6-12 Ay Sonra… – Kriptokoin.com

ABD Dolarının toparlanması, altının, Covid ve Ukrayna sıkıntılarının ortasında geri çekilmesini tetikledi. Bununla birlikte Credit Suisse ekonomistleri, altın fiyatları konusunda iyimser. Ayrıca, piyasa analisti Anil Panchal, opsiyon piyasasının altın konusunda iyimser olduğunu belirtiyor.

“Altın, daha geniş emtia kompleksini geride bırakacak”

Altın, 200 Günlük Hareketli Ortalaması olan 1.785’in üzerinde. Credit Suisse ekonomistleri, sarı metalin yükselişini 1.876/96 dolara doğru genişletmesini bekliyor. Bu bağlamda ekonomistler, şu açıklamayı yapıyor :

1.876/96 dolara ve potansiyel olarak ötesine doğru daha fazla taktiksel kazanç için alan var. Bununla birlikte, genel ortam dalgalı olmaya devam ediyor. Bu da daha geniş teknik görünümümüzü nötr tutuyor. Bloomberg Emtia TR Endeksi (BCOM) zayıflaması ve altının istikrar kazanmasıyla birlikte, değerli metal daha geniş emtia endeksine göre şimdiden bazı kazançlar elde etti. Ayrıca, şu anda göreceli olarak sahip olduğu taban ve teknik kanıtlar, altının önümüzdeki 6-12 ay boyunca BCOM’dan daha iyi performans göstermeye devam edeceğini gösteriyor.

Altın fiyatları

“Opsiyon piyasası, sarı metal konusunda iyimser”

Traderlar, Çin’in Covid koşullarından ve Ukrayna’dan kaynaklanan korkuları tespit ediyor. Bu ortamda, altın fiyatları gün içi yüksek seviyesinden U dönüşü yapıyor. Bununla birlikte, değerli metal, bunu yaparken, gün içi kazançlarını pekiştiriyor. Bou Arada, Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, ejderha ulusunda virüs vakaları hızla artıyor. Pékin ‘Sıfır Covid’ politikasını tersine çevirdi. Bu nedenle, yaklaşık yedi büyük ülke yakın zamanda Çinli turistler için Covid testi gerekliliklerini açıkla

Diğer yandan, Rusya’nın, ek topraklardan taviz veren anlaşmayı ve ayrıca Herson şehrinde tırmanan bir savaşı kabul etmedikçe Ukrayna ile barışı reddetmesi, piyasa duyarlılığını baskılıyor. Öte yandan, ABD 10 yıllık Hazine tahvil getirileri 3,0 bps düşüşle %3,85’e geriledi. Bu da, ABD Dolar Endeksi (DXY) boğalarını zorluyor ve altın fiyatının altına bir taban koyuyor. Piyasa analisti Anil Panchal, altın konusunda şu değerlendirmeyi yapıyor :

Opsiyon piyasasının, altın için en son risque tersine çevirmeyle (RR) sarı metal konusunda iyimser göründüğünü belirtmekte fayda var. Çünkü, appelez ve mis arasındaki fark, fiyatlara olumlu yansıyor. Bununla birlikte, bir aylık RR, en geç +0,430 verisiyle önceki aylık düşüşü tersine çevirdi. Ayrıca, haftalık bazda 4’te en büyük haftalık veriyi hedefliyor.

Altın fiyatları

Bundan sonra, Aralık ayı için ABD İlk İşsizlik Başvuruları ve Chicago PMI haftalık verileri kısa vadeli yönler için izlenecek. Ancak yıl sonu hareketsizliği sırasında risque katalizörlerine ve tahvil piyasası hareketlerine büyük dikkat gösterilecek.

Altın fiyatları teknik analizi

Piyasa analisti Anil Panchal, altının teknik resmini şu şekilde çiziyor. Üç haftalık bir yükselen üçgen, altın fiyatını 1.782 dolar ile 1.825 dolar arasında sınırlıyor. Bununla birlikte, altın şu anda belirtilen üçgenin içindeki iki haftalık yukarı eğimli destek hattından 1.800 dolar civarına geriliyor.

Aşağı yönlü MACD sinyallerinin ve RSI’nin (14) ağır baskılarının aşağı yönlü eğilime güç kattığını belirtmekte fayda var. Bununla birlikte, 200-SMA seviyesi olan 1.780 dolar, kontrolü onlara vermeden önce altın satıcıları için ekstra bir engel görevi görüyor. Alternatif olarak, 1.825 dolarlık bir artış, Haziran’ın 1.880 dolar civarındaki zirvesine meydan okumakta tereddüt etmeyecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Risque Açıklaması : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Goster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button