Kinesis argent Piyasa analisti Rupert Rowling bir Notta, altının Dusen borsalardan yararlanamamasının, GECEN hafta fédéral Rezerv tarafından açıklanan Faiz Orani görünümü göz önüne alındığında altının Önemli kazanımlar Elde etmesinin ne Kadar Zor olacağının bir yansıması olduğunu vurguluyor. Analiste, ek olarak şunları söylüyor :

Fed’in faiz oranlarındaki artışları artık hem Mayıs hem de Haziran’da neredeyse kesinleşmiş ve büyük olasılıkla Temmuz’da da garantilenmiş durumdayken, bu ABD dolarına destek verdi ve altını tutmak için çok daciha ha az çbirlıkla.

Altın tahminleri

TDS’nin altın tahminleri : Talebin gevşemesi muhtemel

“Altın fiyatı kaygan yamaçlarda kalıyor” diyen TD Securities analistlerine göre, Çin’deki Covid-19 ile ilgili karantinalar sarı metal üzerinde baskı oluşturmaya devam edecek. Analistler, Çin’in kötüleşen Covid-19 salgını, külçe talebinin başka bir sütunundan gelen satın alma dürtüsünü azalttığından, altın fiyatlarının zayıflayan bir yuan’a yenik düştüğünü belirtiyor. Analistlerin mevcut durum için altın tahminleri ise şu yönde :

Fed’in 50 baz puanlık bir artışa ve beklediğimiz gibi niceliksel sıkılaştırmaya başlamasına bir haftadan biraz fazla bir süre kala, yatırımcı topluluğundan külçe altın talebinin gevşemesi muhtemel. Şangay’ın sarı metale yönelik yeniden canlanan iştahı fiyatları desteklemeye yardımcı oldu, ancak zayıflayan bir yuan bu grubun talebini azaltabilir.

Altın tahminleri

Commerzbank’ın altın tahminleri : Faiz artırım beklentileri altına baskı yapıyor

Düşen ABD Hazine tahvil faizlerine rağmen, ABD doları güçleniyor. Altın tahminleri için görüşlerini paylaşan Commerzbank stratejistleri, bunun ardından sarı metalin talep bulmakta zorlandığını belirtiyor. Stratejistler, şu açıklamayı yapıyor :

Altın, faiz oranı beklentileri yükselirken geçen hafta %2,4 düştü. Yeni haftanın başında altına baskı yapanın da faiz artırım beklentileri olduğuna inanıyoruz.

XAU

Tahvil faizleri bu sefer yükselmese de ABD doları değer kazanıyor. Piyasa şimdi ECB’nin yakın gelecekte para politikasını sıkılaştırmaya başlamasını da bekliyor. Önümüzdeki Temmuz ayı sonundaki toplantıda 25 baz puanlık faiz artırımı, şimdi neredeyse tamamen vadeli bazında fiyatlanıyor. Stratejistler, şu hususların altını çiziyor :

Perşembe günü yayınlayacağı altın talebi eğilimlerine ilişkin üç aylık raporda, Dünya Altın Konseyi’nin ilk çeyrekte güçlü yatırım talebine tanıklık etmesi muhtemel. Ne de olsa, Şubat sonunda Ukrayna savaşı patlak verdiğinde altın güvenli liman olarak büyük talep görüyordu. Ve yüksek ve daha da artan enflasyon oranları, altının bir değer saklama aracı olarak kapasitesinde parlamasına da izin verdi.

XAU

Jeffrey Halley’e göre altının istikrarı çok kırılgan görünüyor

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere DXY, önceki seansta iki yılın en yüksek seviyesinden gevşeyerek, dolar fiyatlandırılmış altını daha ucuz hale getirdi. Bununla birlikte, gösterge ABD 10 yıllık Hazine faizleri yükseldi ve sıfır getirili altın kazanımlarını sınırladı. OANDA kıdemli analisti Jeffrey Halley, şunları söylüyor :

Çin yerel bankalar için döviz rezervlerini gevşettiği ve yuanı desteklemek için tarafsız bir USD/CNY düzeltmesi belirlediği için Asya’da bir miktar geçici destek ortaya çıktı. Altının istikrarı çok kırılgan görünüyor.

Bu arada Rusya, dünyaya, azaltmak istediğini söylediği nükleer savaşın önemli risklerini hafife almamasını söyledi ve konvansiyonel Batı silahlarının Ukrayna’da meşru hedefler olduğu konusunda uyardı. Külçenin, ekonomik ve politik krizler sırasında güvenli bir değer deposu olarak görüldüğünü belirtmemiz gerekiyor.

READ ALSO:   Altın Aralık'ta Bu Seviyelerden İşlem Yapabilir!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button