General

5 Analist Altın Fiyatını Masaya Yatırdı! Beklentiler Ne?

Altın Perşembe günü, doların güçlenmesi ve yatırımcıların ABD faiz artırımına hazırlanmalarıyla getirilerin artmasının ardından hafif geriledi. Ancak Ukrayna krizinin tetiklediği güvenli liman talebi ve artan enflasyon, külçeyi haftalık kazanç için yolunda tuttu.

Edward Moya : Altın burada sert bir şekilde vuruluyor

Dünyanın son yerindeki merkez bankaları, yükselen enflasyonu dizginlemek için yarışırken, Avrupa Merkez Bankası Perşembe günü, yükselen enflasyon karşısında daha az agresif görülen bir hareket olarak bu yıl ba teşvikleri kınaldğlar çevir. OANDA’nın kıdemli analisti Edward Moya, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Burada dolar için gerçekten güç sağlayan ECB’den güvercin gibi bir sürpriz yaşadınız. Yani altın burada sert bir şekilde vuruluyor.

Kriptokoin.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere New York Fed Başkanı John Williams, merkez bankasının Mayıs ayında yapacağı bir sonraki toplantısında faiz oranlarını yarım puan artırmayı düşünmesi gerektiğini söyledi. Altın, enflasyona ve jeopolitik risklere karşı bir önlem olarak görülse de faiz artışları, getirisi olmayan külçeyi elde tutmanın fırsat maliyetini artırıyor.

Altın

Rhona O’Connell’a göre altın, o zamandan beri konsolide oluyor

Veriler, ABD aylık üretici fiyatlarının Mart ayında 12 yıldan fazla bir süre içinde en fazla arttığını gösterdi. Bu veri, Federal Rezerv’i para politikasını agresif bir şekilde sıkılaştırmaya zorlayabilecek kalıcı yüksek enflasyonun son işareti oldu.

Altın Perşembe günü risque iştahının toparlanmasıyla geriledi, ancak Ukrayna krizi ve artan fiyat baskıları arasında güvenli liman talebiyle desteklenen haftalık kazanç kaydetti. StoneX analisti Rhona O’Connell, piyasalardaki gelişmeleri şu şekilde ele alıyor :

Ana hareket beklentilerle oldukça uyumlu olmasına rağmen Salı günü ABD TÜFE rakamlarını gördüğümüzde oldu. Altın, o zamandan beri konsolide oluyor.

Altın

Daniel Briesemann : ETF’lere girişler sarı metale canlılık kazandırıyor

Enflasyona ilişkin endişeler savaşla ilgili bir resesyon endişelerini gölgede bırakırken, ECB olağanüstü teşvik tedbirlerini gevşetmek için daha net bir programme çizebilir. Altın, tatilin kesildiği haftada şu ana kadar yaklaşık %1,4 yükseldi. Çoğu piyasa tatil nedeniyle Cuma günü kapalı olacak. Commerzbank analisti Daniel Briesemann bir notta, şu hususun altını çiziyor :

Son günlerde sarı metale canlılık kazandıran faktörlerden biri, ETF (Borsa Yatırım Fonu) yatırımcılarının güçlü alım ilgisi oldu.

Buna ek olarak Daniel Briesemann, « Rusya, Ukrayna’nın doğusunda büyük bir saldırı başlatmaya hazırlanıyor gibi görünüyor. Bu da güvenli bir liman olarak altına önemli bir talep yaratıyor” yorumunda bulunuyor.

Altın

“Ukrayna savaşının tırmanması, yüksek enflasyon ortamı yaratıyor”

SPI Asset Management’ın yönetici ortağı Stephen Innes, Ukrayna savaşının tırmanması yoluyla siyasi risk priminin yeniden yükseldiğini, bunun da genel emtialardaki tüm fiyatları yukarı ittiğini ve gerçekten. yüksek enflasyon ortamıığ ya Analiste, değerlendirmesine şu yönde devam ediyor :

Karşı tarafta, piyasa bunun sadece kısa vadeli bir fenomen olup olmadığını bilmiyor veya Fed’den Lael Brainard’ın daha az şahin olduğunu söylediği için piyasalar bir nevi riski biraz azaltıyor.

Fed Başkanı Brainard Salı günü yaptığı açıklamada, ABD Merkez bankasının Mart ayında Kırk Yilin en yüksek seviyesine Ulasan enflasyonu düşürmeye YARDIMCI olmak için bir Haziran ayında Dizi Faiz artırımı yapacağını ve tahvil varlıklarını azaltmaya başlayacağını söyledi.

XAU

“Altın, tendance ve ABD enflasyon verileriyle destekleniyor”

GoldSilver Central’ın genel müdürü Brian Lan’a göre, şu anda altın, trend ve esas olarak Fed’den duyduklarımız ile ABD enflasyon verileri tarafından destekleniyor.

Bu arada ABD Başkanı Joe Biden, Doğu Ukrayna’da beklenen daha geniş bir Rus saldırısı öncesinde Çarşamba günü Ukrayna’ya 800 milyon dolarlık ek askeri yardım yapacağını duyurdu. Getiri getirmeyen külçe, belirsiz zamanlarda güvenli bir değer deposu ve enflasyona karşı bir korunma olarak kaboul edilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button