General

5 Analiste, Altın Fiyatları Tahminlerini Paylaştı : İşte Sonuçlar !

Artan resesyon risklerine rağmen yüksek faiz oranları altının güvenli liman çekiciliğini bir dereceye kadar geçersiz kılıyor. Bunun etkisiyle altın fiyatları, Çarşamba günü menzile bağlı işlemlerde hafif dalgalı seyrediyor. Analistler, piyasadaki fils gelişmeleri yorumluyor ve tahminlerini paylaşıyor.

“Altının, küresel bir gerilemenin artan korkularından destek bulması mümkün”

Bu arada spot altın, basın zamanında %0,30 artışla 1.825 dolardan işlem görüyor. ABD altın vadeli işlemleri ise %0,03 düşüşle 1.820’a geriledi. Exinity baş piyasa analisti Han Tan, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Büyük merkez bankalarının giderek artan şahin söylemi, sıfır getirili altın üzerinde daha fazla aşağı yönlü baskı uyguluyor. Ayrıca, risque duyarlılığındaki gelgitler spot altın fiyatlarına daha fazla oynaklık enjekte ediyor. Ancak külçenin, küresel bir gerilemenin artan korkularından hala bir miktar destek bulması mümkün.

Altın fiyatları

Michael McCarthy : Şu anda altın fiyatları bir dengede duruyor

ABD Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, günün ilerleyen saatlerinde bir ECB forumunda konuşacak. Traderlar, Fed’in bu ayın başlarında agresif faiz artırımının ardından politika ipuçlarını izleyecek. Tiger Brokers Avustralya Strateji Başkanı Michael McCarthy, şu yorumu yapıyor :

Birkaç aydır bu commerce bölgesinde sıkışıp kaldık. Genel olarak, faiz oranlarının görünümü, bu bölgeden bir çıkış yaptığımızda, aşağı yönlü olma ihtimalinin daha yüksek olduğu anlamına geliyor. Ayrıca, yükselen faiz oranları ve daha güçlü bir ABD doları, enflasyondan korunma güçlerine karşı hareket ediyor. Dolayısıyla şu anda altın piyasasında dengemiz var.

Ole Hansen : Altın fiyatları için jüri hala dışarıda

Analistler, altının daha geniş emtia piyasalarındaki zayıf hissiyattan ipuçları aldığını söylüyor. Ayrıca, artan enflasyonun talep görünümünü olumsuz etkilediğini kaydediyor. Analisti Saxo Bank Ole Hansen, şu ifadeleri kullanıyor :

Sonunda, altının ekonomik endişelerden faydalanması mümkün. Ancak, şu anda jüri hala dışarıda duruyor. Piyasalar arasında yatırımcı iştahı oldukça zayıf. Buna ek olarak yatırım açısından bakıldığında, şimdiye kadar kötü bir yıl oldu. Bu yüzden altının, şu andaki trade’i çok zor bir piyasada olmaya devam ediyor.

Altın fiyatları

« Yatırım dünyası, giderek daha fazla endişe duyuyor »

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, külçe altın menzile bağlı ticaretten çıkmak için mücadele ediyor. ACY Securities baş ekonomisti Clifford Bennett, piyasadaki son durumu şu şekilde yorumluyor :

Yatırım dünyası, küresel ekonomik iklimin bozulmasından giderek daha fazla endişe duyuyor. Bu da, altın dahil birçok piyasada ciddi kaldıraç düşüşlerine yol açtı. Ancak, siyah altın (essence) örneğinde gördüğümüz gibi, bu satışlar mükemmel uzun vadeli yatırım fırsatlarını temsil edebilir. Ve belki daha da önemlisi, değerli bir güvenli liman ticareti.

Altın fiyatları

Altın fiyatları, neden düşüşe devam ediyor ?

ABD dolarının gözle görülür şekilde değer kazanması nedeniyle altın, yaklaşık iki haftanın en düşük seviyesi olan 1.816 doları gördü. Commerzbank’ın stratejistlerine göre, bu eğilim Çarşamba günü de devam edecek. Ayrıca, stratejistlere göre, bugün doların devam eden gücü, muhtemelen altının daha da düşmesinin nedeni. Stratejistler, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Daha zayıf ABD ekonomik verileri, sağlam doların arkasında görünüyor. Bu arada tüketici güveni Haziran ayında beklenmedik bir şekilde keskin bir düşüş kaydetti. Bunun nedeni, bazı piyasa katılımcılarının, faiz artırımı beklentilerinin hafifçe düşmesi. Çünkü, giderek daha da karamsarlaşan ekonomik görünüm karşısında Fed’in faiz oranlarını son şeye rağmen bu kadar hızlı artırmayacağını varsayıyorlar. Bu, resesyon riskini bir nebze azaltacaktır.

sari métal

Bu arda BCE Christine Lagarde, Temmuz ayında faiz oranlarını 50 baz puan artırma fikrini reddetti. Stratejistler, bu gelişmeyi şu şekilde yorumluyorlar :

Lagarde’ın tavrı, doların sertleşmesine katkıda bulunabilecek bir başka faktör. Yani, bu ölçekte bir faiz artırımının Eylül ayına kadar gerçekleşemeyeceğini söylemesi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button