6 Analiste, Altın Fiyatı Tahmini Yaptı ! – Kriptokoin.com

Parlak metal, Perşembe gün içinde yedi ayın zirvesini gördü. Bununla birlikte altın fiyatı, Federal Reserve’in politika gidişatını etkileyebilecek ABD özel sektör istihdam verilerinin ardından sert düştü. Analistler piyasayı yorumluyor ve tahminlerini paylaşıyor.

“Altın, yeni yıla iyi bir başlangıç ​​yaptı”

Altın fiyatı, Perşembe günü 13 Haziran’dan bu yana en yüksek seviyesini gördükten sonra sert düştü. Yazı sırasında spot altın, %1,38 düşüşle 1.828 dolar seviyesinde işlem görüyordu. ABD altın vadeli işlemleri ise %1,29 kayıpla 1.825 dolara geriledi. Dolar endeksi (DXY) yönünü kuzeye çevirdi ve %,92 yükseldi. Böylece, altını diğer döviz sahipleri için daha pahalı hale getirdi. Singapour merkezli GoldSilver Central general müdürü Brian Lan, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Altın, doların zayıflaması ve Fed’in faiz artırım hızını yavaşlatabileceğine dair beklentilerin yardımıyla yıla iyi bir başlangıç ​​yaptı. Durgunluk riskleri ve merkez bankası alımları da bu yıl altını desteklemesi gerekiyor. İstihdam verileri faiz artışlarının ekonomiye zarar verdiğini yansıtırsa, o zaman dolar daha da zayıflayabilir ve altının yararına olabilir.

Altın fiyati

“Spot altın fiyatı, 1.869 dolarda bir direnci test edebilir”

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, ABD’de özel sektör istihdamı (ADP) Aralık’ta beklenenden fazla arttı. Böylece, yüksek faiz oranlarına rağmen emek talebinin hala güçlü olduğuna işaret etti. Bunu, ABD Çalışma Bakanlığı’nın Cuma günü yakından izlenen tarım dışı istihdam (NFP) verileri izleyecek.

READ ALSO:   Altın İçin Bu Seviyelere Bahis Yapıyorum !

Reuters teknik analisti Wang Tao’ya göre spot altın fiyatı, 1.869 dolarda bir direnci test etmesi mümkün. Bunun üzerinde bir kırılma ise 1.883 dolarda bir kazanıma yol açabilir.

Altın fiyati

“Piyasa, yılın başındaki hareketlerin nedenini bulmaya çalışıyor”

Fed’in Çarşamba günü yayınlanan Aralık ayı politika toplantısı tutanakları, tüm yetkililerin ABD merkez bankasının agresif faiz artırımlarını yavaşlatması konusunda hemfikir olduğunu gösterdi. Bu arada, Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Fed’in enflasyonun zirve yaptığından emin olana kadar en azından önümüzdeki birkaç toplantısında faiz oranlarını artırmaya gerekti etmesi. Saxo Bank’ın emtia stratejisi başkanı Ole Hansen, şu yorumu yapıyor :

Toutanaklar bize üzerinde hareket edecek yeni bir şey vermedi. Piyasa, yılın başında altında acabit hareketlerin arkasındaki nedeni bulmaya çalışıyor. Yılın bu zamanında traderlar arasındaki inanç biraz düşük olma eğiliminde. Parlak metal 1.865 dolar seviyelerine ulaştıktan sonra bir miktar kar alma gerçekleşecektir.

StoneX analisti Rhona O’Connell’a göre, kısa vadede, Fed tutanakları daha uzun vade için daha yüksek retoriği artırdı. Ancak analist, bu satırlardaki Fed yorumlarına verilen ani tepkilerin giderek azaldığını söylüyor.

“Altın fiyatı için bir sonraki büyük engel 1.875 dolar bölgesi”

Altının galibiyet serisi Çarşamba günü dolar ve Hazine getirilerinin düşmesiyle devam etti. Bununla birlikte, Perşembe günü ABD ADP sonrası sert düşüş gördü. XM kıdemli yatırım analisti Marios Hadjikyriacos, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Yükselen durgunluk riskleri ve merkez bankalarının sıkılaştırma döngülerini tamamlamasıyla karakterize edilen makroekonomik manzara, bu yıl altın için iyiye işaret. Ayrıca, yukarı yönde izlenecek bir sonraki büyük engel 1.875 dolar bölgesi.

Altın fiyati

“Altın, belirsizlikte son zaman dosttur!”

Altın, Mart ayında ons başına 2.000 doların kuzeyinde zirve yaptıktan sonra 2022’nin büyük bölümünde düşüş yaşadı. Kıymetli metal tüccarları şimdi bu seviyelere dönüp dönmeyeceğini görmek için izliyor. SPI Asset Management’ın yönetici ortağı Stephen Innes, Ocak ayı “mevsimselliğinin” euro ve ABD doları karşısında altın fiyatlarını artırma eğiliminde olduğunu söylüyor. Ayrıca analist, şu açıklamayı yapıyor :

Elbette, nedenler son zaman biraz muğlaktır. Neden her Ocak’ta eskiyle birlikte altınla birlikte ortaya çıkıyor? Yine de, önemli ekonomik bilinmeyenler göz önüne alındığında, bu yıl portföy çeşitlendirmesi ile ilgili. Altın, belirsizlikte son zaman dosttur.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Risque Açıklaması : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Altın ve Bitcoin Bu Diplere Oynuyor !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Goster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button